Spotkania w siedzibie Mosadu w sprawie nowelizacji ustawy o IPN? "Zachowali się jak idioci"

Poseł Jacek Wilk z Partii Wolność zapowiedział w Poranku TOK FM, że jeszcze dzisiaj złoży do premiera Mateusza Morawieckiego interpelację, w której zażąda informacji o tym, kim byli dwaj polscy politycy, którzy negocjowali sprawę nowelizacji ustawy o IPN.

- Przepraszam za mocne słowa, ale oni zachowali się jak jacyś kompletni idioci albo jak agenci Mosadu - ocenił poseł Wilk w rozmowie z Dominiką Wielowieyską. 

"W podskokach" zmienia prawo

Zdaniem posła Wilka sprawa wprowadzenia zmian w zapisach ustawy o IPN pokazuje, że polski rząd nie jest suwerenny. 

- Nie ma żadnego trójpodziału władzy. Jacyś nieznani z imienia i nazwiska panowie dwaj, których się utajnia, ustalają sobie jakie mają obowiązywać w Polsce przepisy. Ustalają to z przedstawicielami obcych służb w siedzibie wywiadu innego Państwa, a potem w trybie ekspresowym polski Sejm "w podskokach" zmienia w Polsce prawo - skomentował, dodając:

- Czy Polska jest krajem suwerennym, jeśli zmian w prawie dokonuje się pod naciskiem innych państw? Żadnego znaczenia nie ma to czy to jest Izrael, USA, Rosja czy Niemcy.

Poseł Wilk zapowiedział jednocześnie, że złoży do premiera Mateusza Morawieckiego interpelacje, w której zażąda informacji o tym, kim byli dwaj polscy politycy, którzy negocjowali sprawę nowelizacji ustawy o IPN. 

Przypomnijmy. Nowelizację ustawy o IPN przyjęto w ekspresowym tempie w ubiegłą środę. Ścieżkę legislacyjną - od Sejmu po podpisu prezydenta - nowelizacja przeszła w niespełna dziesięć godzin. W znowelizowanej ustawie nie ma dwóch zapisów - o karach więzienia za przypisywanie Polakom i Polsce współodpowiedzialności za zbrodnie nazistów oraz o ściganiu cudzoziemców, którzy takie oskarżenia wobec Polaków wysuwają. To te przepisy budziły największy sprzeciw władz Izraela i Stanów Zjednoczonych.

Wcześniej - przez wiele miesięcy politycy Prawa i Sprawiedliwość i rząd zapewniali że w sprawie tych przepisów nie ustąpią - i że nie zostaną one zmienione. O tym że sprawa zmiany przepisów była negocjowana z Izraelem przez dwóch polityków, mówił w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" Jarosław Kaczyński. w izraelskich mediach pojawiły się doniesienia, że zamknięcie sporu było możliwe dzięki serii tajnych spotkań, m.in. w siedzibie Mosadu w Izraelu i w Wiedniu.

Zobacz także: Morawiecki i Netanjahu podpisali wspólną deklarację. Ekspert: "To wynik nacisku ze strony USA i Izraela"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
Spotkania w siedzibie Mosadu w sprawie nowelizacji ustawy o IPN? "Zachowali się jak idioci"
Zaloguj się
 • pyffello114

  Oceniono 6 razy 4

  Natanjahu tupnal noga i polski premier w try-miga zmienil ustawe....

 • siwywaldi

  Oceniono 8 razy 4

  He, he....
  Jak znam życie, to sprawa jest tak 'delikatnej" natury, ze zaraz wszyscy nabiorą wody w usta.
  I z interpelacji będą nici... :-))

 • pyffello114

  Oceniono 5 razy 3

  Nie przypuszczalem, ze Natanjahu da Morawieckiemu az tak krotki termin na zalatwienie sprawy
  ustawy o IPN.

 • Oceniono 5 razy 3

  Przyjmijmy na klatę fakt, że nasz rząd w sprawie ustawy IPN zachował się jak banda idiotów i tyle. Żałosne jest tylko forma, w jakiej premier to później tłumaczył. Naprawdę ma ten naród za zbiorowisko tępych kretynów, którzy łykną tak naiwną i płytką manipulację? Pijany troll by te kłamstwa rizkminił.

 • rastablaster

  Oceniono 1 raz 1

  Izrael to bandycki kraj, który należy bojkotować i obłożyć sankcjami, tak jak onegdaj uczyniliśmy z RPA. Jakiekolwiek organizacje pozarządowe, medialne i inne, w których udziały ma izraelski powinny zostać publicznie nazwane, potępione i ukarane.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 7 razy 1

  Za chwike z czerskiej i wirtniczej uslyszymy opinie na temat nowelizcj ustawy IPN z ust Bosaka, Kowalewskiego, mlodziezy wszechpolskiej i ruchu narodowego.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 9 razy -5

  Kto bierze na poważnie słowa pana Wałęsy ten sam sobie szkodzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX