Komentarze (106)
Zdaniem eksperta szykuje się katastrofa wyborcza. "O ile wybory się odbędą"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kemor234

  Oceniono 14 razy 8

  Zaraz pewnie się dowiemy, że w Konstytucji nie ma zapisu, że "suweren" musi potwierdzać swój wcześniejszy wybór.
  Wiem, że to głupie ale PIS jest w stanie coś takiego przeprowadzić, jako uzasadnienie dla prezydenta, żeby nie ogłaszał wyborów. Późną nocą, rzecz jasna. I jeszcze oklaski otrzyma.

 • zerozer52

  Oceniono 8 razy 6

  Faszyści zrobią wszystko by wygrać.

 • carolina_reaper

  Oceniono 12 razy 6

  Przeciez o to wlasnie Kaczorowi chodzi-wywolac zamet, chaos i rozroby, wtedy oglosi kolejny stan wojenny i oglosi sie cesarzem Polski.

 • spyderman2

  Oceniono 12 razy 6

  wybory się odbędą a kaczor i jego szajka bedą liczyć głosy. piss uzyska 108% a reszta 7%. pisi narodek będzie zadowolony bo i tak nic nie rozumie. procenty nie muszą się zgadzać, bo co pissiorom zrobicie?

 • parazyd

  Oceniono 9 razy 5

  Żałosne, jedyne na co stać Polaków to sarkastyczne komentarze w internecie.
  Oczywiście taka nauczka mogłaby nam wyjść na dobre przy kolejnych wyborach, ale ponieważ ich nie będzie lub będą kompletną farsą więc dupa blada - już niedługo PRL będziemy wspominać ze łzami w oczach jako czas względnej wolności i dobrobytu.

 • spyderman2

  Oceniono 11 razy 5

  ostatnie wybory były sfałszowane bo nie wierzę że jest tylu nierozumnych głosujących na piSS

 • Marek Wójcik

  Oceniono 5 razy 5

  Ciekawe, że po wyborach przez PiS wygranych jakoś nie było podejrzeń o fałszerstwa wyborcze. Przypomnieć też należy, że ładnych parę lat biorę udział w wyborach i nigdy nie widziałem innego męża zaufania w lokalu wyborczym, jak z ramienia PiS-u. To źle chłopaki pilnowali?! Dopuszczali do fałszerstw?! Uważam, że im bardziej ktoś podkreśla, że dąży do większej transparentności wyborów, tym bardziej jest prawdopodobne, że właśnie zamierza przy wynikach wyborów majstrować. Kamery, szklane urny... to jest od dawna w Rosji. I co? Wygrywają ci, co mają wygrać!

 • zbych21

  Oceniono 7 razy 5

  "Nakreślenie okręgów wyborczych naprawdę nie jest takie proste, potrzeba do tego kompetencji". To prawda, ale niepotrzebnie się o to martwi. Partyjni fachowcy z PiS od dawna już to rozpracowali i chętnie i za darmo przekażą te informacje komisarzom wyborczym.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 8 razy 4

  i chyba o to PIS chodzi

  po co wybory

  prezesik wie lepiej

 • Mike Gawka

  Oceniono 6 razy 4

  Jeżeli chcemy przestrzegać monteskiuszowskiej zasady trójpodziału władzy, to musimy rozstrzygnąć, kto ma ją powoływać/odwoływać. To jest chyba proste - suweren. Suwerenem wg Konstytucji RP są obywatele, nie Sejm, o którym lepiej nie mówić, by nie popaść w rozpacz.
  Niewyobrażalne jest, by za każdym razem uruchamiać procedurę wyborczą, wg schematu obecnego. Polski na to nie stać!
  Czy zatem musimy zgodzić się na łamanie postanowień konstytucyjnych? Nie!
  Ustalmy zatem, co ma robić Parlament? To oczywiste - stanowić/korygować prawo i kontrolować jego przestrzeganie. Decyzje suwerena muszą mu być oddane, nie przez "przedstawicieli", lecz bezpośrednio.
  Takim sposobem jest internet, który daje każdemu dostęp do jego zasobów i umożliwia wyrażenie opinii na każdy temat. Wszak poważne decyzje osobiste podejmujemy poprzez sieć w kontaktach z bankami. Tamże sieciowo dokonujemy transakcji, które przeciętnemu śmiertelnikowi nawet się nie przyśnią!
  W kontaktach z bankowością internetową oswoiliśmy się z potrzebą autoryzacji i weryfikacji transakcji. Czemuż zatem nie wykorzystać tych mechanizmów w procedurach demokratycznych? Czyżby dlatego, że trudno będzie w nich zamieszać?!
  ...
  Podstawowym problemem jest autoryzacja. Pozostawmy prawnikom i informatykom, jak to zrealizować. Problem jest banalny, lecz trzeba o nim mówić, by nikomu nie przyszło do głowy kwestionować sieciowych rozwiązań.

 • swobodan1

  Oceniono 2 razy 2

  Żadne wybory nie są potrzebne zastosujmy standardy UE - przedłużajmy
  tylko kadencje !

 • gangaseiro

  Oceniono 4 razy 2

  Wybory samorzadowe wygra bolszewicka partia faceta w zniszczonych butach i z brakami w uzebieniu.Najpierw ten bolszewik z rodziny pochodzacej z Odessy,ktorego ojciec byly AK-owiec dostal wille na Zoliborzu za przyslugi dla radzieckiego okupanta i ktory mawial:uwazajcie na moich synow.To swiry.Wiec najpierw ten zalosny mlaskacz zamierzal zrobil z niemoty braciszka drugiego Pilsudskiego.Nie udalo sie.Ludzie prostestuja przeciwko jego pomnikom/za co?za to ze zmuszal zaloge do wyladowania we mgle?/,przeciwko ulicom z jego nazwiskiem.Po smierci Jaroslawa wszystkie te pomniki beda zburzone a ulice wroca do poprzednich nazw.Na pohybel kaczej bandzie bolszewickiej...

 • grajag

  Oceniono 8 razy 2

  Jak schanią wybory na ulicę wyjdą miliony i zmiotą ten KC Pis rząd. Nawet jak zaczną strzelać to Polaków nie powstrzyma. Jak nomen omen w Stanie Wojennym.

 • alexander59

  Oceniono 6 razy 2

  Oj naiwny, naiwny......koledzy mają rację, biorąc pod uwagę to co stało sie z TK, SN, KRS , nie mówiąc o łamaniu Konstytucji przez "bandę małego".

 • swobodan1

  Oceniono 3 razy 1

  Przecież sędzia Wojciech Hermeliński w skład Państwowej Komisji Wyborczej
  został powołany w 2014 r tuż przed wyborami i też nie miał doświadczenia ani
  wiedzy ale jakoś sobie poradził. Czy to prawda,że w Polsce mam jednego geniusza
  sędziego Wojciecha Hermelińskiego, który daje gwarancję właściwego
  przeprowadzenia wyborów ?

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Kolejny rostowski ekspert z czerski i wiertniczy.

 • starszy-65

  Oceniono 3 razy 1

  A po co komu wybory?, kiedy i tak rządzi PiS !.

 • andrzej2310

  Oceniono 7 razy 1

  Ale przecież właśnie o to chodzi PIS , żeby wybory były nieprzejrzyste i nieuczciwe. PIS wie, że traci mocno poparcie, ma obecnie około 20-25% realnego poparcia i w uczciwym starciu wyborczym władza PIS byłaby wymieciona

 • hastatrespasos

  Oceniono 2 razy 0

  Najważniejszy jest tu drugi człon tytułu: O ILE...! Wątpliwości co do szans na elekcję samorządów, jak również później parlamentu, nurtują miliony ludzi. Nierząd kaczystów z marginesu społecznego (bo tylko takie ścierwa pomagają Fuck-offczyńskiemu niszczyć Polskę), zrobi wszystko żeby siłom opozycji zablokować drogę do władzy w terenie, od województw i miast aż po najmniejsze sioła. Łatwiej można sobie wyobrazić że patałachy sPISkowe zdobędą po 199,99 proc. głosów, niż że satrapa z ul. Kaczogrodzkiej dopuści porażkę swych szmatławców kandydatów.

 • 2zero

  Oceniono 3 razy -1

  Na pierwszy Stan Wojenny Jarek zaspał, więc kombinuję jakby go tu powtórzyć.

 • tom-pek

  Oceniono 8 razy -2

  PiS jest dziki PiS jest zły PiS ma bardzo ostre kły.......

 • Łukasz Woreta

  Oceniono 13 razy -5

  Wy chyba zartujecie ze nie będzie wyborów. Dwa lata temu PO miała 24% , teraz przychylne sondazownie daja 14% czyli realnie jest to 7 - 9 %. Ludzie zrozumieli ze lewactwo to szambo. Sam jestem starym komuchem i się cieszyłem jak za tuska nie było pracy , cukru w sklepach a benzyna po 7 zł, mogliśmy lizac tyłki brukselczykom sowieckim na kolanach a teraz co?

 • wj_2000

  Oceniono 12 razy -8

  Jak sobie przypomnę jak to komisja opóźniła wieczór wyborczy o 2 godziny, bo w jakiejś wiosce rano klucza nie mogli znaleźć przez 2 godziny, to rzygać mi się chce na glupotę tych starych pierdołów.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 12 razy -8

  walkirrr
  >>>przeciez o to chodzi aby jak najwięcej zamącić, wtedy łatwiej bedzie fałszować, bo jak mawiał towarzysz Stalin nie ważne kto głosuje, wazne kto liczy głosy.<<<

  Nie wiem kto w 2014r. liczył głosy, ale w 24% POparcie dla PSL-gumofilców nigdy nie uwierzę:):):)

 • Jan Staszic

  Oceniono 12 razy -8

  Hermelinski powinien wiedziec ze wiele skladow komisji gminnych tworza czynne urzedasy lub biurwy z PO i PSL ktore nie moga byc brane pod uwage przy nadchodzacych wyborach bo zachodzi podejrzenie iz moga sfalszowac lokalne wybory samorzadowe.
  Prawdziwa kasa i korupcja jest wlasnie w samorzadach dlatego zmiany musza byc przeprowadzone nawet w trybie ad hoc.
  Brak skanerow elektronicznych przy urnach wyborczych uniemozliwia liczenie glosow w czasie rzeczywistym bez ingerencji tzw."komisji wyborczej" ktora "liczy" glosy recznie.
  Co ciekawe wielu z tych czlonkow komisji nawet nie potrafi poprawnie liczyc w zakresie 100 :)
  Duza czesc z nich ma tez problemy ze wzrokiem i nikt do tej pory nie zadal sobie trudu by zbadac ich stan na komisji lekarskiej.
  Ta farsa musi sie skonczyc!

 • kawabis

  Oceniono 13 razy -11

  "Nie da się" skąd my to znamy. 8 miesięcy to za mało, dajcie dziadkom leśnym 5 lat. Poprzednie wybory były organizowane przez 4 lata, systemy informatyczne, karty do głosowania i wyszła kicha. Jak ktoś mówi, że czegoś nie ogarnia to podaje się do dymisji i robi miejsce osobie która sobie poradzi.

 • dert4

  Oceniono 13 razy -11

  ten facet kompletnie się nie nadaje do tej roboty.
  Wymienić na takiego co sobie poradzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX