Trwa walka o schedę po Kaczyńskim? "Prezydent Duda jest naturalnym kandydatem, ale..."

Prezydent co jakiś czas próbuje wybić się na niezależność, a pomysł referendum był jedną z takich prób - mówił w "Wywiadzie Politycznym" w TOK FM Jacek Wilk z partii Wolność.

Wczoraj Senat odrzucił wniosek Andrzeja Dudy o rozpisanie plebiscytu ws. zmian w konstytucji. Głosowanie miało składać się z 10 pytań i planowane było na 10 i 11 listopada.

Czytaj też: Senat nie zgodził się na referendum konstytucyjne. Klich: To chwilowe wotum nieufności dla prezydenta

Wniosek przepadł, bo większość senatorów Prawa i Sprawiedliwości wstrzymała się od głosu. Kolejne próby pokazania samodzielności prezydenta mają swój cel - mówił w rozmowie z Karoliną Lewicką Jacek Wilk.

- Widać gołym okiem, że trwa walka o schedę po Jarosławie Kaczyńskim. Prezydent ma tutaj naturalną pozycję wyjściową. Problem polega jednak na tym, że nie jest z “zakonu PC” (bliscy współpracownicy Jarosława Kaczyńskiego, jeszcze z czasów Porozumienia Cenrum - przyp.red.) - ocenił poseł Wilk.

Przykryć porażkę

Prawo i Sprawiedliwości oraz media publiczne winę za odrzucenie wniosku próbują zrzucić na Platformę Obywatelską. 30 senatorów PO głosowało przeciw inicjatywie, ale decydujące o wyniku było wstrzymanie się od głosu senatorów PiS-u:

- Chodzi o to, żeby przykryć porażkę. A już na pewno nie pokazać, że jest jakiś konflikt - przekonywał Wilk. 

Senat dziś zajmował się zmianami w ordynacji do Parlamentu Europejskiego - niewykluczone że głosowanie w tej sprawie odbędzie się jutro. Trwające posiedzenie jest ostatnim przed wakacjami. Posłowie i senatorowie do pracy wrócą w połowie września.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (5)
Poseł Jacek Wilk o wyniku głosowania w Senacie nad referendum konstytucyjnym
Zaloguj się
 • najdul6

  Oceniono 2 razy 0

  jeszcze przyjdzie taki czas że będziecie wypie...ć z Polski

 • wujekdolf

  Oceniono 2 razy 0

  jeden będzie drugiegocw...em w kryminale ...już za momencik :)

 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 0

  Dwa fakty, jeden to oczekiwana ustawa o wykonawcach zlecen rzadowych, dzieki ktorej przelewy pieniezne beda dokonywane tylko w przypadku pelnego dokumentowanego splacenia naleznosci wobec podwykonawcow, drugi to projekt ustawy wprowadzajacej licencje panstwowe dla rewizorow finansowych, szczegolnie po kolejnej platfonsiej aferze z Get Back ktoremu rewizorzy Deloitta wystawili najwyzsze oceny wiarygodnosci za drobne 700 baniek. Kraj metny wody plus czy pincdziesiunt brutto na godzine oby nigdynie mial recydywy.

 • najdul6

  Oceniono 2 razy 0

  oj będziecie jeszcze w-y-p-i-e-r-d-a-l-a-ć z Polski !!!

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 4 razy 0

  I to jest właśnie miś na miarę naszych możliwości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX