Zatrzymani członkowie Dumy i Nowoczesności wyszli z aresztu

Trzej zatrzymani w poniedziałek mężczyźni w sprawie zorganizowanych urodzin Adolfa Hitlera zostali zwolnieni do domów. Prokuratura Okręgowa w Gliwicach zdecydowała o zastosowaniu wobec nich wolnościowych środków zapobiegawczych.

Chodzi o członków i szefa stowarzyszenia Duma i Nowczesność, którzy przebierali się w mundury SS i w otoczeniu swastyk czcili Hitlera.

Mężczyźni zostali zwolnieni za poręczeniem majątkowym. Objęto ich dozorem policji, zakazem kontaktowania się i zakazem opuszczania kraju.

Jak mówiła prokurator Joanna Smorczewska, śledczy uznali, że zabezpieczony materiał dowodowy jest na tyle wystarczający, że nie trzeba składać wniosków o aresztowanie.

Co do poręczeń majątkowych, ich wysokość została zróżnicowana w zależności od zdolności zarobkowych podejrzanych. Jutro śledczy podejmą decyzje dotyczące ewentualnych wniosków o areszt co do kolejnych dwóch osób zatrzymanych w tej sprawie. Niewykluczone są też kolejne zatrzymania.

Poseł Jakubiak o neonazistach: Mamy do czynienia z wariatami

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (14)
Zatrzymani członkowie Dumy i Nowoczesności wyszli z aresztu
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 5 razy 5

  A do więzienia staruszkę, która ukradła z marketu podstarzałą bułkę. I studenta, który skala słowami nieparlamentarnymi (czy są jeszcze takie słowa? w naszym parlamencie chyba nie...)pamięć największego z największych Polaków... albo protestujących przed sejmem... Poświęconych na Jasnej Górze nikt się ukarać nie ośmieli.

 • realizmforte

  Oceniono 5 razy 5

  Rozmydlą sprawę i tyle. Kto ma oczy - widzi , kto ma uszy słyszy. Obecna grupa trzymająca władzę sympatyzuje z faszystami . Z ich pomocą chcą Polakom nałożyć kaganiec.
  PiS to okupant.

 • lese_majeste

  Oceniono 4 razy 4

  kruk krukowi łba nie urwie

 • Wojciech Gruszka

  Oceniono 4 razy 4

  I tak się to skończy:wszyscy niewinni,wszyscy wolni,brak oznak przestępstwa itd,itp...Wszak jak można karać własne dzieci? (albo dosadniej: urwa urwie łba nie urwie!).

 • jggc

  Oceniono 3 razy 3

  otworzyć Oświęcim i tam i karać zgodnie z napisem na bramie. Wystarczy!!!

 • gblo

  0

  Historia jak widać niczego tych ludzi nie nauczyła. Ludzie błądzą, popełniają błędy i tak będzie. Jedni , co jest zdrowe, uczą się wyciągają wnioski. Nie muszą przeżyć traumy po to , by zmienić życie. Historia nazizmu , zagłady, ludobójstwa jest tak okrutna , że czasem trudno w to uwierzyć ,ale była. To , że dziś Polska i Polacy istnieją to zasługa większości państw europejskich i aliantów w tym Polaków. Gdyby hitleryzm zwyciężył nie byłoby tych pseudofanów "wodza". To co oni robią to obraza i hańba dla milionów pomordowanych . Czy muszą przeżyć tę hańbę , by to zrozumieć?

 • swobodan1

  Oceniono 4 razy 0

  A jeżeli prokuratura stwierdzi,że Maciej Maleńczuk nosił "swastykę" w związku
  z działaniem artystycznym Art 256 KK & 2 to również uczestnicy, którzy zorganizowali
  urodziny Adolfa Hitlera też powinni się powołać na & 2,że to była działalność
  artystyczna przeznaczona dla ograniczonej ilości osób, który rozumieją tą celową
  prowokację "pastisz"

 • Dodger Merciless

  Oceniono 1 raz -1

  Czy wydanie książki Adolfa Hitlera "mein kampf" za zgodą rządu w Niemczech było ok.w 2016roku

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy -1

  Grzanie starego zakalca, w tym roku jedzcie do Cottbus NPD bedzie oficjalnie swietowac rocznice adiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX