Rodzina skazana za kradzież puszek z datkami na WOŚP. Uciekli przed dziennikarzami

Sąd w Sopocie ukarał rodzinną szajkę, która okradała puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pięć osób zapłaci grzywny od niemal 2 do 3 tys. złotych.

Szósta z tych osób, mężczyzna, dostał wyrok 12 miesięcy ograniczenia wolności. Będzie musiał każdego miesiąca przepracować społecznie 20 godzin. Sędzia Małgorzata Przybylska-Lewandowska podkreśliła, że kradzież oskarżeni dokładnie zaplanowali i ich czyn miał wysoką szkodliwość społeczną.

"W szczególności biorąc pod uwagę że oskarżeni, którzy zarejestrowali się jako wolontariusze, przywłaszczyli sobie pieniądze, które ludzie, często pozbawiając się jakichś przyjemności, przekazują na rzecz potrzebujących dzieci. W ocenie sądu czyn zasługuje na szczególne potępienie" - mówiła sędzia Przybylska-Lewandowska.

W sumie grupa ukradła ponad 4 tysiące złotych, całą kwotę udało się odzyskać. Oskarżeni pojawili się przed salą rozpraw, ale na widok mikrofonów i kamer dziennikarzy wymknęli się z sądu.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (63)
Rodzina skazana za kradzież puszek z datkami na WOŚP. Sąd: wysoka szkodliwość społeczna
Zaloguj się
 • popis.pasozyty

  Oceniono 17 razy 11

  Wysoką szkodliwość społeczną?
  Matka Kurrrwka zaprotestuje a Zero zdymisjonuje;

 • pit1

  Oceniono 15 razy 11

  Odebrali należne im 500+ z nadwyżką.
  Przynajmniej butów woluntariuszom nie zabierali jak co poniektórzy liderzy miłościwie nam panującej partii.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 16 razy 8

  Niech mówią, że chcieli dać na tacę zgodnie z klauzulą sumienia, to ich uniewinnią...

 • ochujek

  Oceniono 23 razy 7

  Nie Cy-ganie aby? napiszcie że to nie katolicy tylko Żydzi. To teraz modne i zgodne polityką władzy naszej ukochanej.

 • Ilona Bieniasz

  Oceniono 9 razy 5

  Powinni zostać zobowiązani do pracy w szpitalach z chorymi dziećmi, które okradli. A wcześniej do wytłumaczenia tym dzieciom dlaczego je okradli...

 • szlachcic

  Oceniono 17 razy 5

  Pisowscy katolicy chieli zablysnac przed pislamska partia i mafia kosciola katolickiego

 • hastatrespasos

  Oceniono 7 razy 3

  Kiedy Jurek Owsiak jest przez kaczy nierząd traktowany jak wróg publiczny nr 1, gdy WOŚP jest wykpiwana, obrażana i poniżana przez sPISkową propagandę i część środowisk kościelnych, oni uwierzyli we wszelkie brednie na temat tej wspaniałej inicjatywy. I rabując datki wkładane do puszek Orkiestry przez ludzi dobrej woli, chcieli się przypodobać sPISkowym nienawistnikom. Mogli nawet liczyć na pochwały za taki rzekomo patryjotyczny czyn: plucie nie tylko na Owsiaka, na ludzi którzy złożyli się na te 4 tys. zł, na wszystkich darczyńców, a także na wolontariuszy WOŚP.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX