Papież pisze o uchodźcach na Twitterze, a w komentarzach udziela się polski zakonnik. Wstyd

Papież Franciszek wielokrotnie opowiadał się za przyjmowaniem przez kraje europejskie uchodźców z krajów ogarniętych wojną. Jest przez to nieustannie atakowany przez część polskich konserwatystów o katolików.

- Każdy cudzoziemiec, który puka do naszych drzwi, jest okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem - wpis o takiej treści, napisany po polsku, pojawił się wczoraj na papieskim koncie na Twitterze.

- W sumie coś w tym jest, bo jak nas Islamista zabije ,to szybciej spotkanie z Jezusem Chrystusem w niebie - odparował ojciec Piotr Łacheta, katolicki zakonnik na Uralu. Jego odpowiedź wywołała falę komentarzy. Część osób wytykała duchownemu islamofobię i brak chrześcijańskiej postawy, inni przyklasnęli jego słowom.


Papież Franciszek, delikatnie rzecz ujmując, nie jest ulubieńcem dużej części polskich konserwatywnych katolików. Najbardziej drażni ich właśnie swoim stosunkiem do problemu uchodźców, ale punktów zapalnych jest więcej.

Postrzegany jest jako "obcy" i "uzurpator" niegodny sprawowania swojego urzędu. Dokładnie zbadał i opisał problem Dr Rafał Cekiera, który niedawno gościł w TOK FM.

Jego wstrząsający raport opisaliśmy w materiale: Zbadał, jak polscy katolicy piszą o papieżu Franciszku. "Porażająca skala niechęci"

Polska nie okazała współczucia, więc straci miliardy. Byłoby inaczej, gdyby rząd otworzył serca na uchodźców

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (148)
Papież pisze o uchodźcach na Twitterze, a w komentarzach udziela się polski zakonnik. Wstyd
Zaloguj się
 • zapora01

  Oceniono 38 razy 30

  A co ten "ojciec" robi na tym Uralu.. pilnuje nadajników Rydzykowi?

 • munaciello

  Oceniono 24 razy 20

  Redemptorysta na Uralu...
  Inny redemptorysta z Torunia z pewnością cieszy się, że ktoś stoi na straży nadajników.

 • def11

  Oceniono 35 razy 19

  No ale u nas choć idą w marszu "My chcemy Boga", "spotkaniem z Chrystusem" nie są zainteresowani...Albo ten Bóg jakiś inny, albo z Chrystusem im nie po drodze ..

 • kris0104

  Oceniono 32 razy 18

  nie lubia Go, bo polski katolicyzm jest w wiekszosci powierzchowny, egoistyczny, zatruty jadem nacjonalizmu i kaczyzmu, taki niedzielno-swiateczny-zasciankowy

 • krzywelustro

  Oceniono 39 razy 15

  Ojciec Piotr Łaceta to wierny uczciwy wyznawca nauczania Jatrosłąw Zbawiciela.

  Jak piowszechnie wiadomo, Mezjasz ten raczył był zstąpić na Ziemię, aby ustami rzeszy Prawych i Sprawiedliwych Proroków ogłosić zagubionemu ludowi Jeszcze Nowszy Testament, w którym od nowa definiuje dekalog i wartości chrześcijańskie.

 • Paweł K.

  Oceniono 18 razy 14

  Dla polaczków najfajniejszy był jan Paweł II obrońca pedofilów wszelkiej maści. Przecież wiadomo że jak katolicki ksiądz dzieciaka berłem wymłóci to szczęścia w rodzinie nie zabraknie...

 • munaciello

  Oceniono 19 razy 13

  "Byłem przybyszem a przyjęliście Mnie".
  Łacheta nie zrozumiał nic a nic z Ewangelii.

 • barakuda62

  Oceniono 8 razy 8

  Papież Franciszek, delikatnie rzecz ujmując, nie jest ulubieńcem dużej części polskich konserwatywnych katolików.
  --------------
  No ba!
  prowdziwym papiżym to był niestrudzony łobrońca pedofilów w czarnych kieckach-niejaki JP Santosubito a nie tam jakiś Franek

 • antyqrdupel

  Oceniono 10 razy 8

  Polonica Catholico to typ niepodlegający prawom tego papieża. Typ ten uważał tylko JP II

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX