Opozycja domaga się dymisji marszałka Sejmu. Ewa Kopacz: Zamyka usta Polakom

Według byłej premier, sznurowanie ust politykom opozycji jest równoznaczne z odbieraniem prawa głosu obywatelom, którzy wybrali tych polityków jako swoich reprezentantów

Trzy opozycyjne kluby - PO, Nowoczesna i ludowcy - domagają się odwołania z urzędu marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. To reakcja na wczorajsze zachowanie marszałka, który podczas głosowań uniemożliwiał posłom opozycji zadawanie pytań i odrzucał ich wnioski formalne.

Zdaniem byłej premier i byłej marszałek Sejmu Ewy Kopacz, sznurowanie ust politykom opozycji jest równoznaczne z odbieraniem prawa głosu obywatelom, którzy wybrali tych polityków jako swoich reprezentantów.

- To tak, jakby oni dzisiaj zamykali usta Polakom, mówiąc: “Wy jesteście gorszym sortem, wy nie macie prawa głosu, wy nie macie prawa wygłaszania swoich opinii ani pytania, co się dzieje w rządzie i w Polsce - mówiła Kopacz.

Dziś Kuchciński przed rozpoczęciem obrad zaapelował do posłów za pośrednictwem mediów społecznościowych, by jad zostawili przez drzwiami sali plenarnej lub w szatni.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
Opozycja domaga się dymisji marszałka Sejmu. Ewa Kopacz: Zamyka usta Polakom
Zaloguj się
 • pwiejacz

  Oceniono 6 razy 4

  To w historii Polski już było. Mieliśmy słynny Sejm Niemy w 1717 r. i marszałka Ledóchowskiego. Nic dobrego z tamtego Sejmu nie wyszło.

 • agu25

  Oceniono 5 razy 3

  Ukarał z Nowoczesnej, a ile razy Pawłowicz dostała kare za nieprzyzwoite zachowanie w sejmie ?

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 5 razy 3

  Od momentu gdy Wałęsa nie chciał Kwaśniewskiemu podać nawet nogi, schamienie politycznych obyczajów wyznacza dla siebie coraz to dalsze granice.
  A tak się nabijaną z proletariackich manier peerelowskich dygnitarzy.
  Szanowne postsolidaruchy, to naprawdę nie jest śmieszne, że robotnicze maniery zaczęły górować nad manierami polityków wywodzących się z dawnej opozycji.
  Ten żenujący spektakl powinien się skończyć.
  Mieliście już swój "karnawał" i naprawdę dość tego bezhołowia, buty, pychy, arogancji.
  Szczególnie kieruję te słowa do postsolidarnościowych posłów PiS, którzy w ramach dalszej walki z komuną wzięli w swoje szeregi najgorszą, bezideową, pospezetpeerowską mendę.

 • Oceniono 2 razy 2

  Aleksander III Wielki w latach 320-tych p.n.e ulubionego swojego ogiera (Bukefalos – „byczogłowy”; lacinskie: Bucephalus) Bucefała chcial mianowac senatorem (po smierci wybudowal mu pałac, który nazwał imieniem swojego konia: "Nazwę ten pałac Bukefala - na cześć mojego wiernego konia."). Minęło tysiące lat i ktoby pomyślał, że w Polsce , po wyborach w 2015 roku „bucefał prezesa”, nie koń, choc „ujeżdżony konował”, stanie się „najwyższym w swej niższości i najwazniejszym bufonem” wśrόd senatorow, zwanym potocznie „marszałkiem” i ………”bucyfałem”.

 • homo_lupus

  Oceniono 4 razy 2

  Kuchciński jak Gucwa
  "kto jest za?"
  "kto jest przeciw? nie widzę..."
  "kto się wstrzymał? nie widzę..."

  choć Gucwa był lepszy, bo miał jakąś tam kindersztubę, i laski marszałkowskiej nie wykorzystywał do robienia dobrze jakiemuś niedolotowi.

 • stef0909

  Oceniono 1 raz 1

  Kamerdyner psychola!!!

 • przyganiacz

  Oceniono 1 raz 1

  Kuchciński traktuje posłów jak ogrodnik chwasty

  Ogrodnik w roli marszałka Sejmu zapomina, że ma przed sobą nie chwasty do zniszczenia PiS-owskim DDT, ale ludzi, których NIE WOLNO MU PONIEWIERAĆ i OBRAŻAĆ wedle swego chamskiego widzimisię. Są to nie tylko ludzie i Polacy ale też przedstawiciele SUWERENA, którego interesy są dla PiS, podobno, najważniejsze. Oj pogniewa się SUWEREN za dbanie o te interesy znęcaniem się nad jego reprezantantami...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX