Leszczyna: PiS funduje na państwo policyjne. Przeszukiwanie bagażników poselskich aut to paranoja

Po tym jak posłanka Schmidt wwiozła na teren Sejmu lidera Obywateli RP, marszałek nakazał przeszukiwanie poselskich aut. Izabela Leszczyna z PO krytykowała decyzję Marka Kuchcińskiego.

Do wwiezienia Kasprzaka doszło wczoraj (w środę), kiedy przed Sejmem trwała manifestacja zorganizowana przez KOD, Obywateli RP i Strajk Kobiet. Część uczestników próbowała wejść na teren Sejmu, ale w większość przypadków nie dostali przepustek. Innym w wejściu pomogli posłowie opozycji.

Po tym, jak posłanka Schmidt wwiozła Kasprzaka w bagażniku swojego auta, marszałek Kuchciński zdecydował, że sprawdzane mają być samochody wszystkich posłów, wjeżdżających na teren parlamentu.

Dodatkowo troje posłów: Joanna Schmidt, Joanna Scheuring-Wielgus , Ryszard Petru mają zakaz parkowania swoimi autami przy Sejmie.

- PiS funduje nam wszystkim, obywatelom, szalone państwo policyjne. Przeszukiwanie bagażników poselskich samochodów to jakaś paranoja. Zresztą, to że posłanka musi się uciekać do przewiezienia obywatela w bagażniku, to pokazuje szaleństwo pisowskie - komentowała na antenie TOK FM Izabela Leszczyna, była wiceminister finansów z PO.

Izabela Leszczyna mówiła również innych skutkach ograniczania przez PiS dostępu do Sejmu.

- Prowadziłam dzisiaj moją stałą podkomisję ds. monitorowania środków europejskich. Zwykle przychodzi do mnie kilku-kilkunastu urzędników Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Finansów. Dzisiaj przyszedł tylko jeden wiceminister i jeden dyrektor. Bo reszta nie miała stałych przepustek - relacjonowała posłanka.

Jak opozycja chce powstrzymać PiS?

Na obecnym posiedzeniu Sejmu PiS zapewne znowelizuję ustawę, która ma ułatwić partii rządzącej obsadzenie stanowiska I prezesa Sądu Najwyższego. Drugie czytanie projektu zaplanowane jest dzisiaj na 23.

- PiS ma w tej sprawie totalną determinację. Czy opozycja ma jakieś narzędzia, żeby ten czołg zatrzymać? - pytał prowadzący program, Mikołaj Lizut.

- Lipiec i sierpień to czas urlopów wszędzie na świecie, także w Komisji Europejskiej i Trybunale Sprawiedliwości. PiS chce to wykorzystać i dlatego na ostatnim posiedzeniu Sejmu przed wakacjami wprowadza tę piątą nowelizację. PiS myśli, że ustawa to jest coś niekonkretnego pod czym podpisują się wszyscy posłowie i nikt nie ponosi odpowiedzialności, ale jak prezydent Duda ma wydać postanowienie przenoszące prezes Gersdorf w stan spoczynku, to już nie chce tego zrobić na piśmie - mówiła posłanka PO.

- Jedyną szansą na zatrzymanie zniszczenia demokracji [wprowadzenia zmian w sądownictwie forsowanych przez PiS - red.] jest odsunięcie PiS od władzy w wyborach parlamentarnych jesienią przyszłego roku. PiS tę ustawę dzisiaj przyjmie - stwierdziła była wiceminister oraz dodała: - Walczymy o pryncypia, ale chyba jesteśmy skazani na porażkę, bo żadne argumenty prawne nie dają rezultatu. Nie wyobrażam sobie, że sędzia Gersdorf będzie się siłowała z tym figurantem wybranym przez PiS - podsumowała Izabela Leszczyna. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj! Z audycji dowiesz się o:

 • jak potoczyło się przesłuchanie Jacka Rostowskiego przed komisją ds. Amber Gold;
 • czy była wiceminister finansów obawia się komisji ds. VAT;

Czytaj też: Kopacz o "Himalajach arogancji PiS: Takiego chamstwa nie widziałam przez 17 lat". I cytuje wpis Pawłowicz

"Obrzydliwość" - Leszczyna o współpracy prof. Chazana z MZ

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Izabela Leszczyna
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  Historia powtarza sie farsa, nie uda wam sie ten sam numer z 2005, stajecie smieszni razem z tym swoim zalosnym ludem czerskim.

 • tomaselli

  Oceniono 7 razy 1

  Przemycanie w bagazniku to szczyt glupoty tzw. opozycji totalnej , a nie "panstwo policyjne" Ma racje Kukiz , zeby was badac pod katem psychiatrycznym.

 • werner53

  Oceniono 2 razy 0

  W trakcie czytania wiadomosci o przewiezieniu w bagazniku dwoch Obywateli RP, przypomniala mi sie scena z filmu na podstawie powiesci Isabel Allende "Dom dusz". Bohater podczas najbardziej krwawego faszystowskiego puczu Pinocheta, przemyca swojego zagrozonego ziecia pod siedzeniem swoje samochodu na eksterytorialny teren ambasady USA. Jestesmy w tym pisim matrixie, w pisim stanie demokracji, w swoistym kaczynskim rezimie, gdzie obywatele, aby mogli zamanifestowac, musza byc przemycani na teren sejmu zawlaszczony przez Kuchcinskiego. Dzieki Liberalnym i Spolecznym za odwage, za niezlomna postawe, ktorej tak czesto brakuje reszcie opozycji. Wczoraj kazdy z poslow opozycji mogl w bagazniku samochodu przewiezc co najmniej jednego z Obywateli RP, bylaby to demonstracja wielkiej sily opozycji, a zrobili to tylko Liberalni i Spoleczni!

 • eldemon

  Oceniono 6 razy 0

  Wasi koledzy zachowali się jak terroryści i teraz wszyscy posłowie będą ponosić konsekwencje takich głupich zachowań wybrańców narodu z .Nowoczesnej!

 • endrju1521

  Oceniono 6 razy 0

  Kuchta, twórczo rozwinął światłą myśl kopaczki.

 • villk

  Oceniono 4 razy -2

  Obywatel w bagażniku.
  Tak ,.. dożyliśmy czasów że w pisowskim porządku prawnym miejsce Obywatela jest w bagażniku . Dla pisowskie dyktatury jak rozumiem Obywatel to śmieć, jeśli ma się dostać do PISOWSKIEGO sejmu to tylko chyłkiem w bagażniku auta.  Żyjemy w PISOWSKIEJ dyktaturze małego fiberka z Żoliborza.  Żyjemy w kraju w którym władza usiłuje rzutem na taśmę kolejnej poprawki do poprawki uciec przed przyszłym TRYBUNAŁEM STANU.  INFORMUJĘ wszelkich Piotrowiczów, Powłowskie, Dudów, Gawinów, Ziobrów, Macierewiczów Kaczyńskich i całej reszty tego politycznego „szamba” i ich wszelkich „misewiczów”, że JA OBYWATEL nie zapomnę, ani ich głupoty , ani ich chamstwa, ani ich zachłanności , bezczelności ani ich ZDRAD.

  NIE ZAPOMNE I NIE WYBACZĘ.

  Śmierci Pana Piotra S. też wam nie zapomnę.

  A wy z drugiej strony politycznej barykady się nie cieszcie , wam też pamiętam zaniechania i wygodnictwo i brak postawienia przed Trybunałem Stanu Kaczyńskiego i Ziobry bo zabrakło wam głosów na sali sejmowej, gdzie mieliście większość..  PMIĘTAM  To przez was dziś Obywatel musi wjeżdżać do Sejmu w bagażniku lub stać przed barierkami , bo dopuściliście do władzy przez swe zaniechania DURNI, GŁUPKÓW i KARIEROWICZÓW  Wy się żrecie , kopiecie, podgryzacie a Obywatele zamiast trzymać kierownice, cisną się w bagażniku.  I żeby była jasność bariery przed Sejmem to skandal temu jest winien PIS , marszałek Kuchciński powinien jeździć nie limuzyna a taczką. To co robi pis w Sejmie to już nawet nie skandal to zwykła ZDRADA DEMOKRACJI, TO ZDRADA INTERESU POLSKI.  Kiedyś Polska was z tego rozliczy bo ona też wam tego nie zapomni…..a przy poziomie mentalnym jaki prezentujemy jako całość społeczeństwa obecnie,… to niestety obawiam się , że scenariusz rumuński coraz bliżej.

  wpis ze strony
  h ttps://villk308488492.wordpress.com/2018/07/19/obywatel-w-bagazniku/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX