Greenpeace: "To koniec najbardziej skompromitowanego ministra środowiska"

Greenpeace z nadzieją przyjmuje odwołanie Jana Szyszki z urzędu. W swoim oświadczeniu Bohdan Pękacki pisze, że testem dla nowego ministra będzie kwestia Puszczy Białowieskiej, ale również to, w jaki sposób Polska przygotuje się do szczytu klimatycznego w Katowicach.

Oświadczenie Bohdana Pękackiego:

Greenpeace z nadzieją przyjmuje odwołanie skompromitowanego Jana Szyszki z urzędu Ministra Środowiska nominację Henryka Kowalczyka. W swoim oświadczeniu Bohdan Pękacki pisze, że testem dla nowego ministra będzie kwestia Puszczy Białowieskiej, ale również to, w jaki sposób Polska przygotuje się do szczytu klimatycznego w Katowicach.

To koniec rządów najgorszego ministra środowiska w historii wolnej Polski. Jan Szyszko ponosi osobistą odpowiedzialność za dewastację Puszczy Białowieskiej i masową wycinkę drzew w całym kraju, ale lista jego przewin wobec przyrody jest bardzo długa. Dlatego nowy minister stoi przed niezmiernie odpowiedzialnym zadaniem naprawy błędów poprzednika.

Czytaj też: Młodzi ekolodzy bronią ministerstwa Szyszki. "Wykorzystuje ich do swoich gierek"

Będziemy bardzo uważnie przyglądać się działaniom Henryka Kowalczyka. Liczymy na to, że czym prędzej porzuci drogę niszczenia, jaką podążał minister Szyszko, a zacznie chronić polską przyrodę w interesie wszystkich Polek i Polaków. Zmiana na stanowisku ministra środowiska to także szansa na to, że Polska z twarzą wycofa się z bezsensownego sporu z Komisją Europejską o Puszczę Białowieską, co pozwoli nie tylko ochronić ten przyrodniczy skarb, ale również poprawi nasze relacje z Brukselą. Poza kwestią Puszczy Białowieskiej nowy minister będzie musiał szybko zmierzyć się z kwestią polityki klimatycznej.

Polska jest gospodarzem tegorocznego szczytu klimatycznego. Jednak kontynuowanie linii wytyczonej przez Szyszkę prowadzi do kompromitacji naszego kraju i jest niezmiernie szkodliwe. Pytanie również, czy Henryk Kowalczyk powstrzyma demontaż systemu ochrony przyrody uruchomiony przez Szyszkę - centralizację dyrekcji ochrony środowiska i destrukcyjne zmiany w prawie środowiskowym, które podporządkowują
polską przyrodę doraźnym interesom.

Naprawa tego, co zepsuł Szyszko jest bardzo pilna i powinna zacząć się od zaraz.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Greenpeace o dymisji Szyszki: To koniec najbardziej skompromitowanego ministra
Zaloguj się
 • agat21

  Oceniono 1 raz 1

  Teraz to i tak "po ptakach" - zamordował puszczę, wyciął miliony drzew, dał prawo mordercom z tzw. kół myśliwskich na strzelanie gdzie, kiedy i do czego im się tylko podoba - to można go już zmienić. Tego, co zrobił i tak się nie cofnie, a ten nowy nie sądzę, żeby chciał zmieniać bandyckie ustawy szyszki. On teraz może już nic nie robić - to nawet lepiej - wystarczy, że przed wyborami nie będzie już szyszki - pisik będzie mógł wizerunko przed wyborami znowu się poprawić wstawiając trupy do szafy

 • ukw8078

  Oceniono 6 razy 0

  Greenpeace z nadzieją przyjmuje odwołanie Jana Szyszki z urzędu.
  Ale to nie tłumaczy, po co komu jest Greenpeace.

 • jkal

  Oceniono 5 razy -1

  Greenpeace sama jest skompromitowana sowiecką gazrurą POd Bałtykiem ! Nawet tego badziewia NIE POtrafili zablokować! Jedynie co POtrafią, to łazić PO kominkach!

 • milorex10

  Oceniono 4 razy -2

  Od pewnego czasu mam nieodparte przekonanie, że nasi ekolodzy, czyli cały ten Greenpeace w Polsce to taka forma "lud smoleńskiego", tylko nie trzymającego stronę PiS, ale stronę "szlachetnej" PO. Jedno i drugie nie warte funta kłaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX