Minister Gliński w wideo promującym bezpieczeństwo na drodze. "Czy to żart?"

Piotr Gliński wystąpił w filmie promocyjnym akcji "Z kulturą w drodze". Internauci kwestionują skuteczność widea, a także przypominają publikację "Faktu" na temat nieprzepisowej jazdy ministra.

O poprawę drogowego savoir-vivre będą wspólnie zabiegać ludzie świata kultury i specjaliści ds. ruchu drogowego. Wspólną akcję Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego promuje wideo, w którym wystąpili Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur (w wyborach parlamentarnych w 2011 roku kandydował do Sejmu z warszawskiej listy PiS) oraz minister Piotr Gliński.

Panowie zostali sfilmowani podczas przejażdżki, w trakcie której rozmawiają o bezpiecznej jeździe.

 

- Przepraszam za drobne złośliwości, ale muszę zapytać – Wy tak na powaaaażnie??? Czy to żart? Uważacie, że takie działania są w stanie wpłynąć na ludzi? Masakra... - to treść jedynego na razie komentarza pod filmikiem na YouTube.

Czytaj też: "Ludzie boją się mandatu, a nie utraty życia". Tragiczny bilans majówki na drogach

Jego autor znany jest z prowadzenia portalu polskiedrogi-tv.pl, który walczy o poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez promowanie idei zamieszczania w autach kamer, które nagrywałyby niebezpieczne zdarzenia.

W odpowiedzi na wideo z Glińskim internauci przypomnieli też publikację dziennika "Fakt", który opisywał nieprzepisową jazdę ministra.

Filmów promocyjnych ma być jednak więcej, a ten z ministrem to dopiero pierwszy z serii. Wiadomo na razie, że pojawią się w nich ludzie ze świata kultury.

- Kolejne filmy będą pojawiały się cyklicznie, będziemy angażować w nie znanych aktorów filmowych i teatralnych, którzy będą apelowali o bezpieczeństwo na polskich drogach. Filmy będą udostępniane w mediach społecznościowych, na stronach internetowych, tak aby docierały do jak największej liczby osób, po to, aby na polskich drogach było bezpiecznie - mówił na konferencji prasowej Alvin Gajadhur.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (52)
Minister Gliński w wideo promującym akcję "Z kulturą w drodze"
Zaloguj się
 • Piotr Dziel

  Oceniono 6 razy 6

  Stawianie przy nazwisku glińskiego słowa KULTURA jest nieporozumieniem to tak jakby przy szalecie miejskim umieścić napis SALA TRONOWA

 • dyskootantka

  Oceniono 9 razy 5

  Gliński jako minister kultury to jakaś kpina. Jedyne, co można o nim powiedzieć, to cytat wypowiedzi jego brata - "mój brat idiota".

 • louis_von_cypher

  Oceniono 8 razy 4

  Glina Lepka Łapka

 • adam3407

  Oceniono 3 razy 3

  Glinski po kradziezy 500 mln zl powinien zachecac do inwestowania w obligacje

 • miszka_szyfman

  Oceniono 5 razy 3

  Wszystko ok , tylko powinien jechać co najwyżej wozem drabiniastym na drewnianych kołach.

 • Oceniono 7 razy 3

  Agnieszka Glińska, reżyser teatralny, jest ze świata kultury. zaś ta ministerialna postać ponura, to jakaś pomyłka.

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 7 razy 3

  Tak coś czułem, że pan "Murzin" to będzie pis-dzielec.

 • 333a3

  Oceniono 9 razy 3

  Szkoda, że za kierownicą nie siedzi melex Karski, pijany...

 • paseo

  Oceniono 7 razy 3

  Wyjatkowo szara,bezbarwna postac.Nigdy nie powinien był się pojawić w polityce i to na takim stanowisku.marnotrawca naszych,publicznych pieniedzy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX