Senator Andrzej Stanisławek: Rządząc popełnia się błędy, ale kraj idzie w dobrym kierunku

Andrzej Stanisławek, senator PiS, głosował za nowelizacją przepisów pozwalających PiS na łatwiejszy wybór sędziów SN. - Nie jestem szczęśliwy z ułomności ustaw, które musimy poprawiać - tłumaczył.

Andrzej Stanisławek, senator PiS, głosował za przyjęciem prezydenckiego wniosku o referendum. - To była decyzja prezydenta. Ładnie uzasadnił to minister Mucha, który mówił, że pytania zostały ustalone ze społeczeństwem. Pytania były trudne. Żeby referendum miało skutek, to jak najwięcej należało o tych pytaniach mówić, także w mediach - wyjaśniał powody swojej decyzji w Poranku Radia TOK FM polityk. 

Według senatora, nałożenie się terminów wyborów samorządowych i referendum byłoby dla PiS korzystne. - Można by było mówić o wyborach i o konstytucji - zaznaczył Stanisławek. 

Andrzej Stanisławek: Poprawiamy te ustawy

W sprawie sądów senator głosował za przyjęciem nowelizacji ułatwiającej PiS wybór sędziów do Sądu Najwyższego, a w konsekwencji również jego I prezesa.

- Oceniamy oczywiście Polskę w kontekście różnych wypowiedzi [płynących zza granicy - red. ], ale wiele krajów w Europie ma własne prawodawstwo i go broni - mówił polityk. 

- Korea Północna i Białoruś też mają własne prawodawstwo - podkreślił Jacek Żakowski.

- Są protesty na ulicach. Wolno protestować? Wolno - odpowiedział Andrzej Stanisławek oraz dodał: -  Nie jestem szczęśliwy z ułomności ustaw, które musimy poprawiać. Uważam, że jest to jakaś niedoróbka. 

- Ciągle głosuje pan za złymi ustawami - nie dawał za wygraną prowadzący. 

- Poprawiamy te ustawy. Przecież pan też chce lepszych sądów. Kiedyś byłem wyborcą PO. Zająłem się polityką, bo w 2014 roku wszystko było sprzedane i czekaliśmy w szpitalu kto nas kupi. Jak mamy zmienić ten kraj? Zatrzymaliśmy wyprzedaż - tłumaczył polityk oraz dodał - Nawet powiedziałbym, że odbudowujemy kraj.

PiS chce pacjentowi odciąć głowę, kiedy ten ma tylko chorą nogę?

- PO popełniła błędy, a wy je gwałtownie eskalujecie. Mam pan kolegę lekarza, który obciął pacjentowi lewą nogę zamiast prawej, a pan przychodzi i mówi "to obetnijmy mu głowę, to będzie lepszy" - ocenił zachowanie PiS w stosunku do reformowania sądownictwa Jacek Żakowski.

- Na pewno rządząc popełnia się błędy. Kraj idzie w dobrym kierunku, rozwija się. Mam olbrzymią nadzieję, że zmieniamy to w dobrym kierunku - podsumował senator. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj! Z audycji dowiesz się o: 

 • wpływie władzy na media;
 • po co według senatora są przed Sejmem barierki.

Czytaj też: Niespokojna noc przed Pałacem Prezydenckim. Policjanci użyli gazu wobec obrońców Sądu Najwyższego

Krzywonos na proteście w obronie sądów: Najważniejsze, żeby się nie bać. Ja mogę nawet pójść siedzieć

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Andrzej Stanisławek w TOK FM. Jacek Żakowski rozmawia o referendum prezydenckim
Zaloguj się
 • askompas

  Oceniono 1 raz 1

  Idee (kierunki) nawet piękne nie jeden kraj już zgubiły. A za błędy się płaci Panie senatorze!!! Zwykły obywatel za nie złożenie oświadczenia w US traci majątek a Pan chce usprawiedliwić rozwalanie całego kraju? Jak Pan nie masz kompetencji to się Pan nie rwij do władzy...

 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  Dwa fakty, jeden to oczekiwana ustawa o wykonawcach zlecen rzadowych, dzieki ktorej przelewy pieniezne beda dokonywane tylko w przypadku pelnego dokumentowanego splacenia naleznosci wobec podwykonawcow, drugi to projekt ustawy wprowadzajacej licencje panstwowe dla rewizorow finansowych, szczegolnie po kolejnej platfonsiej aferze z Get Back, ktoremu rewizorzy Deloitta wystawili najwyzsze oceny wiarygodnosci za drobne 700 baniek.
  Przez przypadek rowniez czerska przypomniala iz projekt e-recepty zapowiadany przez ZUS na 2020 jest juz gotowy i w fazie testow, po cichu przy wrzaweie postpeerelu o ubeckich korzeniach idziemy do przodu tak trzymac i nie spowalniac JK chocby i na czworakach wyciagnie nas z tego postpeerelowskie gow..
  Kraj metny wody plus czy pincdziesiunt brutto na godzine oby nigdynie mial recydywy.

 • junk92508

  0

  PiS tak wypaczenia nie!

 • stef0909

  Oceniono 2 razy 0

  Co brałeś starcze????

 • leon_witold

  Oceniono 1 raz -1

  też będziesz siedział !!!!!!

 • andrzej1.61

  Oceniono 3 razy -1

  Jako stary bolszewik i prawdopodobnie kolaborant nie SB tylko bolszewików doszedł ten jegomość do wniosków że kraj idzie w dobrym kierunku czyli dyktatury. Niczym się nie różnicie działacze PiS od działaczy NSDAP a wyborcy PiS niczym od wyborców Hitlera. To się nazywa dobry kierunek i dobra zmiana, kiedy obozy koncentracyjne i publiczne egzekucje to też się mieści w dobrym kierunku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX