Nie wyszło jej z aborcją, więc bierze się za antykoncepcję i in vitro? Godek atakuje Trzaskowskiego

- To jest stwarzanie miejsca, gdzie można przyjść i zabić dziecko - w ten sposób Kaja Godek odniosła się do pomysłu Rafała Trzaskowskiego, który chciałby wprowadzić w Warszawie miejskie całodobowe dyżury ginekologiczne.

Dla Rafała Trzaskowskiego, który walczy o prezydenturę stolicy, łatwy dostęp do ginekologa, który nie zasłania się klauzulą sumienia, "to kwestia podstawowych praw". Innego zdania jest Kaja Godek, aktywistka, o której zrobiło się głośno za sprawą ustawy "Zatrzymaj aborcję". 

Godek: Dyżur aborcyjny 

Zdaniem znanej przeciwniczki aborcji pomysł Trzaskowskiego to "sposób na stwarzanie miejsca, gdzie można przyjść i zabić w każdej chwili dziecko".

- No bardzo pięknie brzmi "dyżur ginekologiczny". Tylko to chodzi po prostu o dyżur aborcyjny. I to trzeba nazywać po imieniu. To nie jest żaden ukłon w kierunku kobiet. To jest po prostu stwarzanie miejsca, gdzie można przyjść i zabić w każdej chwili dziecko. Tak naprawdę z obrzydzeniem patrzę na to, jak formułują ten postulat mężczyźni, bo to jest tak naprawdę postulat nieodpowiedzialnych mężczyzn, którzy nie chcą brać na siebie skutków swojego działania - oceniła Godek w rozmowie z WP

Podczas rozmowy Kaja Godek odniosła się również do finansowania in vitro

- Uważam, że in vitro nie powinno być finansowane. Uważam, że procedura, w wyniku której giną ludzie, mali ludzie, nie powinna być finansowana z pieniędzy podatnika. Powinna być w ogóle zabroniona - podkreśliła. 

Trzaskowski: Szpital powinien respektować prawa kobiet

W rozmowie portalem tokfm.pl Rafał Trzaskowski podkreślił, że w szpitalach podległych miastu klauzula sumienia nie powinna utrudniać pacjentom dostępu do opieki medycznej. 

- Nie może być tak, że w szpitalach miejskich nie jest respektowane prawo, czyli że cały szpital chce się nagle powołać na klauzulę sumienia. To lekarz może się powołać na klauzulę sumienia, miejski szpital powinien zapewnić 24-godzinny dyżur ginekologa tak, aby były respektowane prawa kobiet. Żeby każda kobieta miała pewność, że kiedy przyjdzie do szpitala miejskiego, szpital jej pomoże o każdej porze dnia i nocy - podkreśla Trzaskowski.

Czytaj też: Szpitale miejskie bez klauzuli sumienia? "Nikt nie będzie prawił kazań">>>

Miejskie szpitale bez klauzuli sumienia? "Nikt nie będzie prawił kazań"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (105)
Nie wyszło jej z aborcją, więc bierze się za antykoncepcję i in vitro? Godek atakuje Trzaskowskiego
Zaloguj się
 • ateus77

  Oceniono 23 razy 21

  Dlaczego ten obłąkany babsztyl nie zajmie sie swoim życiem, tylko wp*^%la się w życie innych.

 • m.c.hrabia

  Oceniono 21 razy 19

  taka wierząca , ciekawe czy wierzy w słowa ,po owocach ich poznacie
  ewentualnie w nasze przysłowie ,niedaleko pada jabłko od jabłoni.

 • ar.co

  Oceniono 23 razy 15

  Tej pani zasadniczo nie tylko z aborcją "nie wyszło". Całe życie jej "nie wyszło", więc teraz z typowo polsko-katolicką miłością bliźniego usiłuje zasr... cudze życia.

 • Rafał G.

  Oceniono 17 razy 15

  Skąd się takie nawiedzone biorą. Średniowiecze...

 • alt-stettin

  Oceniono 16 razy 14

  Niebezpieczny fanatyk, a dodatkowo ku*ew, próbująca na cudzych ci...ch dostać się do polityki.

 • sabriel

  Oceniono 13 razy 11

  Głupia, durna cipo, odpieprz się od naszych macic! Co się obchodzi, że ktoś stosuje antykoncepcję, in vitro, czy się skrobie. To nie jest twoja sprawa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX