Senator Kogut nie ma miliona złotych dla prokuratury. Czy polityk PiS trafi za kratki?

Prokuratura regionalna w Katowicach czeka do północy na milion złotych poręczenia od senatora PiS Stanisława Koguta, na którym ciąży zarzut korupcji. Obrońca senatora informuje, że 1 mln zł to ogromna kwota, którą jego klient nie dysponuje. Jak zachowają się śledczy z Katowic, którzy prowadzą postępowanie

Waldemar Łubniewski, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Katowicach nie chce zdradzać, jakie będą dalsze działania śledczych w tej sprawie. Jednak najpewniej nawet gdyby nie udało się zebrać miliona zł poręczenia, to i tak senator automatycznie nie trafi za kratki.

Jak tłumaczy prok. Łubniewski śledczy prowadzący sprawę przekazali do sądu zażalenie obrońcy senatora Koguta na wysokość poręczenia majątkowego i zasadność jego stosowania. I teraz będą czekać na decyzje sądu w tej sprawie, a może to potrwać nawet kilka dni.

Jak dodaje rzecznik po tym, jak Senat odmówił zgody na aresztowanie Koguta prokuratura w tej sprawie celowo wyznaczyła tak wysoką kaucję, która jest odpowiednim środkiem przeciw mataczeniu.

Czytaj też: "Chcą odtajnić głosowania w Senacie. Tak się kończy niesłuchanie prezesa?">>>

Zobacz także
  • Jurek Owsiak, prezes WOŚP Jerzy Owsiak wraca do kierowania WOŚP. "Powiem ci, Paweł, krótko: bierzemy się za robotę"
  • Pogrzeb Pawła Adamowicza O. Wiśniewski na pogrzebie Adamowicza: Nie będziemy obojętni na truciznę w mediach, parlamencie i Kościele
  • Paweł Adamowicz, sierpień 2018 r. Aleksander Hall wskazuje winnych śmierci Adamowicza. "Nienawiść, która zabiła Pawła, wzbudzano i podsycano"
Komentarze (13)
Senator Kogut nie ma miliona złotych na poręczenie. Czy trafi za kratki?
Zaloguj się
  • tadziorydz

    Oceniono 3 razy 3

    w Polsce tylko złodzieje są bezkarni.... :( niestety....

  • zanimmnieznowzbanuja

    Oceniono 3 razy 3

    Sad sam siebie osmiesza skoro senat nie wyrazil zgody na aresztowanie (pomijam czy slusznie czy nie) to nie moga go aresztowac nawet jak nie zaplaci kaucji ......... wiec po co ten cyrk?

  • miw.d

    Oceniono 3 razy 3

    Wkurzające jest pojawianie się na dole strony artykułu czy reklamy filmu! Nikomu to nie przeszkadza, tylko mnie?

  • miw.d

    Oceniono 2 razy 2

    Mam nadzieję, że kolesie to zrobią. Myślę, że to ich MORALNY OBOWIĄZEK:)

  • enedue3

    Oceniono 1 raz 1

    Na miejscu Koguta czy innego Drobiu zaprowadził im swoją żonę, zwracając uwagę, iż jest to skarb wielokrotnie swoją wartością przekraczający wyznaczone wadium sądowe :)

  • tadziorydz

    Oceniono 1 raz 1

    co ja się dziwię , przecież w państwie rządzonym przez przestępców nie skrzą przestępcy ...

  • adersytsrsfgdbchdhd

    Oceniono 1 raz 1

    Po co ta informacja w ogóle tu "wisi"? Przecież jest to już nieaktualne a poza tym skoro Senat nie wyraził zgody, to senator i tak nie może być aresztowany. I kropka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy