Poseł: Morawiecki rzuca obietnicami jak Ferdek Kiepski. Orgia obietnic przekracza granice kabaretu

Obietnice bez pokrycia - opozycja ostro krytykuje zapowiedzi PiS, przedstawione na sobotniej konwencji. - Dotychczasowe obietnice są realizowane - w TOK FM bronił rządu senator Andrzej Stanisławek.

Obniżenie CIT i składek na ZUS dla małych przedsiębiorstw, wprowadzenie minimalnej emerytury dla matek czworga lub więcej dzieci oraz wyprawka 300 zł dla każdego ucznia - takie propozycje przedstawiło Prawo i Sprawiedliwość na swojej wczorajszej konwencji samorządowej w Warszawie.

Więcej na ten temat: PiS przeprasza za nagrody i zapowiada więcej socjalu

Katarzyna Piekarska z SLD, która gościła w programie Wybory w TOK-u,  nie kryła mieszanych uczuć względem pomysłów partii rządzącej.

- 300 złotych dla każdego dziecka na wyprawkę. A dlaczego dla każdego? W rodzinie, która jest dobrze sytuowana, to 300 zł będzie zupełnie nieodczuwalne. Wolałabym, żeby rodzina, która ma większe trudności ekonomiczne, dostała dla każdego dziecka 600 zł. Wtedy to będzie odczuwalny zastrzyk finansowy - komentowała.Dużo ostrzej propozycje PiS-u krytykował na naszej antenie Jacek Wilk z partii Wolność:

- Orgia obietnic przekroczyła granice kabaretu. Kiedy oglądałem naszego premiera, to mi się od razu przypomniał Ferdek Kiepski, który w piosence obiecanka śpiewa tak:

Kiełbasa, browary i inne towary;narodzie kochany, ja Tobie dam;opiekę lekarską i rentę wysoką;tylko mnie wybierz na prezydenta;Kokosy, banany, narodzie kochany;a zamiast pracy taniec i śpiew;i każden będzie miał, co tylko będzie chciał;tylko mnie wybierz na prezydenta;

- zacytował.

Wałęsa podsumował


Krytycznie o zapowiedziach przedstawionych przez PiS wyrażała się też posłanka Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej. - Najlepszy komentarz, jaki zobaczyłam, był Lech Wałęsy na Twitterze: “Księżyc plus”. Jeżeli rzuca się obietnice, to chciałabym poznać jakie są obliczenia, skąd to zostało wzięte - z kosmosu czy na podstawie jakichś badań. Dlaczego np. nie są rozwiązane problemu powstałe po "deformie" edukacji? Przecież, gdyby te pieniądze, które mają iść na wyprawkę, podzielić na szkoły, to starczyłoby na ich potrzeby, na które nigdy nie było środków. Po co te 300 zł? Nie lepiej rozwiązać problem z dojazdem do szkół z małych miejscowości? Kolejna rzecz: pomysł głosowania za dzieci jest niekonstytucyjny, od czapy - krytykowała.

Nowych obietnic rządu bronił jednak senator Andrzej Stanisławek. Wymienił poprzednie zapowiedzi PiS, które są realizowane: 500 plus, podniesienie minimalnej płacy godzinowej, obniżony wiek emerytalny, leki dla seniorów, program “Za życiem” , Żłobek plus, Mieszkanie plus - to są konkrety - podkreślał.

Wśród nowych obietnic PiSu pojawiły się także premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka oraz 100 tys mieszkań w 2019 roku w ramach programu Mieszkanie Plus.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (215)
Poseł Wilk: Morawiecki rzuca obietnicami jak Ferdek Kiepski. Orgia obietnic przekracza granice kabaretu
Zaloguj się
 • zsm-5

  Oceniono 28 razy 26

  Bo to jest czysty pisi bolszewizm a nie jakaś prawicowa partia. Debilny bolszewizm rodem z Kraju Rad.

 • justas32

  Oceniono 23 razy 19

  Zwyczajem polskich księży módlmy się aby Pan zabrał ich jak najszybciej do domu swego ...

 • getz54

  Oceniono 24 razy 18

  Morawiecki rozkręca się jak Hugo Chavez, Dorównuje mu w składaniu obietnic, zwłaszcza tych socjalnych. Nie daje ze swoich w końcu, i nie dlatego ze przepisał wszystko na zonę, tylko wie, ze ciemny lud i tak kupi jego obietnice bez pokrycia. Ludowi wystarczy, ze na chwilę przymknie oczy i tylko pomarzy o nich. PRL wykastrował brutalnie suwerena.

 • Jan Osik

  Oceniono 17 razy 13

  PiS powinien urządzać jeszcze zawody w dawaniu dupy...
  (dla matek, które chcą mieć szybko drugie dziecko).
  a!
  i zakazać sprzedaży prezerwatyw.

 • Sam Sliding

  Oceniono 12 razy 12

  Najzabawniejsze, że rzadko kiedy ciężarna kobieta używa jakichkolwiek leków. :) To tak jak leki dla seniorów są za darmo, a jak już to tabletki antykoncepcyjne. Wy, bolszewickie, nienapasione świnie jesteście już skończeni.

 • pajak_tez_krzyzak

  Oceniono 15 razy 11

  500+, mieszkanie+ i inne "z plusem", tylko każdy pisi milczy co za tym plusem.Koryto+++.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX