Tęcza z orłem z Marszu Równości do prokuratury? Partia Razem: Na nas też naślijcie policję

Pierwszy Marsz Równości w Częstochowie. Wsparli go wrocławianie

Pierwszy Marsz Równości w Częstochowie. Wsparli go wrocławianie (KRZYSZTOF ĆWIK)

Joachim Brudziński zareagował na transparent z orłem na tle tęczy, z Marszu Równości w Częstochowie. Sprawą ma zająć się prokuratura. Tego samego chce Partia Razem, która przygotowała własną tęczową grafikę.

W czasie, gdy ulicami Częstochowy szedł Marsz Równości, na Jasnej Górze trwała 27. pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Uczestnikom marszu próbowali przeszkodzić kontrmanifestanci. Interweniowała policja.

W sprawę zaangażował się wywołany do odpowiedzi na Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji. Joachim Brudziński (PiS) zareagował na skargę jednego z użytkowników serwisu społecznościowego, który zamieścił zdjęcia transparentów z białym orłem na tle tęczowej flagi. Minister zapowiedział, że do prokuratury trafi zawiadomienie o profanacji i znieważeniu symboli narodowych.

Dziękował również policji za zaangażowanie i perfekcyjne zabezpieczenie marszu. "Oczywista kulturowa i religijna prowokacja środowisk LGBT wymierzona wobec pielgrzymów licznie zgromadzonych u stóp Jasnej Góry, dzięki policji na szczęście bezpiecznie się skończyła" - podsumował szef MSWiA. A policja za te słowa podziękowała w osobnym wpisie. 

Partia Razem: Na nas też naślijcie prokuraturę

O komentarz do tej sytuacji pokusiła się Partia Razem, która na Twitterze zamieściła grafikę podobną do tej, która pojawiła się w czasie częstochowskiego Marszu Równości.

"Prawdziwy patriotyzm nie wyklucza. Kochamy Polskę - więc walczymy o prawo milionów Polek i Polaków do bezpieczeństwa, rodzinnego szczęścia i miłości. Panie ministrze Brudziński, prosimy na nas też nasłać prokuraturę i policję" - czytamy we wpisie opatrzonym tęczą z białym orłem i hasłem: Polska dla wszystkich! Bez nienawiści.

Sąd Najwyższy: drukarz z Łodzi nie miał prawa odmówić organizacji LGBT

Zobacz także
 • Czarny protest w 2016 roku Policja w Lublinie nie reagowała na ONR zakłócający Czarny Protest, bo... nie znają angielskiego
 • Minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządzie PiS Zbigniew Ziobro Sąd Najwyższy: drukarz z Łodzi nie miał prawa odmówić organizacji LGBT. Poznaj opinię prawnika
 • Rafał Trzaskowski Trzaskowski obiecuje "nowe spojrzenie" na Warszawę, a Lizut: Nowe, choć nie wiadomo jakie
Komentarze (14)
Tęcza z orłem na Marszu Równości i profilu razem na twitterze
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 2 razy 2

  Przykro mi, ze kolega Brudziński nie zgłosił do prokuratury faktu kradziezy stępki pod budowę promu. Stocznie Gryfia do dzisiaj przez to nie moze ruszyc z jego budową, a biskup przeciez poświęcił. Obawiam się, ze ta grupa przestępcza ukradnie równiez kamień węgielny pod budowę megalotniska i akt erekcyjny dotyczący budowy samochodów elektrycznych na benzynę. Ten biały orzeł na tle tęczowej flagi zrobi dla tego kraju więcej dobrego niz Brudziński, Gliński, Morawiecki i Duda razem, przez całe swoje zycie.

 • Daniel Kruszczyński

  Oceniono 2 razy 0

  Szkoda mi Was - Ci, którzy pisaliście te komentarze. Uważacie się za katolików... phy - chyba pseudo. Katolik powinien tolerować bliźniego swego. Z resztą po co mieszać do tego wiarę - coś co nie ma żadnego sensu. A ja nie toleruje katolików, księży i wiary. Uważam dodatkowo, żeto wasze beznadziejne! pochody zakłócić marsz równości. Naprawdę nie mogę uwierzyć, że taki poważny człowiek jak p.Brudziński zajmuje się "profanacją" godła skoro w Polsce dzieje się tyle złego. Do tego powiem, że mamy XXI w. i każdy niech kocha kogo chce i nic Wam do tego wieśniaki jedne! Mam nadzieję, że następnym razem nikt nie zakłócić marszu równości, a tym bardziej jakieś kółko różańcowe.

 • andrzej1.61

  Oceniono 4 razy 0

  Wyślijcie "brunatna koszule" zwane dla niepoznaki obroną terytorialną oni ich wszystkich zakatują w ciemnej ulicy zgodnie z nauką KK .

 • realizmforte

  Oceniono 4 razy 0

  Krypto gejostwo i ich rodziny histerycznie walczą z jawnym gejostwem .
  Marcin Wójcik, autor książki „Celibat ” – ” Nie będę ukrywał, że pomogło to, że sam przez 5 lat byłem w seminarium duchownym. Potem studiowałem w Papieskiej Akademii Teologicznej i przez 7 lat byłem dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”. Przez te wszystkie lata spotkałem wielu księży…Różnie bywa. Są księża, których związki są tak zaawansowane, trwają latami, mają dzieci, że w najmniejszym stopniu nie myślą o swoich rodzinach jak o powodzie do wstydu. Jeden z homoseksualnych księży, bohater mojej książki, opowiadał o libacjach i homoseksualnych orgiach na plebaniach z udziałem wikarego i proboszcza…”
  Wójcik stwierdza, ” wśród kleryków- kryptogejów popularnym jest pogląd ” seks z kobietą jest grzechem śmiertelnym, z mężczyzną tylko wykroczeniem”
  To katolicy tolerują z przytupem, wysyłając do nich swoje dzieci i klęcząc w pokorze.

 • Magda Tatarczyk

  Oceniono 2 razy 0

  Dobry coroczny marsz, zakłucony przez gejów, transwestytów i innych ludzi, którzy powinni sobie gdzieś indziej iść i nie pokazywać się innym.

 • Waldek Kęcki

  Oceniono 2 razy 0

  Na mszy w klasztorze spotkali się na modlitwie patrioci, oddani Ojczyźnie a ci przebierańcy przyszli tam tylko po to by im przeszkadzać. To typowa prowokacja.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 0

  Skoro flaga i godlo to panstwo postuluje powolanie do istnienia panstwa geyow z granicami hymnem clami w pelni niepodlegle, by ci ludzie wreszcie mogli stac sie wolnymi od opresji heterospoleczenstw heteropanstw, ruch gejonistyczny powinien stac sie zalazkiem nowego panstwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy