"Tajne głosowanie pokazało, jakie poparcie w PiS ma Kaczyński". Kamiński o mechanizmach władzy

Zdaniem posła Michała Kamińskiego Prawo i Sprawiedliwość może przegrać tylko w starciu ze społeczeństwem, bo partie opozycyjne poruszają się na poletku, które wyznaczyła im partia rządząca. Polityk był gościem Jacka Żakowskiego w Poranku TOK FM.

Wczoraj media obiegła informacja, że Michał Kamiński wraz z kilkoma innymi posłami dołączył do klubu parlamentarnego PSL.

- Europejski chłop, chłopski Europejczyk - powitał swojego gościa Jacek Żakowski odnosząc się do wczorajszych doniesień,

- Podjęliśmy decyzję stworzymy federacyjny klub europejski Unii Europejskich Demokratów i PSL-u -tłumaczył Kamiński. Zaznaczał, że ten mariaż wynika z zamachu PIS na PSL.

Pokrzyżowanie planu PiS

- Prawo i Sprawiedliwość podkupiło jednego z posłów PSL po to, żeby zlikwidować ten klub. PSL rządzi w 15 sejmikach i w 100 powiatach z PO. To znaczy, że tam nie rządzi PiS. Celem PiS-u było osłabienie PSL-u przed wyborami samorządowymi. Po długiej dyskusji podjęliśmy decyzję, że tworzymy klub parlamentarny - zaznaczał Kamiński.

- A nie zrobiliście tego po to, żeby oszukać regulamin? - skontrował prowadzący Poranek.

Michał Kamiński zaprzeczył. - Nie. Zrobiliśmy to po to, żeby nie pozwolić PiS-owi odnieść sukcesu nad opozycją.

Ludzie są wściekli na to, że w małych i w większych sprawach Kaczyńskiemu ciągle udaje się opozycję ogrywać. Dzisiaj chciał zlikwidować klub PSL.

Jacek Żakowski wyraził jednak opinię, że z Kaczyńskim trzeba raczej walczyć przez ofertę programową, a nie przez budowanie "klubu-dziwadła". Dopytał też, czy opozycja wreszcie zacznie dyktować swoje warunki. 

Racjonalność społeczeństwa

- Staramy się, taka formacja jak moja podejmuje rękawicę. Czytam teraz biografię Piłsudskiego i wczoraj natrafiłem na fragment, kiedy pierwsza kadrowa wkraczała do Królestwa Polskiego. Byli przekonani, że wybuchnie antyrosyjskie powstanie, a tutaj okna się zamykały. Polacy dezerterowali do armii rosyjskiej.

Społeczeństwo nie zawsze podejmuje racjonalne decyzje, ale nie warto się na to społeczeństwo obrażać. Ludzie lubią skuteczność i siłę i to też ludzi wkurza. Ta kompletna nieumiejętność opozycji nawet na poziomie taktycznym przeciwstawienia się PiS-owi. Choćby w sprawie aborcji. Kaczyński rozegrał ich jak dzieci - wyjaśniał Kamiński.

Czytaj też: Zemke: Senatorowie PiSu nie boją się swojego prezesa, boją się natomiast prokuratury Ziobry

Prawdziwe poparcie Kaczyńskiego

Rozmówcy odnieśli się też do sprawy senatora PiS Stanisława Koguta jest wstępem do uderzenia w opozycje.

- Ale ta sprawa pokazuje coś jeszcze - zaznaczył Kamiński. - Gdyby Kaczyński robił sondaż wśród senatorów przed głosowaniem, to na pewno sto procent powiedziałoby, że zagłosuje za aresztowaniem Koguta. Jednak, kiedy doszło do tajnego głosowania, to okazało się jakie jest realne poparcie dla Kaczyńskiego w jego własnej partii. Póki co mamy jeszcze tajne głosowania w  wyborach samorządowych itp. 70 proc. Polaków przyznaje, ze istnieje dzisiaj obawa przed przyznawaniem się do swoich poglądów, a ja uważam, ze sondaże są zawyżone, co oczywiście nie oznacza, że PiS nie jest dzisiaj pierwszą partią.

 - Wiele osób uważa i ja też jestem bliski temu stanowisku, że PiS zostanie pokonany przez partię, której jeszcze nie ma - zauważył prowadzący Poranek.

- W istocie się tym zgadzam, PiS może przegrać ze społeczeństwem, gdyż on nie przegra z istniejącymi partiami demokratycznymi. Bo one grają na polu, które wyznaczył Jarosław Kaczyński -przyznał Kamiński.

Całej rozmowy wysłuchasz tu:

Poseł Jakubiak o neonazistach: Mamy do czynienia z wariatami

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (48)
Michał Kamiński dołączył do klubu parmalentarnego PSL
Zaloguj się
 • vomitorium1

  Oceniono 11 razy 9

  "Czytam teraz biografię Piłsudskiego ... "
  a pinocheta już opanował (?)

 • mer-llink

  Oceniono 14 razy 8

  A Pan Żakowski jaki obecnie zatroskany triumfem PiSu.

  A kto przed wyborami ostatnimi we wszystkich media z namarszczonom brwiom i takiem żmudem na twarzy hałasował, że PiS to majom program, majom rzetelnych ludzi, czystych takich w intencjach i w myśleniu o Polsce, ze trzeba im koniecznie dać porządzić?
  Mnie sie pałęta po pamięci, że wtedy po wszystkich antenach pałętał się z tym swoim kazaniem niejaki Żakowski JAcek Redaktor.
  No to teraz mamy....

  P.S> A gdzie Pan Meller, drugi pieszczoszek medialny, który basował wtedy Panu Żakowskiemu? A dziś podpieranie się przez Pana Żakowskiego autorytetem Pana Kamińskiego Miśka, znanego pinochetologa, zapalonego doradcy PiSU i autora katastrofy wyborczej premier Kopacz zakrawa na kpinę ze zdrowego rozsądku....

 • t0maszek44

  Oceniono 9 razy 5

  M.Kamiński w 1999 udał się razem z Markiem Jurkiem i Tomaszem Wołkiem do Wielkiej Brytanii, by spotkać się z osadzonym w areszcie domowym generałem Augusto Pinochetem, działał w Narodowym Odrodzeniu Polski, następnie został członkiem-założycielem Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego. Podczas wyborów prezydenckich w 1995 został rzecznikiem prasowym komitetu wyborczego Hanny Gronkiewicz-Waltz. Nastepnie była AWS, Przymierze Prawicy, PiS, PJN, no i PO. W lutym 2013 m.in. wraz z Kazimierzem Marcinkiewiczem i Romanem Giertychem założył think tank Instytut Myśli Państwowej.

 • def11

  Oceniono 11 razy 5

  Tajne głosowanie w senacie zostanie zlikwidowane i poparcie dla prezesa wróci do "naturalnych" 100%.

 • slade1972

  Oceniono 11 razy 5

  O! Rolnik! Od wielu lat orze jak może! A do upraw używa dużej ilości ekologicznego gnoju!

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 8 razy 4

  Boję się Żakowskiego od kampanii wyborczej ‘15 roku, kiedy entuzjastycznie wspierał Zandberga w gnojeniu Zjednoczonej Lewicy, co skutkowało większością sejmową PiS-u. Zandberg wówczas miał umowę o przyjaźni z Gazetą Polską Codziennie. Żakowski robił to zapewne wyłącznie z własnej głupoty.

  Najgorsze jednak jest to, że obecnie Zandberg i Żakowski, idą tą samą drogą. Zandberg i jego kozactwo przede wszystkim wściekle atakują SLD, a Żakowski nadal bezkrytycznie kocha się w Zandbergu. Niestety, pojawiają się nowi bezkrytycznie zakochani w Zanbergu, na przykład symetrysta Sroczyński i jakiś Latający Major.

  Żakowski mówiąc, że „PiS zostanie pokonany przez partię, której jeszcze nie ma”, zapewne ma na myśli bolszewizujących osobnych zwanych razem.

 • zueoko

  Oceniono 10 razy 4

  Postawę Kamińskiego najtrafniej można skomentować słowami wieszcza : "Kurek na kościele." Polityczny hochsztapler zrobi wszystko żeby brylować na scenie politycznej. Opiniotwórczy były nop - owiec. Brawo.

 • pinup

  Oceniono 6 razy 4

  "70 proc. Polaków przyznaje, ze istnieje dzisiaj obawa przed przyznawaniem się do swoich poglądów"
  Najwyrazniej, ale nie w sposob jaki sie wszystkim wydaje. Ciagle slysze od ludzi, ze znaja nikogo kto glosowalby na PiS i dziwia sie skad to poparcie. Ano stad, ze poki co w pewnych gronach wstyd sie przyznac do popierania PiSu, ale podczas glosowania mozna zakreslac co sie da.

 • kemor234

  Oceniono 10 razy 4

  Cóż to za Senat który nie słucha prezesa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX