Wiadomo już, na co pójdą pieniądze oddane przez Waltzów. Ci chcą jednak odwołać się od decyzji

Zarówno mąż, jak i córka Hanny Gronkiewicz-Waltz oddadzą ponad milion złotych, które uzyskali ze sprzedaży zreprywatyzowanej kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie. Jednak to nie znaczy, że akceptują decyzję Komisji Weryfikacyjnej.

Andrzej i Dominika Waltz zapowiadają, że odwołają się od decyzji Komisji z 22 grudnia, która zobowiązuje ich do oddania pieniędzy zarobionych na sprzedaży kamienicy. Według Komisji Weryfikacyjnej budynek przy Noakowskiego 16 został zreprywatyzowany z naruszeniem prawa. 

Waltzowie nie zgadzają się z tą opinią - zamierzają odwołać się od decyzji Komisji, jednak wcześniej wpłacą pieniądze na konto, by uniknąć "bezpodstawnego przymusu", jak nazywają postępowanie egzekucyjne.

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta już wie, na co pójdą pieniądze wpłacone przez krewnych Hanny Gronkiewicz-Waltz. - Te środki będą w przyszłości przeznaczone na wypłatę m.in. odszkodowań dla mieszkańców, którzy byli poszkodowani reprywatyzacją kamienicy przy Noakowskiego 16 - powiedział polityk.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (31)
Wiadomo już, na co pójdą pieniądze oddane przez Waltzów. Ci chcą jednak odwołać się od decyzji
Zaloguj się
 • calmy

  Oceniono 22 razy 16

  Robin Hood się znalazł. Tyle że jakiś dziwny, chce dawać odszkodowania lokatorom zamiast prawowitemu spadkobiercy. Jak niby ma być podstawa prawna tego niezwykłego kroku? Czy teraz wchodzimy w czasy zabierania "po uważaniu" i "darowywania po uważaniu"?
  I co ten festiwal populizmu ma jeszcze wspólnego z obowiązującym prawem? Jakiś gostek kradnie w 1946 kamienicę prawowitym spadkobiercom, inny, który też dawno nie żyje nabywa ją i traci na skutek dekretu Bieruta. Reprywatyzacji doknuje urzędnik Lecha Kaczyńskiego. Czynownik jego brata odbiera i rozdaje pieniądze wśród lokatorów.
  W jakim kraju my żyjemy?

 • pinocchio

  Oceniono 11 razy 11

  A co z prokurator Barbarą Kijanko - ktora sprzeniewierzyła się przysiędze prokuratorskiej, zdeptała i wykpiła wartości takie jak uczciwość, jasność. Dwukrotnie umorzyła śledztwo Amber Gold. .... i co nie zostanie usunięta ?

 • def11

  Oceniono 16 razy 10

  Kaleta nie wydawaj cudzych pieniędzy, bo będziesz musiał ze swoich zwracać :)

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 11 razy 7

  Pieniądze zwróceone przez Walców powinny iść na spłatę spadkobierców pierwotnych właścicieli kamienicy (skoro są na to pieniądze).

  Przekazanie ich byłym miekszańcom kamienicy, którzy nie są spokrewnieni z przedwojennymi właścicielami kamienicy będzie regularnym szmalcownictwem i żerowaniem na ofiarach holocaustu.

  Typowy antysemityzm w wykonaniu PiS.

 • rbik53

  Oceniono 12 razy 6

  .
  Ja nie wiem kto ma rację.
  I dlatego o tym powinien rozstrzygać niezależny(!) sąd, a nie pajace w jakiejś szopce politycznej.

 • ablewski1961nz

  Oceniono 16 razy 6

  Waltz postępuje bardzo słusznie. Nie ma lepszej lokaty niż karne odsetki. W swoim czasie rodzina od państwa je odzyska wraz z kapitałem.

 • scibor3

  Oceniono 13 razy 5

  "Te środki będą w przyszłości przeznaczone na wypłatę m.in. odszkodowań dla mieszkańców, którzy byli poszkodowani reprywatyzacją kamienicy przy Noakowskiego 16 - powiedział polityk."

  Chwila, moment. Jest jeszcze prawdziwy spadkobierca tej nieruchomości (OIDP pan Stanisław Likiernik) a na odszkodowania to niech się składają ci którzy krzywdzili.

 • jggc

  Oceniono 14 razy 4

  Kaleta ten chłystek nie posiadający mózgu nie powinien się pokazywać bo to wstyd. A Walz powinien zażądać wyroku sadowego a nie decyzji jakiejś tam komisji. Proletariusze okradajcie już wam wolno. KC PiS zezwala.

 • agnrodis

  Oceniono 3 razy 3

  Ciekawe w jaki sposob rodzina Kaczynskich weszla w posiadanie willi na Zoliborzu i to w czasach kiedy dostanie mieszkania w bloku bylo praktycznie niemozliwe bez znajomosci. Jakim cudem???? Czy moze tatus Kaczynski dostal te wille za zaslugi dla UBecji? Na Zoliborzu w przedwojennych willach mieszka wielu zsluzonych dla rzadu PRLu!!!!!!!!!!! Nalezaloby te sprawe wyjasnic raz na zawsze!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX