"Dlaczego policja wtargnęła do domu babci Dawida Winiarskiego?" Scheuring - Wielgus interweniuje u ministra

Była posłanka Nowoczesnej opublikowała na Facebooku nagranie, w którym informuje, że do domu babci zatrzymanego pod Sejmem protestującego, weszła policja.

-  Dlaczego Policja wtargnęła o 6:30 rano, w sobotę, do domu babci Dawida Winiarskiego w Toruniu? - pyta na Facebooku  Joanna Scheuring-Wielgus. Posłanka poinformowała, że interweniowała w tej sprawie na policji oraz u ministra Brudzińskiego.

- Od piątku coraz więcej pytań. Dlaczego Policja wtargnęła o 6:30 rano, w sobotę, do domu babci Dawida Winiarskiego w Toruniu? Dlaczego policjanci nie mieli identyfikatorów podczas manifestacji? Czy w interwencję piątkową byli zaangażowani ludzie z WOT? Te i inne pytania w interpelacji -  oraz interwencja poselska na komendzie policji w Toruniu - informuje posłanka w swoim wpisie.

Czytaj też: Kamiński o interwencjach pod Sejmem: Dlaczego policja jest brutalna? Bo przykład idzie z góry

Joanna Scheuring-Wielgus, w nagranym na portal społecznościowym filmie wideo zastanawia się, czego właściwie funkcjonariusze mogli szukać u babci Winiarskiego.

- Zakazanych treści? Bibuły? To nie jest normalne. To próba zastraszenia społeczeństwa, powiedzenia wam, że “jeżeli będziecie podskakiwać, to też wjedziemy wam na chatę” - przekonuje.

Przypomnijmy: Dawid Winiarski to jeden z czterech zatrzymanych przez policję podczas piątkowych protestów pod Sejmem przeciw zmianom w prawie o sądach.

Usłyszeli oni zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Grozi im do trzech lat więzienia. Zapowiadają jednak złożenie skargi na służby z powodu brutalnego traktowania.

W piątek Sejm uchwalił przygotowaną przez PiS nowelizację ustaw m. in. o Sądzie Najwyższym, ustroju sądów, Krajowej Radzie Sądownictwa i o prokuraturze.

Chodzi między innymi o zmiany procedur wyboru I prezesa SN i kwestie obsady stanowisk w tym sądzie.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (29)
?Dlaczego policja wtargnęła do domu babci Dawida Winiarskiego?" Scheuring - Wielgus interweniuje u ministra
Zaloguj się
 • Oceniono 18 razy 12

  Miewalem watly szacunek dla policji ale po tym jak bezrefleksyjnie wysluguja się obecnej bandzie rządzącej i zachowują się jak dawne ZOMO szacunek ten straciłem.

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 22 razy 6

  Wtargnęli zapewne bo:
  1/ Nie służą społeczeństwu a politycznym kanaliom twierdzącym, że wolno im wszystko a reprezentują jedynie 18,6% obywateli;
  2/ Wtargnęli, bo zdają sobie sprawę z tego, że nadzwyczaj wielu obywateli ma Policję za zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze mafijnym i utrzymanie u władzy kanalii politycznych z pkt. 1 jest jedyną szansą na uniknięcie odpowiedzialności;
  3/ Wtargnęli bo, do Policji nie idą normalni ludzie a jedynie frustraci pragnący dowartościowania i awansu społecznego. Idą do Policji (Można się zastanowić czy do innych służb mundurowych także) osoby wybierane na zasadzie selekcji negatywnej. Im ktoś jest większym oprychem i im bardziej bezrefleksyjnie potrafi wykonywać polecenia tym się bardziej do Policji nadaje. Wypisz, wymaluj - kryteria jak przy naborze w szeregi mafii.

 • Oceniono 4 razy 4

  Oglądałem wczoraj film { przesłuchanie } fantastyczna p.Janda, chyba obecnej władzy śni się jak to fantastycznie tamta władza trzymała za morde Polaków.

 • vladexpat

  Oceniono 8 razy 4

  Niech mi ktoś wyjaśni związek przyczynowo skutkowy pomiędzy udziałem Dawida w niezakazanej manifestacji a jego babcią.

 • tegepe

  Oceniono 7 razy 3

  Wróciła komuna i jej metody. Kiedyś znów przeminie. Pocieszmy się!

 • rbik53

  Oceniono 9 razy 3

  .
  ….taaaa…… takie bojówki w policyjnych mundurach, pałujące swojego suwerena - sąsiada z za rogu, są każdej bandzie u koryta niezbędnie pożyteczne...

 • a1k5

  Oceniono 1 raz 1

  Dawid Winiarski męczennikiem opozycji okłamał wszystkich
  mając na celu zdyskredytowanie policji społeczeństwu . Jest dowód jak o własnych siłach wychodzi z posterunku policji.To on zaatakował policjanta i za to będzie sądzony.
  Mało tego wzią kasę od kogoś z KODU a policja szukała rano u jego babci pokwitowania za pracę.
  www. newsweb.pl/dawid-winiarski-policja/

 • qwertura

  Oceniono 7 razy 1

  Mogą sobie teraz interweniować u kogo chcą. Cały wymiar "sprawiedliwości" jest w jedynie słusznych, politycznych łapskach, tak że .....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX