"TVP robi relację z zakończonej demonstracji". KOD przyłapał kamerzystę przed Sądem Najwyższym

2Lancuch swiatla przed Sadem Najwyzszym w Warszawie

2Lancuch swiatla przed Sadem Najwyzszym w Warszawie (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Czy pracownicy TVP zaczęli filmować Sąd Najwyższy po zakończeniu manifestacji, by pokazać, że nikt nie protestuje przeciwko przejęciu go przez PiS? Tak twierdzą działacze KOD, którzy nagrali "TVP w akcji".

Niedługo po godzinie 22:00 w sobotę na stronie Video-KOD na Facebooku zaczęła się relacja live. "Witam serdecznie sprzed Sądu Najwyższego. Właśnie zakończyliśmy demonstrację" - mówi mężczyzna prowadzący transmisję, pokazując w kadrze zaparkowany samochód TVP i pracownika telewizji publicznej.

Na filmiku widać, że pracownik TVP kieruje kamerę w stronę pustego już placu Krasińskich, przy którym stoi budynek Sądu Najwyższego i gdzie dziś odbyła się manifestacja przeciwników przejęcia SN przez PiS. "Był pełen plac. Było może i pod 1000 osób" - kontynuuje z offu mężczyzna prowadzący relację live na Facebooku. "Już wszyscy ładnie rozchodziliśmy się do domu" - mówi.

"Zobaczyliśmy kuriozalną sytuację, kiedy TVP przyjechała 15 minut po rozwiązaniu demonstracji i i robi relację z demonstracji, której już nie ma" - opowiada widzom autor relacji, ponownie kierując obiektyw w stronę pracownika TVP, jego kamery i samochodu. "Jak mawiał Młynarski: przyszło dużo, trzeba pokazać, że jest mało" - drwi mężczyzna, nawiązując do uszczypliwości słynnego autora wobec manipulacji TVP w czasach PRL.

Sędzia Tuleya: Projekt PiS jest oparty na kłamstwie

Gościem TOK FM był w piątek sędzia Igor Tuleya. Według niego pisowska nowelizacja ustawy o SN to "projekt oparty na kłamstwie". Jak mówił, władza szykuje się do kolejnej poważnej rozgrywki - z sędziami sądów powszechnych.

Najnowsza nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym ma ułatwić PiS obsadzenie stanowiska I Prezesa Sądu Najwyższego oraz dobór pozostałych jego członków. Przypomnijmy: zgodnie z Konstytucją RP I Prezesem Sądu Najwyższego do 2020 r. jest prof. Małgorzata Gersdorf. Zarówno PiS, jak i prezydent Andrzej Duda nie uznają tego faktu.

Nowelizacja to "projekt oparty na kłamstwie". Ale "Igrzyska dopiero przed nami"

Czy ufasz TVP?
Zobacz także
 • Jurek Owsiak, prezes WOŚP Jerzy Owsiak wraca do kierowania WOŚP. "Powiem ci, Paweł, krótko: bierzemy się za robotę"
 • Pogrzeb Pawła Adamowicza O. Wiśniewski na pogrzebie Adamowicza: Nie będziemy obojętni na truciznę w mediach, parlamencie i Kościele
 • Paweł Adamowicz, sierpień 2018 r. Aleksander Hall wskazuje winnych śmierci Adamowicza. "Nienawiść, która zabiła Pawła, wzbudzano i podsycano"
Komentarze (132)
KOD sfilmował pracowników TVP. TVP chce dowieść, że nikt nie protestuje przeciwko przejęciu Sądu Najwyższego przez PiS?
Zaloguj się
 • Marian Tuhajek

  Oceniono 18 razy 8

  " TVP przyjechała 15 minut po rozwiązaniu demonstracji i i robi relację z demonstracji, której już nie ma" czyli , wszystko jest OK , bo policji też już nie było, a więc nikt nikogo nie bił, nie szarpał, nie zatrzymywał.....

 • dyskootantka

  Oceniono 24 razy 8

  Głowna kwalifikacja Jajcusia Kurskiego na szefa TVPiS to "ciemny lud to kupi". Na szczęście nie oglądam.

 • dublet

  Oceniono 34 razy 8

  Mają w tym doświadczenie. Jakieś 2 lata temu też kręcili demonstrację, która zaczynała się Na Rozdrożu a kończyła na placu Piłsudskiego. Byłem na placu Piłsudskiego, na którym ludzie się już nie mieścili a jednocześnie na żywo na telebimach było widać, że część tłumu jeszcze nie ruszyła z pl Na Rozdrożu. Mogło być nawet 100 tys ludzi. Wieczorem w reżimowej TV pokazali garstkę ludzi, że niby mało kto przyszedł i nie ma co się przejmować. Nawet komuna tak nie kłamała!

 • lucek10

  Oceniono 20 razy 6

  Poproszę Rachonia, Holecką, Ziemca, kurskiego i całą tę klikę o zaproszenie kolesia o nazwisku Maciererwicz do niedawna stałego gościa w ich reżimówce. Proszę o zadanie pytania: gdzie są wyniki badań zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej przeprowadzonych w zachodnich laboratoriach? Można też zadać komukolwiek innemu z gości. Dlaczego tego nie robicie?

 • antonikarcz

  Oceniono 26 razy 6

  Zlikwidować ten twór który drenuje kieszenie polskich podatników, utrzymuje wybryki Kurskiego i rodziny Kaczyńskiego.

 • clamcay

  Oceniono 12 razy 4

  "Powiedz Jacku, ilu nas było..." :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy