Poseł Wróblewski z PiS o bojkocie opozycji podczas Zgromadzenia Narodowego: To nieeleganckie

- Opozycja nie ma powodu, by nie spotkać się z nami z okazji 550-lecia parlamentaryzmu - w ten sposób skomentował obchody Zgromadzenia Narodowego poseł Bartłomiej Wróblewski.

Dzisiaj na dziedzińcu Zamku Królewskiego odbyły się obchody 550-lecia polskiego parlamentaryzmu. W posiedzeniu nie wzięli udziału posłowie opozycji, którzy przekonywali, że pod rządami Prawa i Sprawiedliwości parlamentaryzm przestał istnieć.

- Opozycja jest bardzo krytyczna, ale nie pamięta, że przez ostatnie 20 lat to ona w większości kontrolowała parlament. Tak jest w demokracji, że raz się wygrywa, raz się przegrywa. Rzadko się zdarzają sytuacje, że monopol władzy trwa bardzo długo - skomentował na antenie Radia TOK FM poseł Bartłomiej Wróblewski.

Opozycja powinna krytykować, ale... 

Zdaniem polityka parlament w Polsce funkcjonuje przez ostatnie 30 lat podobnie.

- Mówi pan, że nie wiele się zmieniło, ale czy pamięta pan ustalanie ustaw w sześć godzin, czy kryzys sejmowy podobny do tego z grudnia 2016 roku - zapytał prowadzący audycję Roch Kowalski.

- Dobre pytania - odparł poseł Wróblewski. - Jeśli chodzi o szybkie uchwalanie ustaw, to bardzo szybko przyjęto zmiany o OFE. Nie było to sześć godzin, ale wszystkie procedury zostały maksymalnie wykorzystane - dodał.

- Moim zdaniem opozycja powinna nas krytykować, to jest normalne w demokracji. Natomiast podgrzewanie atmosfery przez nieeleganckie, niewłaściwe zachowania niczemu nie służy - ocenił poseł PiS.

- To PiS proponował pakiet demokratyczny w poprzedniej kadencji. Chcieliście dać opozycji więcej głosu - przypomniał dziennikarz.

- Opozycja powinna mieć głos w parlamencie, mam wrażenie, że ma, ale atmosfera byłaby lżejsza, łatwiej byłoby o różnych sprawach rozmawiać, gdyby nie było takiej chęci podgrzewania jej przy każdej okazji - odpowiedział polityk, dodając, że Andrzej Duda miał wystąpienie i nie było w nim nic obraźliwego dla opozycji.

- Ale nie chodziło o wystąpienie Andrzeja Dudy, tylko oto jak opozycja jest traktowana w w tej kadencji Sejmu. To wyraz sprzeciwu wobec tego, co robi marszałek Kuchciński - odparł prowadzący.

Z tej rozmowy dowiesz się znacznie więcej! Posłuchaj!

 • Która grupa zawodowa idzie na zwarcie według posła Wróblewskiego?
 • Kto jest prezesem Sądu Najwyższego według PiS?
 • Który poseł opozycji zachowuje się zdaniem Wróblewskiego wyjątkowo niewłaściwie?
 • Czego poseł Wróblewski oczekuje od Trybunału Julii Przyłębskiej ws. aborcji?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (18)
Poseł Wróblewski (PiS) o bojkocie opozycji
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 14 razy 8

  Interesująca koncepcja...

  Pomiatani przez większość sejmową posłowie opozycji,

  mają jak poniewierana żona, uśmiechać się na zdjęciu do oprawcy ? ? ? ? ?

  W imię czego ? ? ? ? ??

 • ostjan

  Oceniono 7 razy 5

  Nieeleganckie? To cynizm i drwina. Łamią konstytucję, demontują demokrację i mówią że działanie opozycji jest nieeleganckie.

 • stef0909

  Oceniono 9 razy 5

  Pachołku konusa jak ci nie wstyd??? konstytucjonalista??? jak pies dupą zaszczeka!

 • czechy11

  Oceniono 11 razy 3

  Brawo opozycja. To była jedyna słuszna decyzja olać te szopkę

 • tomtg123

  Oceniono 6 razy 2

  Drogi pośle Wróblewski - miejsce połowy z Was to jest w pierdlu, nie tylko za łamanie Konstytucji, ale i Kodeksu Karnego. Z Wami to się spotka po wyborach prokurator. A póki co porządni ludzie trzymają się od was z daleka i ręki wam nie podają.
  A jak pan naprawdę nie rozumiesz jaki jest powód że tak jesteście traktowani, to jesteś pan nie tylko cham (to oczywiste - żeby po tych 3 latach być nadal w PiS, to trzeba być człowiekiem bez godności, czyli chamem) , ale w dodatku też idiota....

 • czechy11

  Oceniono 4 razy 2

  PiSoposlino wystarczy dla oceny fakt ze jeden poseł dostaje karę finansowa za śliwa "Panie Narszalku Kochany " a drugi za blokowanie mównicy (Winnicki) prorządowy pajac nie dostaje żadne nie wspominając o baranie wyzywającym ludzi od mord zdradzieckich. Masz PiSlino ludzi za iduotiw?

 • boshary

  Oceniono 1 raz 1

  panie KONSTYTUCJA i będzie ok.

 • eski57

  0

  Uważam , że polski obywatel uznający i szanujący Konstytucję oraz wynikające z niej prawodawstwo uczestnicząc w uroczystościach organizowanych przez rządzącą obecnie koalicję , daje wyraz poparcia dla tej koalicji i daje jej przyzwolenie na dalsze łamanie Konstytucji , sprzyja odstępstwom od praworządności i rządzeniu w kłamstwie !

 • cmochall

  0

  Panie Posle przestan Pan robic porute Poznaniowi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX