Czy Siemoniak odwołał wizytę Macierewicza w USA? Polityk PO odpowiada

Czy to prawda, że odwołał wizytę ministra Macierewicza w USA? Co oprócz odsunięcia PiS od władzy zjednoczona opozycja może zaproponować Polakom? I kiedy opozycja napisze program? Te pytania zadał Tomaszowi Siemoniakowi, wiceprzewodniczącemu Platformy Obywatelskiej, portal tokfm.pl.

- Nie odwołałem tej wizyty, takiej mocy nie mam. Dotarły do mnie wiarygodne informacje z Waszyngtonu, że termin jest pod znakiem zapytania - tak zamieszanie wokół rzekomej wizyty ministra Antoniego Macierewicza w Stanach Zjednoczonych skomentował polityk Platformy Obywatelskiej.

Program zjednoczonej opozycji

Na pytanie o to, kiedy opozycja zamiast mówić o wspólnym programie, zacznie go pisać, Siemoniak odpowiedział, że już we wtorek o dziewiątej Platforma i Nowoczesna usiądą do stołu, by zacząć koordynować współpracę nad projektami sejmowymi. - To spotkanie jest otwarte dla PSL-u i opozycji pozaparlamentarnej - podkreślił Tomasz Siemoniak.

Punkty wspólne

A co oprócz krytyki PiS zjednoczona opozycja może zaproponować Polakom? - Po pierwsze akt odnowy demokracji, czyli jak odbudować Polskę po rządach PiS-u. Tutaj wszyscy ci, którzy się zastanawiają ile ustaw potrzeba uzyskają odpowiedź. Po drugie gospodarkę, która nie jest nastawiona na państwo, państwową własność, państwowe molochy. Po trzecie odbudowę wspólnoty: odbudowę tego, co sprawi, że Polacy nie będą się kłócić na imieninach, przy świętach o politykę, tylko albo będą rozmawiali o rzeczach które ich interesują, albo będą wiedzieli, że polskie sprawy są w dobrych rękach - wyliczał Tomasz Siemoniak.

Posłuchaj rozmowy w Radio TOK FM

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej był dziś gościem radia TOK FM w audycji Mikołaja Lizuta "A teraz na poważnie".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (102)
Czy Siemoniak odwołał wizytę Macierewicza w USA? Polityk PO odpowiada
Zaloguj się
 • kat-kk

  Oceniono 31 razy 25

  Antoniemu, zaproszenie wystawił ekspert Berczyński ,żeby wypłatę dowiózł.

 • remo29

  Oceniono 31 razy 15

  Co to za bzdura, że Siemoniak odwołał wizytę ministra? Zadzwonił do USA na komórkę kogoś wyżej i powiedział "ej, nie gadajcie z nim"? Paskarze z TVP Info wam to wymyślili?

 • 2zero

  Oceniono 22 razy 14

  Już czas, żeby staruszkowi z Nowogrodzkiej odebrać zabawki, którymi się bawi dosyć nieudolnie.

 • j.an

  Oceniono 18 razy 14

  To nie spotka się ze specjalistą z komisji smoleńskiej,podobno miał mu zawieść wypłatę,bo tamten boi się przyjechać do Polski.

 • sil.m

  Oceniono 18 razy 14

  Dajcie spokój organizatorowi niewidzialnej eskadry śmigłowcowej ze strzelcami wyborowymi na pokładzie wyposażonymi w proce z gumami od majtek . Wkrótce ma ogłosić przetarg na kamienie / po rozstrzygnięciu tego na piwo.
  Siła partii opozycyjnych zależy nie od tego, jak się ułożą z Pis i fałszywym PAD-em, tylko jak się ułożą ze społeczeństwem. Zaproponować należy Polskę bez strachu, agresji, nienawiści i kłamstwa z gwarancję takich ideałów jak tolerancja, wolność, swoboda obyczajowa, poszanowanie przyrody itp. Zjednoczona opozycja winna społeczeństwu przedstawić spójny i pozytywny plan rozwoju kraju, kierunkowe przedsięwzięcia na postęp techniczny i nowoczesne technologie - wyraźnie i zrozumiale je opisać z załącznikiem o depisacji. Nie może być grubej kreski. Czas na rozmowy i negocjacje.
  Nie odpowiadajcie na zaczepki trolli - zlecą się całą chmarą, będą pluć gównem z jadem i liczyć na to że coś się przyczepi- na razie tuzy czekają na przekaz dnia.

 • robsonac222

  Oceniono 28 razy 14

  Teatrzyk maciorewycza a rzeczy ważne w kącie.

  Czekamy na partię, która zerwie konkordat!

  Morawiecki opublikuj wyrok Trybunału Konstytucyjnego!

 • jggc

  Oceniono 14 razy 12

  Opozycja (PO) która nic nie może a już drugi raz PiS twierdzi że jest sprawczynią takich ważnych rzeczy. Wizyta w USA i Art.7, To przecież jakieś rozdwojenie jaźni lub PiS zaczyna gonić w piętkę

 • mirek76pl

  Oceniono 23 razy 11

  Pan Minister Obrony zawsze moze przeciez poleciec do USA i spotkac sie tam z czlonkami Rodziny Radia Maryja lub tez nawet z samym panem Berczynskim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX