Katolicki portal bije na alarm. "Linia 666 kursująca na Hel, godzi w porządek państwa polskiego"

"Szatańska głupota na Helu" - piszą autorzy z katolickiego portalu, zgorszeni linią autobusową PKS Gdynia. Co ich bulwersuje? Na Hel - "Hel(l)" jak piszą pobożni autorzy - kursuje linia o numerze 666.

"Na Helu od lat obecna jest gorsząca propaganda antychrześcijańska, w gruncie rzeczy - wprost satanistyczna" - ostrzega portal Fronda.

Następnie autorzy odnoszą się do rozkładu jazdy autobusu 666. "Od Dębek położonych na Zachód od Władysławowa aż po sam Hel kursuje od dłuższego czasu autobus o numerze 666. Zabawne, prawda? Autobusem 666 na Hel(l), czyli do piekła. Niby niewinny żart, ale trudno nie uznać w nim złośliwej inspiracji, nazywając rzeczy po imieniu - diabelskiej" - oceniają.

Autorzy Frondy są przygotowani na falę wesołości, jaką wywoła ich tekst. "Podniosą się zaraz głosy, że to przewrażliwienie, średniowiecze i ciemnota. Tak jednak nie jest" - przekonują. Następnie odnoszą się do symboliki swojej religii. "Człowiek zdrowy na umyśle nie przykłada ręki do jakiejkolwiek formy lekceważenia rzeczywistości wiecznego potępienia" - twierdzą katoliccy publicyści.

Jednak na samym narzekaniu się nie kończy. Fronda apeluje do PKS Gdynia, a jeśli to nie poskutkuje, do organów państwa. "Wzywamy stąd władze PKS Gdynia do przemyślenia swojej polityki i zmiany numeru linii na inny. Jeżeli tak się nie stanie, to prosimy o interwencję stosowne organy państwa polskiego. Linia autobusowa 666 kursująca na Hel, mówiąc krótko i dosadnie, godzi w chrześcijański porządek państwa polskiego i jego fundamenty" - podsumowują.

Czy zgadzasz się z katolickimi publicystami, że trzeba zmienić numer linii 666?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Autobus 666 na Hel. Katolicki portal Fronda bije na alarm
Zaloguj się
 • masofrev

  Oceniono 6 razy 6

  Linia 666 na Hel - to rzeczywiście zabawne ;-)

  "Człowiek __zdrowy na umyśle__ nie przykłada ręki do jakiejkolwiek formy lekceważenia __rzeczywistości__ wiecznego potępienia" - twierdzą."
  Człowiek zdrowy na umyśle, drodzy autorzy Frondy, nie jest w stanie stwierdzić iż piekło RZECZYWIŚCIE istnieje. O ile mi bowiem wiadomo - nikt z niego nie powrócił, by potwierdzić istnienie tegoż. Relację Dantego należy uznać za równie wiarygodną, co teksty we Frondzie ;-)

 • chri-s48

  Oceniono 8 razy 4

  Wierzyła baba w gusła aż jej dupa uschła

 • Dariusz Wanat

  Oceniono 7 razy 3

  Mówiąc krótko i dosadnie, katolickim radykałom bije na dekiel do tego stopnia, że im się wszystko kojarzy.

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 7 razy 3

  A mnie niesamowicie denerwuje znakowanie wspólnej przestrzeni takimi symbolami jak krzyże. Dla mnie to tak jakby pies osikał terytorium, które wydaje się mu jego. Wystarczy jednak wziąć kij do ręki i .......

 • Oceniono 5 razy 1

  Taaak, numer na atobusie im przeszkadza, a rozwalanie ludzi o lewicowych poglądach przez jakiegoś Franco albo Pinocheta już nie...

 • 1989ps

  0

  Czym dorośli ludzie się zajmują?! A niby homo sapiens!

 • 0

  A co na to miejscowy biskup,natychmiast powinien wywalic z roboty dyrektora firmy a takze nazwe Hell,zamienic na Haven,a autobus nr 3 krzyzyki

 • Chris Zaremba

  0

  Co za ciemnogród XD Potem wielkie zdziwienie,że jesteśmy zaściankiem europy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX