Komentarze (20)
Sędziowie protestują przeciwko przymusowym emeryturom Ziobry
Zaloguj się
 • Jan Karamara

  Oceniono 6 razy 4

  Do swobodan jak trudno widzę przychodzi czytanie ze zrozumieniem! Sędzia w stanie spoczynku nie może podjąć żadnej pracy poza ewentualnie nauczaniem akademickim.

 • tlen69

  Oceniono 3 razy 1

  Sędziowie uczą się najdłużej, prawie całe życie (zmiany przepisów). Z tego powodu są zatrudniani do późnego wieku (sędzia jest niezawisły i on podejmuje decyzję o odejściu) ?Hipokryzja i cynizm PiS permanentnie trwa od listopada 2015 r., nie tylko od lipca 2017 r. ? PiS sam brakiem profesjonalizmu się doigrał,a wszystkich dookoła "obdarza" ciosami ? Rozumiemy działania sędziów, którzy przez wiele lat nauki i doświadczenia wiedzą, że podstawą prawa jest konstytucja. Ustawy o SN i KRS łamią konstytucję, zmieniają ją " topornie i siłowo" ustawami, ale to nie przejdzie. Sądy mają powołanych sędziów na kadencję. Miejsca są zajęte.  Ta sytuacja przypomina dokładnie stan z 7 listopada 2015 r. w TK - na te 3 wakaty zostali wybrani  8 października 2015 r. 3 sędziowie: Jakubowski, Hauser i Ślebzak - Prezydent Duda nie przyjął od nich ślubowania (jest ono podane jako celebra w ustawie o TK) ?!!!
  Kandydatów do przyszłych w/w organów  nie mogą wybierać politycy, czy 2 tysiące obywateli. W konstytucji wyboru 15 sędziów  dokonuje grupa sędziów. Ten organ nie jest wybierany w wyborach, gdyż w sądach muszą orzekać fachowcy (wykształceni i doświadczeni zawodowo).
  Władze do KE przekazują, że w SN są donosiciele ? 
  Wśród polityków mamy także ludzi, którzy studiowali w PRL, uczyli się o Leninie i kształtowano im światopogląd komunistyczny ?! Niektórzy korzystali z większych dóbr niż przeciętny obywatel. Poseł Piotrowicz był oskarżycielem - prokuratorem PRL 20 lat (to jest stanowisko reżimu?) ?!
  W 1990 r. SN pod kierownictwem Prezesa Strzembosza dokonał wewnętrznej dokładnej lustracji - samooczyszczenia. Minęło już 28 lat, sądy są niezawisłe i sędziowie dokonywali i dokonują także usprawnień. W KRS działał i działa sąd dyscyplinarny (można było uzupełnić o inne funkcje ? Po co przy SN dublowanie ?!  Jest wiele innych uwag do niekonstytucyjnych ustaw o SN i KRS !!!!

 • hastatrespasos

  Oceniono 3 razy 1

  Podciąć skrzydła, i to jak najszybciej, bez podania powodów których wiele znają wszyscy, trzeba prowokatorowi generalnemu. Który bez podania powodów już w latach 2005-7 zniszczył życie wielu ludziom, a teraz już trzeci rok wkurza, tumani i przestrasza kaczy wymiar niesprawiedliwości. Który jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych zdradzieckich mord w sPISkowym nierządzie. Sam będąc najgorszym w ogóle sortem ludzkim, wszystkich opornych wobec kaczej dyktatury traktuje jako ludzi gorszego sortu. Ani naród polski, ani państwo nie udźwignie długo koszmarnego ciężaru związanego z ekscesami tego prowokatora generalnego, i w ogóle dyktatora Fuck-offczyńskiego.

 • villk

  0

  tak kształtuje się faszyzm

 • swobodan1

  Oceniono 14 razy -4

  Sędzia X ( nie chce się ujawnić) skończyła 60 lat - pani sędzio jest praca
  w Biedronce na kasie i zapewniam panią,że po przyjściu do domu po tej
  pracy przejdzie pani ochota robienia na drutach.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 11 razy -5

  Kto jej zabrania pracowac dluzej w charakyterze sprzataczki czy pomocy domowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX