"Silne kobiety potrafią się przedostać wszędzie". Logo Strajku Kobiet w PE

"Może nie słyszy pan polskich kobiet, bo ich głos jest zagłuszany przez kościelne dzwony". Tymi słowami Tania Gonzalez Penas zwróciła się podczas debaty w PE do Mateusza Morawieckiego.

- Debata w Parlamencie Europejskim pokazała jak silny jest głos kobiet - mówiła na antenie TOK FM Dorota Warakomska. Dziennikarka podała przykład hiszpańskiej eurodeputowanej Tanii Gonzalez Penas, przy której stanowisku cały czas widniało logo Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. 

"Panie Morawiecki, może nie słyszy pan polskich kobiet, bo ich głos jest zagłuszany przez kościelne dzwony" - powiedziała do polskiego premiera europosłanka z Hiszpanii.

Przypomnijmy. Wczoraj - 4 lipca - w europarlamencie odbyła się debata poświęcona Unii Europejskiej. Głos zabrał także premier Mateusz Morawiecki, który w swoim wystąpieniu nawiązał m.in. do zmian w polskim sądownictwie. Eurodeputowani oskarżyli jednak rząd PiS o rozbijanie Unii Europejskiej. 

Dwa dni wcześniej w Polsce odbyły się protesty przeciw planom zaostrzenia prawa aborcyjnego. Była to reakcja na prace PiS nad projektem Kai Godek, który w marcu uzyskał pozytywną opinię od sejmowej komisji sprawiedliwości. Zakłada on zakazanie kobietom przerwania ciąży ze względu na ciężkie i nieodwracalne wady płodu.

Hiszpańska europosłanka to nie jedyna osoba sprzeciwiająca się zaostrzeniu w Polsce ustawy aborcyjnej.

Podczas wtorkowego (3 lipca) koncertu Pearl Jam w Krakowie na ekranie za plecami muzyków również wyświetlone zostało logo Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. 

Eddie Vedder, wokalista Pearl Jam, nie pierwszy raz wsparł polski ruch walczący z zaostrzeniem przepisów aborcyjnych. Na koncercie w Pradze pokazał plakat OSK. 

Pearl Jam podczas koncertu w Krakowie wsparł Strajk Kobiet. To nie pierwszy taki gest

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (3)
"Silne kobiety potrafią się przedostać wszędzie". Hiszpańska europosłanka z logiem Strajku Kobiet
Zaloguj się
 • 66kropek

  Oceniono 5 razy 3

  "Silne kobiety potrafią się przedostać wszędzie" No chyba, ze są ochroniarkami na Kongresie Kobiet, wtedy maja problemy nawet z przedostaniem się do toalety.

 • cynnik2

  Oceniono 1 raz 1

  silna pani Warakomska w audycji "Świat się chwieje" podważyła prawdziwość wypowiedzi dziewczyn z ochrony: "rozmawiałam i nikt tego nie potwierdził (że były źle traktowane, że nie mogły zejść na przerwę itp.).
  Z kim rozmawiała? Z właścicielem firmy ochroniarskiej, z innymi uczestniczkami kongresu. A z paniami z ochrony? No, nie z nimi nie rozmawiała. Jakieś tam "ochroniarki"...
  Już mam wyrobione zdanie nt. tych ruchów - kolejny sposób do wejścia do koryta.
  Choć obrona przed klechami i ich zapędami jest niewątpliwie w tej chwili konieczna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX