Klementyna Suchanow: "Po wpisie na FB odwiedziło mnie ABW. Ostrzegali, życzyli też wesołych świąt"

Pisarka Klementyna Suchanow z Warszawskiego Strajku Kobiet opowiadała w TOK FM o tym, dlaczego protestuje. Opisała też, jak wyglądała przedświąteczna wizyta ABW w jej domu.

Klementyna Suchanow z Warszawskiego Strajku Kobiet od dwóch lat regularnie bierze udział w protestach przeciw polityce rządu. Ostatnio głośno zrobiło się o niej po manifestacji przed Pałacem Prezydenckim. Po tym jak pisarka wraz z innymi obrzuciła rządowe limuzyny jajkami, została powalona przez policjantów na ziemię i skuta kajdankami. Zdjęcie z tej interwencji obiegło media.

"Dzieje się dużo rzeczy, które mnie wkurzają i nie umiem na nie nie reagować"

Pisarka mówiła Agacie Kowalskiej w "Wywiadzie Politycznym" TOK FM, że dzieje się dużo rzeczy które ją "wkurzają" i nie potrafi na nie nie reagować. - Działam niezależnie od tego, czy widzę nadzieję, czy przynosi to efekt. Robię to, co słuszne - tłumaczyła przyznając zarazem, że inni protestujący potrzebują jednak nadziei i kiedy widzą, że ich wysiłek nie przynosi efektów, wykruszają się. - Nie przeszkadza mi to, mogę protestować nawet sama - deklarowała.

-  Najbardziej przygnębia mnie, że Polska w szybkim tempie obiera kierunek na wschód - mówi. - Moja córka dorastała, kiedy byliśmy już w UE, była wychowywana w duchu poszanowania prawa głosu, zależy jej na tej mocy sprawczej. Ale kiedy dojdzie do wieku, w którym można głosować, może już nie być wolnych wyborów - dodawała Suchanow.

Czytaj też: "Największym problemem po PiS-ie będzie zdjąć aureolę z chama" - lider KOD broni u nas swojego wpisu

Propaganda działa

Suchanow ostro wypowiadała się też na temat TVP, określając stację jako propagandową i piorącą mózgi. Podawała przykład ze swojej rodziny - jej matka i ciotka popierają PiS. W jej odczuciu, mówiąc o polityce przejmują język z Wiadomości TVP, zaczynają brzmieć jak paski informacyjne TVP Info.

- Jarosław Kaczyński swój projekt polityczny określa jako walkę z imposybilizmem władzy. Rozwiązania są siłowe, ale widać zmiany - argumentowała prowadząca audycję.

Ja też widzę natychmiastowy efekt, został np. przełamany imposybilizm ABW, które po moim wpisie na FB o rzucaniu jajkami odwiedziło mnie w domu dzień przed świętami. Służby wychodzą do ludu

- ironizowała Suchanow. Zrelacjonowała, jak tuż przed świętami w domu odwiedzili ją funkcjonariusze ABW. Jak mówi, poinformowali ją o podejrzeniu, że jej post mógł kogoś zainspirować do podpalenia biura pani Beaty Kempy. Potem mieli dodać, że to ostrzeżenie i życzyć wesołych świąt. - Ludzie są wzywani do ABW nawet w związku z komentarzami pod moim postem - mówiła. - Świetnie, gdyby ktoś zajął się naprawą rzeczywistości, ale przecież PiS tego nie robi - podsumowała.

Suchanow podkreśla, że protestuje przeciwko politykom, a nie ich wyborcom. - Demonstranci różnią się  między sobą, mają różne poglądy, ale zgadzamy się w kwestiach najważniejszych, które są “wyżej” - tłumaczyła.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (143)
Klementyna Suchanow: "Po wpisie na FB odwiedziło mnie ABW. Ostrzegali, życzyli też wesołych świąt"
Zaloguj się
 • kichchi

  Oceniono 26 razy 20

  esbekom którzy grzecznie przepytywali balbine i wolfganga odebrano emerytury dlaczego nie tym ?

 • yosemitesam

  Oceniono 18 razy 12

  Dobrze, że nie mam fejsika ani nie tłituję, chłopaki z ABWehry się mną nie interesują. Choć z drugiej strony - opcja polityczna się zmieni i za 30 lat pani Klementyna będzie mogła się starać o rentę kombatancką za walkę z bolszewicką dyktaturą.

 • nuydones

  Oceniono 16 razy 10

  milicja działa, komuna też, szkoda ludzi, rosja się cieszy

 • laborantkolaborant

  Oceniono 14 razy 8

  ABW było przebrane za ksiundza po kulendzie, który przyszedł wcześniej i dlatego został zdemaskowany, a nie dlatego, że miał w kropidle schowanego kałacha.

 • obidient1

  Oceniono 13 razy 7

  Banda PiS zawsze w akcji przeciwko Polakom i Polsce. Hańba i wstyd, że Polacy maja taki debilny rząd i prezesa PiS , który nienawidzi Polaków i Polskę i chce ją zniszczyć.

 • pull_up

  Oceniono 13 razy 7

  Powiem szczerze ze czuję się jak ostatni frajer przy takich dziewczynach. No cóż, może nie wszystko jeszcze stracone bo to zmierza w kierunku gdy nawet ja ruszę dpą.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 13 razy 7

  Mnie jak na razie ABW nie odwiedziło i nie sądzę, żeby mnie odwiedziło, bo nawoływanie do rokoszu (a także organizowanie rokoszu) nie jest żadnym naruszeniem prawa, skoro sam rokosz jest w pełni zgodny z obowiązującym prawem.

  Poza tym obecna Grupa Trzymająca Władzę to taka sama prokremlowska bandyterka jak mafia Juanukowycza, więc jakikolwiek rokosz w tym momencie będzie miał charakter antyrosyjskiego powstania.

 • Ireneusz B.

  Oceniono 12 razy 6

  Wszystkie występki PiS-ubecji będą spisane, nie trzeba z UB-ekami rozmawiać. A na drugi raz do tych jajek trzeba wpuścić jakiegoś gronkowca, bu ha ha ha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX