Broń i amunicja. Policjanci przeszukali mieszkania neonazistów ze słynnego reportażu

Broń, amunicję i hitlerowskie mundury znaleźli dziś policjanci w mieszkaniu jednego z neonazistów. Przeszukania i zatrzymania mężczyzn to pokłosie materiału "Superwizjera" TVN, który pokazał "patriotów" świętujących urodziny Adolfa Hitlera.

Są pierwsze zatrzymania po reportażu TVN o neonazistach. Jak informuje gliwicka prokuratura , która prowadzi śledztwo zatrzymani mężczyźni to organizatorzy rocznicy urodzin Adolfa Hitlera w lesie w Wodzisławiu Śląskim. Jest wśród nich także Mateusz S. przewodniczący stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność". Rok temu bronił go w Sejmie poseł Robert Winnicki, wybrany z listy Kukiz'15. Zainteresowanie organów państwa organizacją Mateusza S. nazwał prześladowaniem legalnie działających środowisk narodowych.

Jak informują śledczy u jednego z zatrzymanych podczas przeszukań znaleziono broń i amunicję. Dlatego ten mężczyzna oprócz zarzutów związanych z publicznym propagowaniem ustroju nazistowskiego usłyszał również zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Joanna Smorczewska informuje też o innych przedmiotach "w postaci mundurów i innych rzeczy, które nawiązują do ustroju nazistowskiego". Prokuratura nie wypowiada się na temat wyjaśnień składanych przez zatrzymanych. W odrębnym postępowaniu gliwicka prokuratura bada sprawę ewentualnej delegalizacji "Dumy i Nowoczesności". Trwa zbieranie materiału dowodowego.

Łapiński o polskich neonazistach: "Śmieszne i straszne"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (15)
Policjanci zatrzymali neonazistów po materiale Superwizjera TVN
Zaloguj się
 • lubiedobrze

  Oceniono 13 razy 11

  W Niemczech poszli by siedzieć za terroryzm?
  A Burakolandii będzie umożenie a potem założą Klub Kolekcjonerów Działajacych Replik Broni pod Znakiem Starożytnego symbolu Szczęścia. I git, dawaj na marsz.

 • zueoko

  Oceniono 8 razy 6

  Cóż za tępy naziol. Po takim medialnym przypale nie ogarnął żeby klamkę z chaty wynieść. Całe szczęście, że większość z nich to skończone matoły inaczej faktycznie nie tylko liście by na drzewach wisiały.

 • getz54

  Oceniono 9 razy 5

  Wina PiS-u i Kaczyńskiego jest ewidentna. Baca, bojąc się kolejnych wyborczych łomotów od Donalda Tuska, dopieszczał i wazelinował się polskim nazistom z wdzięczności, ze ponizają i opluwają rząd PO i ich lidera. Romaszewski z Kępą odwiedzali ich w więzieniach, przynosili im pod celę paczki z papierosami i herbatą. Pozwalali na antysemickie i faszystowskie banery na stadionach, pod warunkiem, ze będą tez obok opluwające legalnie wybrany rząd PO. Do dzisiaj PiS-owscy sędziowie i prokuratorzy uniewinniają Międlarów, Ruybaków i i tym podobnych dewiantów.
  Wina PO wynika z ich ponizającego tchórzostwa. Ze strachu przed histerycznymi atakami PiS
  oskarzającymi rząd PO o aresztowania faszystów i antysemitów kiboli. Tych prawdziwych Polaków, o których Kaczyński mówił, ze tylko oni staną w pierwszym szeregu w obronie ojczyzny jak nas zaatakuje wróg, i podobne brednie jak to po dopalczach. Państweo poddało się, bo wynik wyborów dla rządu był wazniejszy niz bezpieczeństwo i honor Polski.

 • def11

  Oceniono 11 razy 3

  Rozumiem, że również broń i amunicję w ramach, jak twierdzą prawicowi dziennikarze, ustawki dostarczył TVN.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 3 razy 1

  Każdy polski prawdziwek jest uzbrojony. Zapewne kukizy zawalczą dla nich o prawo do broni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX