Nie tylko aborcja. Posłowie opozycji nie przepracowują się także przy innych głosowaniach

51. posiedzenie Sejmu VIII kadencji

51. posiedzenie Sejmu VIII kadencji (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Trwa burza po środowym głosowaniu ws. projektu obywatelskiego Ratujmy Kobiety. Część posłów opozycji nie wzięła w nim udziału - w związku z tym zabrakło kilku głosów, by projekt dotyczący praw kobiet trafił do dalszych prac. Okazuje się jednak, że problem nieobecnej opozycji nie dotyczy tylko głosowania nad prawami reprodukcyjnymi.

Wojciech Szacki z "Polityki" zwrócił uwagę na Twitterze, że w pierwszej setce rankingu posłów z najlepszą frekwencją, zdecydowanie dominują posłowie PiS (94).

Do jakich partii należą najczęściej głosujący posłowie z pozostałej szóstki? Trzech z nich zostało wybranych z listy Kukiz'15, a dwóch jest niezrzeszonych. A gdzie przedstawiciele Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej?

W pierwszej setce posłów z najlepszą frekwencją jest tylko Zofia Czernow z Platformy (62. miejsce). Czernow jest parlamentarzystką, która została wybrana z okręgu w Legnicy.

"Szczególne gratulacje dla Sławomira Neumanna!" - napisał na Twitterze Wojciech Szacki, odnosząc się do słabej frekwencji posłów Platformy.

"Opozycja została zaorana" - mocne słowa w "Poranku Radia TOK FM">>>

Zybertowicz apeluje do "światłych umysłów" opozycji: Bądźcie jak Legutko i Krasnodębski. Wyjdźcie z opłotków

Zobacz także
 • Działaczka Razem podpowiada PO i Nowoczesnej, jak zachować twarz po kompromitacji ws. Ratujmy Kobiety
 • Antoni Macierewicz Zamieszanie wokół nominacji Macierewicza. Mazurek dementuje własne słowa
 • Joanna Scheuring-Wielgus Joanna Scheuring-Wielgus rozważa odejście z Nowoczesnej: "Mam ochotę zakląć"
Komentarze (28)
Lista najbardziej pracowitych posłów. Przedstawiciele opozycji daleko w tyle
Zaloguj się
 • aronia0

  Oceniono 14 razy 4

  Bralam kilka lat temu pare razy udzial w obradach roznych sejmowych komisji i podkomisji. Za kazdym razem bylam zniesmaczona zachowaniem poslow. Te obrady traktowali jak spotkania towarzyskie, zartowali, smiali sie, w ogole nie sluchali posla-sprawozdawcy ani przewodniczacego komisji, bez przerwy wchodzili i wychodzili z sali .Zachowywali sie jak dzieci w przedszkolu, kiedy nie ma wychowawczyni. Mysle, ze teraz jest podobnie. A najgorsze w tym jest to, ze palcimy im duze pieniadze za to, aby nas tak olewali.

 • kat-kk

  Oceniono 7 razy 3

  Nie dam głosu,na żadną partię powiązaną z kościołem katolickim.NIGDY!Niech was dalej dojeżdża kościelny PIS,który od lat wymienia się z kościelną PO władzą nad Polską.

 • kataryniarski

  Oceniono 9 razy 3

  Mój mąż? Mój mąż jezd z zawodu POLITYKEM! - oto nasza "klasa"... dwie kadencje i won, won, i nie odwracać się za siebie, bo będziemy strzelać!

 • jack_flash

  Oceniono 6 razy 2

  Najbardziej pracowity jest zwykly posel Jaroslaw Kaczynski. Robi za Premiera, Prezydenta. Marszalka Sejmu, Prezesa TK, Prezesa Prezesow, Naczelnika, Ministra Sprawiedliwosci, od niedawna MON-u, MSWiA, a juz niedlugo Prezesa SN. Zasuwa jak nie przymierzajac lekarz w pogotowiu.

 • sss9

  Oceniono 16 razy 2

  PO od dawna, a Nowoczesna od niedawna są trupami z coraz bardziej odpadającym makijażem. czas na lewicę!

 • kat-kk

  Oceniono 3 razy 1

  Precz z posłami powiązanymi z kościołem,Tu jest Polska,Nowoczesna,PIS,PO to od lat partie kościelne,Palikot wracaj, Polskę świecką przywracaj, giniemy pod władzą pedofila z Watykanu.

 • endrju1521

  Oceniono 7 razy 1

  Zastanawiam się, czy po "występach" naszych "wybrańców,

  frekwencja w następnych wyborach przekroczy 10% ?

  Kolejną utratę niepodległości, bedziemy zawdzięczali naszym "elitom"...

 • nino.rota

  Oceniono 7 razy 1

  nie dość, że hiPOkryci to jeszcze lenie.
  POrażka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy