Joanna Mucha z PO oskarża TVP o cenzurę. Nie wyemitowano programu z jej udziałem

Oświadczenie Joanny Muchy dotyczy braku emisji odcinka programu "Pod Ciśnieniem", w którym uczestniczyła na zaproszenie TVP Lublin.

Joanna Mucha z Platformy Obywatelskiej była gościnią programu “Pod Ciśnieniem”, który był nagrywany w sobotę 3 lutego w lubelskim oddziale TVP.

- Program miał zostać wyemitowany o godzinie 17:30 tego samego dnia. Niestety otrzymałam informację, że program został zdjęty z anteny decyzją Dyrektora Oddziału TVP Lublin Ryszarda Montusiewicza. Tematy poruszane w programie to przyjęta przez Parlament ustawa o IPN oraz kryzys dyplomatyczny wywołany jej uchwaleniem - napisała w oświadczeniu.

Czytaj też: Lizut zapytał Skowrońskiego o paski TVP, a ten nie wiedział o co chodzi. Powód? Nie ma telewizora

Mucha sytuację ocenia jako przykład cenzury i zapowiada skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Domaga się też emisji programu oraz wyjaśnień.

Poniżej pełna treść oświadczenia: 

OŚWIADCZENIE


Dnia 3 lutego br. uczestniczyłam na zaproszenie TVP Lublin w nagraniu programu „Pod Ciśnieniem". Oprócz mnie rozmówcami w programie byli: Elżbieta Kruk (PiS), Jakub Kulesza (Kukiz'15), Genowefa Tokarska (PSL), Andrzej Stanisławek (Porozumienie). Program miał zostać wyemitowany o godzinie 17:30 tego samego dnia. Niestety otrzymałam informację, że program został zdjęty z anteny decyzją Dyrektora Oddziału TVP Lublin Ryszarda Montusiewicza.

Tematy poruszane w programie to przyjęta przez Parlament ustawa o IPN oraz kryzys dyplomatyczny wywołany jej uchwaleniem. Pozwolę sobie również przypomnieć, że w ostatnich dniach nie wpuszczono na konferencję w Trybunale Konstytucyjnym ekip telewizyjnych Polsatu i TVN mimo otrzymania przez nie zaproszenia. Powyższe przykłady świadczą o coraz szerszej cenzurze w mediach publicznych. W związku z powyższymi zdarzeniami w najbliższych dniach wystąpię ze skargą do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Żądam także opublikowania nagranego w dniu dzisiejszym programu „Pod Ciśnieniem" i złożenia wyjaśnień od Dyrektora Ryszarda Montusiewicza oraz przesłania nagrania programu na adres mojego biura poselskiego. Po odpowiedzi Pana Dyrektora zdecyduję o ewentualnych dalszych krokach prawnych. Zwracam się także do moich współrozmówców Posłów: Elżbiety Kruk, Jakuba Kuleszy, Genowefy Tokarskiej i Senatora Andrzeja Stanisławka o komentarz w tej sprawie. Oczekuję także reakcji Rady Programowej TVP Lublin.

Przypominam, że rok 2018 jest rokiem wyborczym, a telewizja publiczna ma ogromny wpływ na podejmowane przez Polaków decyzje. Stanowczo sprzeciwiam się cenzurze w mediach! Wszystkie media mają prawo dostępu do konferencji organizowanych przez instytucje państwowe! Politycy wszystkich partii mają równe prawo wypowiadania się w mediach! Zaistniałe wydarzenia wskazują na kolejne niszczenie zasad państwa demokratycznego.


Joanna Mucha Posłanka na Sejm RP

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (131)
Joanna Mucha z PO oskarża TVP o cenzurę. Nie wyemitowano programu z jej udziałem
Zaloguj się
 • stach_79

  Oceniono 34 razy 12

  Tak oto w niedemokratycznym państwie zamyka się usta opozycji - jest dokladnie jak w Rosji. Gratulacje zacofani Polacy!

 • horatio_valor

  Oceniono 15 razy 9

  >"Zwracam się także do moich współrozmówców Posłów: Elżbiety Kruk (...) o komentarz w tej sprawie."

  Komentarz będzie brzmiał: "coś tam, coś tam, coś tam".

 • ar.co

  Oceniono 28 razy 8

  Najwyraźniej pisowski "garnitur" zaproszonych okazał się tak mierny, że Kur.Vizja nie wolała nie ryzykować. Albo pani Kruk była akurat "coś tam, coś tam".

 • ochujek

  Oceniono 24 razy 8

  Cenzura i zastraszanie świadczą o słabości państwa. Zdradzają że władza ma dużo do ukrycia.

 • cezar85

  Oceniono 25 razy 7

  tak bywa jak się zaora pis'owskich czopków, w pojedynkę, na ich własnym terenie

  po prawie i sprawiedliwości za czasów pis, tak dzisiaj wygląda pluralizm obiecany przez jacka kureskiego

 • Mirka Weber

  Oceniono 7 razy 5

  No a wyemitowano ten program? Bo jeśli nie to co to jest jak nie cenzura? Wyobrazacie sobie to przed 2 laty? Pis by oszalał!!!

 • bex.a

  Oceniono 15 razy 5

  Czy to portal liberałów czy zdradzieckich pisowskich szuj. Takiego ujadania psów i suk dawno nie widziałem nawet na prawicowych portalach. Gości zaprosili, zmarnowali ich czas więc wydaje się oczywiste że powinni wyemitować. Zamiatanie pod dywan albo wina Tuska Tak wygląda taktyka głupiego sortu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX