"Nie okazał skruchy ani żalu" Arcybiskup Philip Wilson skazany za zatajenie przypadków pedofilii

Arcybiskup Adelajdy i były przewodniczący Konferencji Episkopatu Australii Philip Wilson został skazany na 12 miesięcy aresztu domowego. za zatajenie w latach 70. przypadków seksualnego wykorzystywania dziecka przez innego księdza.

Wilson został uznany za winnego zatajenia przypadków seksualnego wykorzystywania dziecka przez innego księdza. Sędzia Robert Stone z Newcastle w Nowej Południowej Walii podkreślał, że hierarcha "nie okazał skruchy ani żalu". Dopiero po sześciu miesiącach będzie mógł ubiegać się o zwolnienie warunkowe.  

"Nie okazał skruchy ani żalu"

Poszkodowani twierdzą, że wyrok jest ogromnym sukcesem. 

- Bardzo się cieszę, że w Australii tworzymy historię. To najwyższy rangą duchowny, który został ukarany za swoje haniebne czyny. Cieszę się, że to właśnie w Australii udało się nam coś, co nikt inny nie mógł sobie poradzić - powiedział BBC Peter Gogarty, jedna z ofiar duchownego. 

Sprawa to efekt pięcioletniego śledztwa w sprawie wykorzystywania seksualnego dzieci w Australii przez duchownych różnych wyznań.

Wynika z niego, że zarzuty molestowania dotyczą 7 procent katolickich księży pracujących w Australii od lat 50 XX wieku. Ponad 1000 skarg dotyczy duchownych kościoła anglikańskiego. 

Zobacz także: Biskupi ukrywają liczbę księży pedofilów. "Boją się wypłaty odszkodowań"

Mianowany przez Jana Pawła II

Philip Edward Wilson to australijski duchowny katolicki, w 2000 roku papież Jan Paweł II mianował go arcybiskupem koadiutorem Adelaide. Rządy w diecezji objął w 2001 roku po przejściu na emeryturę poprzednika. W 2006 roku został wybrany przewodniczącym Konferencji Episkopatu Australii. Pełnił tę funkcję w latach 2006-2012. Natomiast w 2012 roku został wybrany wiceprzewodniczącym Konferencji Episkopatu i pełnił tę funkcję cztery lata.

'Niech biskupi zajmą się swoimi wiernymi, a nie ciałami kobiet'

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (9)
"Nie okazał skruchy ani żalu" Arcybiskup Philip Wilson skazany za zatajenie przypadków pedofilii
Zaloguj się
 • pietrix79

  Oceniono 2 razy 2

  KK to podłe dziady wykorzystujące slabszych i zagubionych. Ja bym im zasądzał kary wyższe za okrucieństwo i przewlekłość zbrodni. Czy ludzie nie widzą, że KK to przestępcy w kieckach? Prawie jak PiSiory. Tylko w sutannach. Oczka rozmodlone i już polaki-katoliki nie widzą problemu... A egzorcyzmy? Wiecie ile kobiet gwałcą te rzezimieszki pod osłoną egzorcyzmu? Poczytajcie relacje osób badajacych te sprawy od dawna... Podłość i nigdy nie ukarana w PL.

 • P. Babel

  Oceniono 4 razy 2

  A to go ukarali.......rok aresztu domowego, sędzia chyba też pedofil

 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  Krzaki ciernistych krzewow, przykry widok upadku

 • rastablaster

  0

  Pedofilia w KK to zaraza. Jest jeszcze jedno wyznanie, które okalecza dzieci - a dokładniej ich penisy. Kiedy święta krucjata HASBARY FM przeciwko przymusowemu okaleczaniu polskich niemowląt? Kiedy radio, które ma gębę pełną świeckich frazesów wstawi się za bestialsko okaleczonymi dziećmi? Ortodoksyjny judaizm jest nie mniej toksyczny niż ortodoksyjny katolicyzm. Skupianie się na tylko jednym z tych wyznań, to kolejny przykład obłudy tej izraelskiej rozgłośni.

 • andrzej1.61

  0

  On tylko wypełniał polecenia przyjaciela i obrońcy zwyrodnialców niejakiego Wojtyły.

 • anonymous1953

  0

  Najbardziej zgniłe, zakłamane i zboczone środowisko to KK.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX