Dobrzańska-Frasyniuk wspiera protestujących przed Sejmem. "Czy będzie mnie stać na to, by napisać na murze?"

Magdalena Frasyniuk składa pozew przeciwko Sklepowiczowi

Magdalena Frasyniuk składa pozew przeciwko Sklepowiczowi (TOMASZ PIETRZYK)

Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk napisała na Facebooku, że w Polsce kończy się karnawał, który trwa od zeszłego lipca (wtedy odbywały się masowe protesty w obronie sądów przed upartyjnieniem - red.). Żona Władysława Frasyniuka zastanawia się, czy jak PiS weźmie sądy, będzie miała odwagę pisać na murze, tak jak opozycjoniści w stanie wojennym.

Magda Dobrzańska-Frasyniuk w swoim wpisie na Facebooku przytacza historię, którą opowiedział jej mąż, opozycjonista demokratyczny, wieloletni więzień polityczny w PRL. Jak pisze Dobrzańska-Frasyniuk, siedział on w więzieniu w Barczewie z 20-letnim mężczyzną, który dostał wyrok za antyrządowy napis na murze.

"Chłopak miał dwadzieścia lat, w wojsku pod Białymstokiem, wyszli z kumplami na weekend na przepustkę, pojechali do miasta i akurat natrafili na nowiutko wymalowaną na biało komendę milicji. Chłopak wziął czerwoną farbę i na tej zajebiście bialutkiej komendzie wymalował SOLIDARNOŚĆ" - pisze Dobrzańska-Frasyniuk.

Kobieta napisała, że milicjanci złapali mężczyznę, a sąd skazał go na 3 lata więzienia. "Władek mówi, że siedział dumnie, choć wpierdziel dostał nie raz" - relacjonuje Dobrzańska-Frasyniuk. Następnie odnosi się do przejmowania przez partię PiS pełnej kontroli nad władzą sądowniczą, w tym do protestów w obronie Sądu Najwyższego przed Sejmem.

Obrońcy wolnych sądów

"Dziś w Polsce kończy się karnawał, który trwa od zeszłego lipca, tak jak stan wojenny przerwał karnawał Solidarności. Wszystkim, którzy walczą, w różny sposób, pod Sejmem, ze światełkiem, na murach, należy się wielki szacunek" - pisze opozycjonistka.

Dobrzańska-Frasyniuk podkreśla, że nadchodzi czas próby dla polskiego społeczeństwa i że obawia się, czy sama będzie miała odwagę pisać demokratyczne hasła na murze, gdy PiS za pośrednictwem ministra i prokuratora Zbigniewa Ziobro już do końca weźmie sądy.

"Piszę to ze smutkiem i pewną obawą, czy będzie mnie osobiście stać, tak jak tego chłopca od farby w latach 80-tych, na napisanie na murze 'Czas na sąd' gdy wszystkie sądy będą już ziobrowskie" - podsumowuje autorka.

Czy pisanie na budynku Sejmu w obronie sądów przed upartyjnieniem jest uzasadnione?
Zobacz także
 • Władysław Frasyniuk zatrzymany. Wielowieyska: To symbol dobrej zmiany
 • Władysław Frasyniuk na manifestacji we Wrocławiu "O rzekomym raku trzustki u Kaczyńskiego czytam od rana". Dobrzańska-Frasyniuk komentuje spekulacje
 • Prof. Paweł Śpiewak Na UW rusza nowy przedmiot dot. socjologii Kaczyńskiego. "Jego wpływ na nasze życie jest ogromny"
Komentarze (13)
Magda Dobrzańska-Frasyniuk komentuje protest pod Sejmem w sprawie Sądu Najwyższego i napis na murze
Zaloguj się
 • tomaselli

  Oceniono 6 razy 4

  "19-letni Jacek Balcerowski, który na ścianie swojego liceum w Lipnie (woj. kujawsko-pomorskie) napisał "je.. ć rząd", został skazany na 20 godzin prac społecznych.Sprawa była głośna w całym kraju, bo prokurator jego chuligański wybryk uznał za "obrazę konstytucyjnego organu RP". W pierwszej instancji nastolatek został skazany na 10 miesięcy w zawieszeniu. " Tak to wygladalo w 2011roku za rzadow PO-PSL -zapomnieliscie ?

 • antypalikot2

  Oceniono 8 razy 4

  Za pisanie bazgroł po murach należy się solidny wpie... Lewackim debilom wydaje się, że robią coś wielkiego gdy tymczasem są zwykłymi wandalami. Ps. mogę w akcie desperacji nabazgrać na ścianie ambasady Izraela " Żydzi won z Palestyny"? Co wtedy GW by pisała?

 • Jerzy Ukleja

  Oceniono 4 razy 2

  Prawdziwy wandalizm do dewastacja ustroju mozolnie odbudowanego wspólnymi siłami. Napis zawsze można zmyć. Hańba pozostanie na zawsze.

 • Jan Staszic

  Oceniono 2 razy 0

  Czerwona farbe w Białymstoku kupił w czasach PRL i wymalowal biała komendę milicji.
  Powiedz dla swojego męża ze bajki to może opowiadać w twoim przedszkolu na choince przed świętami.

 • kalowiec

  Oceniono 2 razy 0

  Napisz sobie na własnym tyłku albo najpierw postaw mur za swoje pieniądze

 • iza_szczypka

  Oceniono 3 razy -1

  Hehe, PiS sra w gacie ze strachu - na wszystkich forach pełno dziś trolli. :-)

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy -1

  Na czole sobie wypisz, wlasnie suweren doprowadza do porzadku postpeerelowskie elyty, usmiech wam rzednie bo kurczy pole manipulacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy