Tęcza z orłem z Marszu Równości do prokuratury? Partia Razem: Na nas też naślijcie policję

Joachim Brudziński zareagował na transparent z orłem na tle tęczy, z Marszu Równości w Częstochowie. Sprawą ma zająć się prokuratura. Tego samego chce Partia Razem, która przygotowała własną tęczową grafikę.

W czasie, gdy ulicami Częstochowy szedł Marsz Równości, na Jasnej Górze trwała 27. pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Uczestnikom marszu próbowali przeszkodzić kontrmanifestanci. Interweniowała policja.

W sprawę zaangażował się wywołany do odpowiedzi na Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji. Joachim Brudziński (PiS) zareagował na skargę jednego z użytkowników serwisu społecznościowego, który zamieścił zdjęcia transparentów z białym orłem na tle tęczowej flagi. Minister zapowiedział, że do prokuratury trafi zawiadomienie o profanacji i znieważeniu symboli narodowych.

Dziękował również policji za zaangażowanie i perfekcyjne zabezpieczenie marszu. "Oczywista kulturowa i religijna prowokacja środowisk LGBT wymierzona wobec pielgrzymów licznie zgromadzonych u stóp Jasnej Góry, dzięki policji na szczęście bezpiecznie się skończyła" - podsumował szef MSWiA. A policja za te słowa podziękowała w osobnym wpisie. 

Partia Razem: Na nas też naślijcie prokuraturę

O komentarz do tej sytuacji pokusiła się Partia Razem, która na Twitterze zamieściła grafikę podobną do tej, która pojawiła się w czasie częstochowskiego Marszu Równości.

"Prawdziwy patriotyzm nie wyklucza. Kochamy Polskę - więc walczymy o prawo milionów Polek i Polaków do bezpieczeństwa, rodzinnego szczęścia i miłości. Panie ministrze Brudziński, prosimy na nas też nasłać prokuraturę i policję" - czytamy we wpisie opatrzonym tęczą z białym orłem i hasłem: Polska dla wszystkich! Bez nienawiści.

Sąd Najwyższy: drukarz z Łodzi nie miał prawa odmówić organizacji LGBT

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Tęcza z orłem na Marszu Równości i profilu razem na twitterze
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 2 razy 2

  Przykro mi, ze kolega Brudziński nie zgłosił do prokuratury faktu kradziezy stępki pod budowę promu. Stocznie Gryfia do dzisiaj przez to nie moze ruszyc z jego budową, a biskup przeciez poświęcił. Obawiam się, ze ta grupa przestępcza ukradnie równiez kamień węgielny pod budowę megalotniska i akt erekcyjny dotyczący budowy samochodów elektrycznych na benzynę. Ten biały orzeł na tle tęczowej flagi zrobi dla tego kraju więcej dobrego niz Brudziński, Gliński, Morawiecki i Duda razem, przez całe swoje zycie.

 • Oceniono 2 razy 0

  Szkoda mi Was - Ci, którzy pisaliście te komentarze. Uważacie się za katolików... phy - chyba pseudo. Katolik powinien tolerować bliźniego swego. Z resztą po co mieszać do tego wiarę - coś co nie ma żadnego sensu. A ja nie toleruje katolików, księży i wiary. Uważam dodatkowo, żeto wasze beznadziejne! pochody zakłócić marsz równości. Naprawdę nie mogę uwierzyć, że taki poważny człowiek jak p.Brudziński zajmuje się "profanacją" godła skoro w Polsce dzieje się tyle złego. Do tego powiem, że mamy XXI w. i każdy niech kocha kogo chce i nic Wam do tego wieśniaki jedne! Mam nadzieję, że następnym razem nikt nie zakłócić marszu równości, a tym bardziej jakieś kółko różańcowe.

 • andrzej1.61

  Oceniono 4 razy 0

  Wyślijcie "brunatna koszule" zwane dla niepoznaki obroną terytorialną oni ich wszystkich zakatują w ciemnej ulicy zgodnie z nauką KK .

 • realizmforte

  Oceniono 4 razy 0

  Krypto gejostwo i ich rodziny histerycznie walczą z jawnym gejostwem .
  Marcin Wójcik, autor książki „Celibat ” – ” Nie będę ukrywał, że pomogło to, że sam przez 5 lat byłem w seminarium duchownym. Potem studiowałem w Papieskiej Akademii Teologicznej i przez 7 lat byłem dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”. Przez te wszystkie lata spotkałem wielu księży…Różnie bywa. Są księża, których związki są tak zaawansowane, trwają latami, mają dzieci, że w najmniejszym stopniu nie myślą o swoich rodzinach jak o powodzie do wstydu. Jeden z homoseksualnych księży, bohater mojej książki, opowiadał o libacjach i homoseksualnych orgiach na plebaniach z udziałem wikarego i proboszcza…”
  Wójcik stwierdza, ” wśród kleryków- kryptogejów popularnym jest pogląd ” seks z kobietą jest grzechem śmiertelnym, z mężczyzną tylko wykroczeniem”
  To katolicy tolerują z przytupem, wysyłając do nich swoje dzieci i klęcząc w pokorze.

 • Oceniono 2 razy 0

  Dobry coroczny marsz, zakłucony przez gejów, transwestytów i innych ludzi, którzy powinni sobie gdzieś indziej iść i nie pokazywać się innym.

 • Waldek Kęcki

  Oceniono 2 razy 0

  Na mszy w klasztorze spotkali się na modlitwie patrioci, oddani Ojczyźnie a ci przebierańcy przyszli tam tylko po to by im przeszkadzać. To typowa prowokacja.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 0

  Skoro flaga i godlo to panstwo postuluje powolanie do istnienia panstwa geyow z granicami hymnem clami w pelni niepodlegle, by ci ludzie wreszcie mogli stac sie wolnymi od opresji heterospoleczenstw heteropanstw, ruch gejonistyczny powinien stac sie zalazkiem nowego panstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX