Przypominamy wywiad TOK FM z Jarosławem Kaczyńskim. "Ja nie byłem bez winy. Czasami ostre słowo padało z mojej strony"

- Ja nie byłem bez winy, czasem jakieś ostre słowo z mojej strony padało. Nie będę tego kontynuował - zadeklarował Jarosław Kaczyński. Tak prezes PiS w 2009 roku obiecywał, że nie będzie brutalizować języka polityki.

Przewodniczący PiS był gościem Marcina Graczyka w TOK FM w audycji "Po dziewiątej" z 2 lutego 2009 roku. Jarosław Kaczyński odniósł się do walki politycznej PiS z Platformą Obywatelską. Przypomnijmy: u władzy była wówczas koalicja PO-PSL po wygranej nad PiS w wyborach 2007 roku. W 2005 roku PiS i PO negocjowały w sprawie utworzenia wspólnego rządu, ale bezskutecznie.

- Ja powiedziałem bardzo wyraźnie: my wojny nie chcemy. My chcemy konkurencji, bo zdrowa konkurencja jest istotą demokracji. Kto chce ją likwidować, ten po prostu chce zlikwidować demokrację - powiedział Jarosław Kaczyński. 

Szef Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że członkom jego partii zdarza się przekroczyć granice, ale tylko w odpowiedzi na znacznie liczniejsze ataki ze strony polityków Platformy Obywatelskiej.

- Natomiast my tego języka, który jest wobec nas używany, nie będziemy podejmowali. Czasem nam się zdarzało, że w odpowiedzi na sto bardzo niedobrych słów z tamtej strony, było jedno nasze, które zresztą było bardzo rozdmuchiwane przez propagandę - ocenił Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński przyznaje się do używania brutalnego języka

Prezes PiS przyznał, że on także jest odpowiedzialny za brutalizację języka polityki.

- Ja nie byłem bez winy, czasem jakieś ostre słowo z mojej strony padało. Nie będę tego kontynuował, także jeżeli by nam się udało, gdyby doszło do zmiany politycznej w Polsce, to my naprawdę tej wojny nie będziemy prowadzić w imię interesu Polski. Po prostu to jest bardzo złe zjawisko dla Polski - stwierdził Jarosław Kaczyński.

PiS wygrał wybory parlamentarne w 2015 roku.

Z podcastu dowiesz się więcej. Posłuchaj!

 • Na co stawiał PiS w 2009 roku?
 • Co Jarosław Kaczyński myślał o udziale Donalda Tuska w kongresie Prawa i Sprawiedliwości?
 • Jaki był główny zarzut Jarosława Kaczyńskiego wobec rządu PO-PSL?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Jarosław Kaczyński, wywiad TOK FM z 2009 roku. Prezes PiS przyznaje się do stosowania ostrego języka. "Ja nie byłem bez winy"
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  Pzypomniec wam czerska odpowiedz na list z 2015 o nieagresji na ktory odpowiedzielista stare ubeki totalna wojna.

 • andrzej1.61

  0

  Sprzedawczyk i kolaborant wróg Polski i narodu Polskiego to prezes tak jak jego najbliższa rodzina. Hitler i Salin przy nim to anioły pokoju.

 • andrzej1.61

  0

  Sprzedawczyk i kolaborant wróg Polski i narodu Polskiego to Jarosław Kaczyński tak jak jego najbliższa rodzina. Hitler i Salin przy nim to anioły pokoju.

 • Marek Trybut

  Oceniono 1 raz -1

  W 2009 r. Kaczyński perfidnie zarzekał się, że nie chce wojny z PO.

  Jakże się to zmieniło.
  Kaczyński nie tylko prowadził wojnę z politykami, z partiami. Kaczyński od 2015 roku prowadzi otwartą wojnę z suwerenem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX