Lipiec to nie jest dobry miesiąc na robienie zakupów w niedziele. Sprawdź kiedy sklepy będą otwarte

W lipcu czekają nas trzy niedziele z rzędu z zamkniętymi sklepami. Dobrze więc sprawdzić, żeby nie odbić się od zamkniętych drzwi sklepu.

Lipiec to nie jest dobry miesiąc na robienie zakupów w niedziele. Bo aż przez trzy kolejne  niedziele - zaczynając już od najbliższej - sklepy będą zamknięte. Zakupów nie zrobimy więc 8, 15 oraz 22 lipca.

W kolejnym wakacyjnym miesiącu sierpniu, sklepy zamknięte będą przez dwie niedziele z rzędu.

Ograniczenie handlu to pomysł NSZZ "Solidarność". Według pierwotnych planów, Polacy mieli mieć zakaz robienia zakupów we wszystkie niedziele. Skończyło się na złagodzeniu pomysłu.

Zgodnie z główną zasadą obowiązującej od marca ustawy w każdym miesiącu są po dwie handlowe niedziele. Wyjątkiem od tej zasady jest grudzień, ze względu na Boże Narodzenie.

W 2020 roku sklepy mają być otwarte tylko w siedem niedziel.

Przypomnijmy, ograniczenia handlu nie dotyczą m.in. stacji paliw, dworców kolejowych i portów, aptek, części kwiaciarni i sklepów internetowych. Zakaz nie dotyczy też handlu upominkami i dewocjonaliami. 

Czytaj też: Nie podoba ci się zakaz handlu w niedzielę? Piotr Duda radzi: Jedź do Czech>>>

Czarnowidz Żakowski: Najpierw zamkną sklepy w niedzielę, a potem w poniedziałek

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Lipiec to nie jest dobry miesiąc na robienie zakupów w niedziele. Sprawdź kiedy sklepy będą otwarte
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  Jesli chodzi o handlowe niedziele to polecam akcje ABW w sprawie wyludzen VAT na kwote 5 mld. w Wolce kosowskiej. Oraz pierwsze dane o sprzedazy po wprowadzeniu wolnych niedziel, jak zawsze wszystkimi teoriami kartoflanej ekonomii i ich kartofalnych ekspertow z tytualmi mozna sobie du.. podetrzec i to samo mozna zrobic z samymi ekspertami.

 • 1989ps

  0

  Żabki będą czynne, nie ma się co przejmować! Na drzwiach jednego sklepu, z tej sieci, można przeczytać, że jest to "Placówka Pocztowa". Czyli po chlebek i flaszeczkę , w niedzielę, skaczemy "na pocztę".

 • matts06

  0

  Zdajecie sobie sprawę, że tymi wpisami na gazeta.pl. wyborczej czy tok.fm na temat zakazu handlu, tak jakby to był jakiś koniec świata, jesteście śmieszni i żałośni? :) Rozumiem przekonania ideologiczne, ale ile można powtarzać cały czas to samo w kółko?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX