Majchrowski nie zostawia suchej nitki na Wassermann. "Nie byłaby samodzielnym prezydentem. Jest zależna od PiS"

Obecnie urzędujący prezydent Krakowa kandyduje po raz kolejny, bo jak mówi, odpowiedzialność za miasto nie pozwala mu oddać władzy w ręce kontrkandydatów.

Jacek Majchrowski jest prezydentem Krakowa nieprzerwanie od 2002 roku. To najdłużej urzędujący prezydent w historii miasta. W rozmowie z Piotrem Kraśko w Poranku TOK FM tłumaczył, dlaczego postanowił kandydować na ten urząd po raz kolejny.

"Jest rzetelnym prawnikiem, ale..."

 - Może to wzniosłe słowa, ale kieruje mną odpowiedzialność za miasto. Jeżeli popatrzę na kontrkandydatów, to żaden z nich nie daje gwarancji, że Kraków będzie się rozwijał tak, jak powinien - argumentował.

Skomentował także kandydaturę Małgorzaty Wassermann, którą popiera Prawo i Sprawiedliwość. - Nie mam nic przeciwko kandydatce PiS, bo jest rzetelnym prawnikiem. Natomiast boję się, bo jest niesamodzielna. Jest w strukturach partii, nawet jeżeli nie jest członkiem tej partii, jest od niej zależna i ludzie ją “obsiądą” - przewiduje polityk.

Kandydat obawia się, że pod rządami Wassermann obniżyłaby się jakość krakowskich instytucji publicznych. Jego zdaniem doszłoby do tego, bo jak zauważył, PiS obsadza stanowiska swoimi ludźmi, którzy “nie mają żadnych kwalifikacji”.

- Tutaj wchodzi w grę odpowiedzialność za miliardy złotych i ja się tego boję - wyjaśnił.  

Póki co Małgorzata Wassermann nie chce przedstawiać konkretnego programu wyborczego przed oficjalnym startem kampanii. W wywiadzie udzielonym niedawno TOK FM zarysowała jednak, jakie kwestie są dla niej istotne.

- Polityka miasta w kilku aspektach wymaga korekty. Tak by ludziom żyło się, jak najlepiej, mam na myśli problemy doskwierające każdemu. To między innymi korki, czy jak już wspominałam brak miejsc do parkowania. Inwestycje są kluczowe dla rozwoju każdej aglomeracji, ale muszą być wyważone. Kraków to usługi, IT, branża turystyczna, ale na pewno nie przemysł, który może być uciążliwy dla mieszkańców - mówiła w rozmowie z Rochem Kowalskim.

Przeczytaj całą rozmowę: Pomnik smoleński w Krakowie? Małgorzata Wassermann: Nie będę o to występowała

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (102)
Majchrowski nie zostawia suchej nitki na Wassermann. "Nie byłaby samodzielnym prezydentem. Jest zależna od PiS"
Zaloguj się
 • kosg

  Oceniono 37 razy 19

  nie chodziłem nigdy na wybory ale teraz w obiiczu zagrożenia pisowską zarazą pójde

 • eiran

  Oceniono 26 razy 12

  Jakąś tam suchą nitkę jednak zostawił. Nazwał ją rzetelnym prawnikiem, co biorąc pod uwagę sposób prowadzenia przez nią komisji śledczej, jest średnio udanym żartem.

 • sprawazlewa

  Oceniono 20 razy 10

  Do p. Wassermann! " Nie mów co chcesz zrobić dla Krakowa, ale powiedz co zrobiłaś dla Krakowa!"

 • Kamila Rusiniak

  Oceniono 24 razy 10

  Waserman to podnóżek uległy PiSowi . Mam wielką nadzieję ,że krakusy nie pozwolą na to by ta fałszywa wazelina PiSu dostała się do ratusza w Krakowie .

 • owca888

  Oceniono 17 razy 7

  Panie prezydencie, z całym szacunkiem, bo się należy, ale czy Pan odkrył Amerykę? Czy jej ojciec był "samodzielny"? A ona jest tylko -ówną, więc o czym my mówimy? O czym?

 • shtalman

  Oceniono 19 razy 7

  Świetny program Wasserman, coś tam coś tam o korkach, coś tam o dymie, coś tam o przemyśle którego nikt nie chce ale pracę damy wszystkim, a najważniejsze byle kuria dostała jakieś wotum na JPII wraz z grubo wypchaną kopertą to alles będzie gut. Tradycję rodzinną trzeba podtrzymać i pognębić rzemieślnika który podpiął wannę do prądu

 • abra cadabra

  Oceniono 19 razy 7

  PiS wymienił i obsadził co się dało a kwalifikacje zmienników najlepiej widać po upadku znanego na całym świecie Janowa... Aż strach myśleć jakiej kategorii są ich działacze gotowi do skoku na przejęte w wyborach samorządy skoro 'najlepsi' już dostali stołki...
  Biedne miasta w których PiS przejmie władzę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX