Żakowski wymyślił scenariusz "Ojca Mateusza". Dumny i nowoczesny

Jacek Żakowski poinformował słuchaczy Radia TOK FM, że TVP kręci odcinek "Ojca Mateusza", w którym muzułmański uchodźca podkłada bombę na placu zabaw. Publicysta oburzony tym wytworem "chorych mózgów" zaproponował własny, bliższy prawdy scenariusz odcinka popularnego serialu.

Sprawę antyislamskiej produkcji TVP jako pierwsza opisała "Gazeta Wyborcza".

- To ciekawe jak ta nienawistna propaganda, paranoja, szerzy się i wchodzi do kultury popularnej finansowanej z pieniędzy podatników - zauważył publicysta. Żakowski uważa, że TVP zamiast wymyślać antyislamskie scenariusze, mogłaby trochę zaczerpnąć z prawdziwego życia.

- Można zachęcić ojca Mateusza by udał się na grzyby, a tam czciciele Hitlera! - powiedział Żakowski nawiązując do materiału "Superwizjera" TVN, w którym pokazano jak polscy patrioci świętują urodziny przywódcy III Rzeszy. - Ojciec Mateusz staje z nimi oko w oko, a na sąsiedniej polanie spiskują uchodźcy... Cóż ojciec Mateusz uczyni? Ojcze, ratuj, poradź, prowadź! - ironizował Żakowski.

Trochę sobie żartuję, ale to jest moralna katastrofa. Zmyślone, wygenerowane w chorych mózgach zagrożenie, eskalowane przez władzę, a z drugiej strony realne zagrożenie, czyli naziole po lasach i nie tylko po lasach, bo również np. w Sejmie. I spokój, cisza.

Następnie dziennikarz powołał się na "Rzeczpospolitą", która napisała dziś o zatrzymaniu przez ABW kolejnych neonazistów pokazanych w materiale "Superwizjera".

- Jak to się dzieje, że po dwóch latach dobrej zmiany ABW z telewizji dowiaduje się, że tacy chłopcy są? I wtedy ich nagle zatrzymuje? - pytał Żakowski. - Z faktu, że ich [dopiero teraz - red.] zatrzymuje wynika, że agenci nie wiedzieli. Ale jak mogli nie wiedzieć? To może trzeba powołać nowe służby, które by wiedziały? A może nie, może lepiej nie wiedzieć? - pytał retorycznie Żakowski.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (118)
Jacek Żakowski krytykuje TVP za antyislamskie treści
Zaloguj się
 • Szymon Czyżewski

  Oceniono 42 razy 30

  Ojciec Mateusz przychodzi na kolendę a tam dzieci układają swastyki z wafelków. Ojciec wręcza obrazki z Maksymilianem Kolbe uśmiechając się dobrotliwie.

 • 174pit

  Oceniono 50 razy 28

  Bardziej realistyczne od zamachu islamisty na plac zabaw byłoby, gdyby bohater serialu zdemaskował i unieszkodliwił pedofila-katechetę

 • miguell

  Oceniono 36 razy 20

  Ten serial pokazuje świętą prawdę, ubodzy księża masowo jeżdżą starymi rowerami. To kolejny atak na biedny kler.

 • Janusz Piotrowski

  Oceniono 29 razy 19

  Do Sandomierza aż strach pojechać,to stolica polskiej przestępczości.A sam serial od jakiegoś czasu stał się tak kościółkowy, że nie można go oglądać.

 • taroudant

  Oceniono 31 razy 17

  Jakby serial miał jakikolwiek związek z rzeczywistością to ks. Mateusz już dawno by wyobracał jakiegoś ministranta.

 • harom

  Oceniono 19 razy 15

  Na sąsiedniej polance zamiast uchodźców powinni być mysliwi, którym świętujący urodziny Wodza weszli w paradę. Ojciec Mateusz powinien pogodzić obie zwaśnione strony nie dopuszczając do jatki. :)

 • wujojano

  Oceniono 13 razy 11

  Żenujący poziom oczekiwany u adresatów takiego scenariusza. Islamiści nie robią zamachów w Europie dlatego, że Europejczyków nie lubią, lecz dlatego, że realizują określoną globalną politykę. Pamiętamy ich sukces, jakim było wymontowanie Hiszpanii z koalicji antyterrorystycznej dzięki zamachowi na stacji Atoca. Zamachy w Polsce więc będą, ale nie na placach zabaw i nie teraz, lecz w roku wyborów parlamentarnych. Histeria rozpętana przez PiS-owską propagandę tylko sprzyja oczekiwaniom, że taka akcja może zakończyć się powodzeniem. Reakcja tak przygotowanego społeczeństwa zapewne będzie zgodna z ich intencją.

 • def11

  Oceniono 28 razy 10

  Ojciec Mateusz mógłby kapcia złapać w rowerze, wsiąść do autobusu, a tam bum, zostawiony przez białego patriotę wybucha garnek z gwoździami i metalowymi szpejami...
  Do tego przebitka z TVPiS w której Mariusz Młot Błaszczak mówi, że Polska to bezpieczny kraj.

  p.s.
  Wniosek o ukaranie TVN-u za informowanie o faszystach, czyli za propagowanie faszyzmu, już się pisze w Toruniu.

 • ale_w_kolo

  Oceniono 28 razy 10

  niech zrobią o pijanym kierowcy co zabija rodzinę rozrzedzając ją na chodniku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX