Takich billboardów na ten temat jeszcze nie było. Rusza akcja "Miałaś aborcję? Nie jesteś sama"

Bilbordy z hasłem "Miałaś aborcję? Nie jesteś sama" pojawiły się dziś na ulicach sześciu polskich miast.

To początek kampanii informacyjnej, która ma zmienić dyskusje o aborcji w Polsce.

Wg danych CBOSu sprzed 5 lat statystycznie co trzecia Polka miała aborcję .

- Statystki to wciąż szara strefa, bo podziemia nikt rzetelnie nie bada, a dostępność aborcji - choćby farmakologicznej jest coraz większa - tłumaczy Natalia Broniarczyk, współorganizatorka akcji.

Czytaj też: Nowy minister zdrowia o antykoncepcji: "To nie jest priorytet"

Wiemy, że jest to powszechne doświadczenie łączące osoby o różnym statusie społeczno ekonomicznym, różnym statusie materialnym, różnym miejscu zamieszkania. Chcemy pokazać, że przerwanie ciąży nie musi wiązać się ze wstydem, grzechem, samotnością - przekonywała.

>>Kliknij i dołącz do naszej grupy na Facebooku!<<

Mówią o tym pastelowe billboardy z wizerunkiem trzech kobiecych postaci, które mają być m.in. odpowiedzią na krwawe plakaty ze zdjęciami abortowanych płodów.

My nie chcemy rozmawiać o zarodkach, początku życia, to jest debata, która nigdy się nie skończy, nie da się jej wygrać. Chcemy rozmawiać o ludziach, którzy istnieją, podejmują decyzje - tłumaczyła.Billboardy na początek pojawią się Krakowie, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i w stolicy.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (59)
Plakaty "Miałaś aborcję? Nie jesteś sama" - ruszyła kampania informacyjna
Zaloguj się
 • naz_niepoprawna

  Oceniono 39 razy 27

  A o czym tu deliberować? Dać kobietom prawo do decydowania i koniec. Najbardziej przeciwne temu są albo cichodajki, które się same skrobały wielokrotnie, albo chazanopodobni.

 • aronia0

  Oceniono 33 razy 21

  Brawo. Nareszcie walczycie z tym zaklamanym pisem ich bronia.

 • ryyys

  Oceniono 22 razy 18

  Bardzo potrzebna akcja, bo okrutny i bezduszny katofundamentalizm tak we łbach namieszał, że trzeba kobiety ratowac. Konecznie! Brawo!

 • justas32

  Oceniono 19 razy 15

  O aborcji najwięcej do powiedzenia ma Kościół - instytucja która żyje z promowania nieistniejącego boga, sprzedająca ludziom towar który nie istnieje ...

 • takaprawda2015

  Oceniono 15 razy 9

  Ciekawe czemu katoliby nie zaczną zamieszczać zdjęć zdeformowanych płodów które chcą aby kobiety rodziły. Czyżby to były zbyt drastyczne zdjęcia czy jednak katolicka obłuda im na to nie pozwala.

 • horatio_valor

  Oceniono 10 razy 8

  Po pierwsze, w cywilizowanych krajach aborcja jest uzależniona od indywidualnej decyzji. Jeśli ktoś jest katolikiem, to przecież nikt go do tego nie zmusza. Jeśli nie jest - proszę bardzo. Po drugie, aborcja zawsze jest indywidualną decyzją. Dla jednych traumatyczną, dla innych całkiem banalną. I po trzecie - obecna regulacja oznacza tak naprawdę zakaz ograniczony majątkowo. Osoby średnio i dobrze sytuowane wykonają w razie potrzeby zabieg za granicą lub nielegalnie, osoby sytuowane słabo będą musiały albo urodzić albo próbować pokątnych metod, czym można sobie bardzo poważnie zaszkodzić.

 • sze

  Oceniono 7 razy 5

  I tak trzeba się cieszyć, że w Polsce rządzą katolicy. Ci mają obsesję antyskrobankową, przez co cierpią wszyscy. Gdyby rządzili muzułmanie, zabronione byłoby picie alkoholu, a to lubimy. Gdyby rządzili jehowici - przetaczanie krwi zostałoby uznane za ciężką zbrodnię i karane pozbawieniem wolności. A gdyby żydzi (religia, nie naród, dlatego z małej) - na paróweczkę trzeba byłoby jeździć do Niemiec albo Czech, bo w Polsce groziłoby za to pozbawienie wolności do lat dwóch.

 • kriz-is

  0

  Pokażcie twarze!
  Niemki-celebrytki tak zrobiły w latach 70-tych i wywalczyły prawo do aborcji. Jaki jest okres przedawnienia? Mogą coś wam zrobić, gdy się otwacie przyznacie? Jest na to paragraf, że jeśli 15 czy 20 lat temu się wyskrobałam, to dalej mogą mnie zamknąć? Nie wierzę! Idioci na smyczy Kociokwika aż tak przewidujący nie są.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX