Komentarze (27)
Protestujący pod Pałacem Prezydenckim - relacje młodych ludzi
Zaloguj się
 • corey999

  Oceniono 8 razy 4

  Swoją droga po takich komentarzach przestałem sie dziwic niemcom z lat trzydziestych. Takie samo ogłupienie.

 • tomaselli

  Oceniono 16 razy 2

  Dziewczeta cos Wam opowiem. W 1980 roku na ulicy dlugiej , zaraz po strajku w Stoczni Gdanskiej im. W.I.Lenina wraz z kolega , dolaczylismy do demonstracji skandujacej "Wolnosc dla Leszka Moczulskiego" i tak pomaszerowalismy pod pomnik Sobieskiego. szczerze mowiac, to wraz z kolega, Grzeskiem, myslelismy , ze chodzi o autora tekstow piosenek, gdyz innego Moczulskiego nie znalismy. W nastepnym roku zaangazowalem sie w dzialalnosc w ruchu Solidarnosc, za co w "nagrode" dostalem troche milicyjnych pal i paszport w jedna strone .
  Moja rada: jezeli nie wiecie o co chodzi , to zajmijcie sie raczej innymi rzeczami, jak chocby pojscie do fryzjera i uzywajcie zycia , poki jestescie mlode. "Smietanke" spije kto inny , bardziej cwany i czlowiek bez skrupulow, jak chocby taki TW Bolek, czy tez ostatnio tak lansowana niejaka Krzywonos, o ktorej przedtem nikt nie slyszal. Prawdziwi rewolucjonisci , jak np. Panstwo Gwiazda pozostali do dnia dzisiejszego w cieniu i chwala im za to i szacunek.

  • a1k5

   Oceniono 5 razy 1

   @tomaselli
   Rodowód Moniki Olejnik mającej na celu postawienie kropki nad i/ o takich wnukach jest mowa /
   Ojciec
   Tadeusz Olejnik
   Katalogi IPN – kategoria:Funkcjonariusze organów bezpieczeństwa PRL
   Dane osoby z katalogu funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa
   Imiona TADEUSZ
   Nazwisko OLEJNIK
   Nazwisko rodowe
   Data urodzenia 08.12.1932
   Imię ojca LEON
   Imię matki JULIA
   Miejsce urodzenia WARSZAWA
   Komenda Stołeczna Milicji Obywatelskiej Warszawa
   WYDZIAŁ "B", SEKCJA V KIEROWNIK - 01.04.1967 IPN BU 0242/669 (19996/V) akta osobowe
   Komenda Stołeczna Milicji Obywatelskiej Warszawa
   - Warszawa SŁUŻBA (Brak bliższych danych) W Milicji Oywatelskiej - 01.08.1970
   MSW - Warszawa BIURO "B", WYDZIAŁ XIII STARSZY INSPEKTOR - 01.01.1987
   MSW - Warszawa BIURO "B", WYDZIAŁ III ZASTĘPCA NACZELNIKA mjr 01.09.1987 31.05.1988

   Popularność przyniosły jej wywiady z politykami i postaciami życia publicznego w audycji Salon polityczny Trójki ( głównie z b. działaczami PZPR) . W drugiej połowie lat 80. była związana razem z mężem Grzegorzem Wasowskim z trójkową audycją Nie tylko dla orłów. Od stycznia 2001 pracuje w Radiu ZET, w którym prowadzi rozmowy z politykami w audycji Gość Radia ZET i niedzielnym programie Siódmy dzień tygodnia
   W telewizji TVN prowadziła rozmowy w programie Kropka nad i. Od września 2004 do lipca 2006 była gospodynią programu publicystycznego Prosto w oczy w TVP1 ( zwolnił ją Bronisław Wildstein). Od 11 września 2006 ponownie prowadzi program Kropka nad i, tym razem na antenie TVN24.
   W „Gazecie Wyborczej” razem z Agnieszką Kublik ( pierwszym cynglem „GW”) przygotowuje wywiady z cyklu Dwie na jednego. W 2007 ukazała się książka pod tym samym tytułem zawierające 25 wywiadów przeprowadzonych przez Olejnik i Kublik.
   Informacje o Monice Olejnik: "Monikę Olejnik wciśnięto do radia w pierwszym okresie stanu wojennego na polecenie komisarza wojennego. Za tą decyzją stał jej ojciec, pułkownik, szef ważnej jednostki MSW".
   (T.Zakrzewski, Dziennik telewizyjny. Grzechy i grzeszki, Książka i Wiedza 2003)
   "Monika Olejnik została przyjęta do pracy w Polskim Radiu przez dyrektora programu III Andrzeja Turskiego i jego zastępcę Sławomira Zielińskiego". (radca prawny R.Sagan, "Nasz Dziennik", 7 V 2007)
   "Potem Monika funkcjonowała w gronie zaufanych dziennikarzy obsługujących konferencje prasowe Jerzego Urbana, bywało, że zadawała pytania podsuwane przez rzecznika rządu".
   (T.Zakrzewski, Dziennik telewizyjny. Grzechy i grzeszki, Książka i Wiedza 2003)
   M.Olejnik: "[żałuję] tego, że wsiadłam do samochodu Urbana. Chyba w 1991 roku, z okazji 13 grudnia, zaprosiłam do studia Urbana i Michnika. Po rozmowie Urban zaproponował, że mnie podrzuci do Sejmu, i zgodziłam się, była strasznie mroźna zima. Wychodzimy z radia, a tam kamery telewizyjne, bo Piotr Semka i Jacek Kurski robili 'Reflex'. No nic, wsiadłam do samochodu Urbana i pojechaliśmy, a Michnik uciekł. Dopiero potem wskoczył do samochodu Urbana, co zarejestrowały kamery. Przy okazji chciałam zdementować, że nie jechałam na żadne imieniny ani urodziny Aleksandra Kwaśniewskiego, tylko do pracy (?)".
   (W wywiadzie dla "Dziennika" , nr z 3-4 marca 2007 r.)
   Liczę na pamięć blogerów, którzy wskażą na przykłady kariery MO ( zwłaszcza z lat 80 i początku lat 90.
   Inne informacje o funkcjonariuszu Tadeuszu Olejniku i jego służbie:
   W okresie od 21.07.1955 do 31.03.1967 służba w MO.
   Od 1.09.1958 do 29.06.1959 Roczna Oficerska Szkoła Biura "B" Służby Bezpieczeństwa.

  • teraz8

   Oceniono 4 razy 2

   @a1k5
   biedny onanisto, co ci zostało, wylać tę żółć co ci wątrobę zalewa.....razem z mózgiem...

  • villk

   Oceniono 1 raz -1

   @a1k5
   no ok , ładnie udokumentowane z podaniem żródeł...
   i co z tego wynika wyciągniejsz jeszcze jej dziadka z wermachtu?
   nie przepadam za tą panią ale to nie powód by grzebać publicznie w życirysach jej rodziców..

   co innego wiedzieć, co innego szczekać ..... tego na szkoleniach nie było?

   widze po Twych wpisach że rozkaz ataku na media już został wydany ...

   ten pośpiech...przypomina mi stare porzekadło....że przed śmiercią i tak nikt nie ucieknie...

 • edwardrydz

  Oceniono 1 raz 1

  Boze jakie to debile. Starzy to ubeki, mlodzi niesamowite glupki. PJK moze spac spokojnie.

 • a1k5

  Oceniono 17 razy 1

  Powiem tak jak 80 % POLAKÓW: Kocham PiS za: 500 plus, za obniżenie wieku emerytalnego. za darmowe leki-dla ludzi starszych, za 2 tyś najmniejszej pensji, za zniesienie śmieciowych umów, za 18 zł godzinnej stawki pracy, za dbanie o pracowników za co chwali prezes Solidarności Andrzej Duda, za obniżenie wieku emerytalnego, ZA pozbycie się Milicjantów z Policji, Za reformę prokuratury i Sadownictwa, gdyż były to ŚWIĘTE KROWY Za Nie wpuszczenie do Polski tzw. "TERRORYSTÓW" = Za przeciwstawienie się Żydom gdyż chcieli zagarnąć razem z Gronkiewicz Walc Hanną nasze Kamienice, Za WSZYSTKO –
  ALE za to nie lubię partii PO za CO Wiec odpowiem: Za niszczenie biednych ludzi za podwyższenie podatku WAT, Za niszczenie Polskiej gospodarki ( FSO, STOCZNIE i inne…) za KOLESIOSTWO i wkręcanie na stanowiska: rodziny i przyjaciół oraz syna burmistrza za Niemiecką telewizje TVN. - Możecie pisać i pisać ale Sondaże wyborcze mówią o wszystkim. TAKA JEST PRAWDA KTÓRA BOLI Partii PO i Bankowca NOWOCZESNEJ Petru !. A PO Czym Się Pochwali ? Przez 8 Lat Niszczyli Nasz Kraj i To Co Merkel kazała To Tusk Robił i W Nagrodę Dostał Się Do Sztrasburga – Taka Prawda !. Biedny człowiek na ulice nie wyszedł, gdyż się bał i był po-prostu za słaby !. A TERAZ WAS TO BOLI PRYWACIARZE I BANKOWCY GDYŻ NIE MOŻECIE KRAŚĆ !

 • antypalikot2

  Oceniono 3 razy -1

  "Napisy były robione sprayem, to ważny element naszego protestowania. Rok temu były piękne transparenty, poezja, spektakle. W tym roku zostało nam tylko kopanie w barierki i napisy na murach i barierkach.". Czyli Policja powinna im pozwalać mazać po murach, bo oni uważają, że tak jest ok? Gdybym tam przychodził i spotkałbym mażącego po murach np. Dawidka Winiarskiego to w ramach "akcji oddolnej" spuścił bym mu taki wpie... że faktycznie potrzebny byłby kołnierz ortopedyczny. Tą lewacka hołota to żadni "młodzi" tylko idioci. Może niech powiedzą gdzie pracują i czym się zajmują, że mają czas na "aktywizm"?

 • villk

  Oceniono 15 razy -1

  Wraz z podpisem Andrzeja Dudy (nie pisze o nim Prezydent bo nie wypełniając prezydenckiej przysięgi przestał być dla mnie Prezydentem), my Obywatele straciliśmy swe Państwo . Straciliśmy Polskę rozumianą jako Demokrację , jako wspólnotę obywatelską opartą o trójpodziale władzy.
  Kiedyś obecnym rządzącym usiłowałem tłumaczyć w sposób dla nich zrozumiały czym jest ten trójpodział ( villk308488492.wordpress.com/2017/07/13/trojpodzial/ ) jak widać daremnie.
  Już dawno stwierdziłem, że to jest ZAMACH STANU
  ( villk308488492.wordpress.com/2017/07/20/zamach/ ) dokonany 9 marca 2016 roku, teraz po podpisie Andrzeja Dudy ostatecznie dokończony . Dwa lata zajęło Pisowi rozmontowanie demokratycznych struktur państwa prawa. Czy to długo? Nie wiem .Wiem że mają determinacje aby to samo zrobić z mediami i strukturami siłowymi , które praktycznie już przejęli. Od dziś za Państwo, za jego istnienie odpowiada imiennie Jarosław Kaczyński jako niekwestionowany Dyktator . Od dziś każda kula wystrzelona z policyjnej broni jest wystrzeliwana w jego imieniu.
  Co pozostaje nam Obywatelom? Nadzieja, pamięć i konieczność tłumaczenia szeregowym członkom pisowskiej struktury władzy kim są i co z nimi robą ich wodzowie , tłumaczyć by mieli szanse się z tego wycofać.
  Pamiętajmy … na .sejm.gov.pl/ są wszytkie głosowania , wszystkie nazwiska , nie zapomnimy o nich , archiwizujmy je bo być może one znikną pamiętajmy ,kto jak głosował,..za 3 ..czy 5 lat a może dopiero z a10 czy 15 te nazwiska będą nam potrzebne . Dziś Instytut Pamięci Narodowej ma wielka szanse dokumentować na bieżąco dokonania obecnej władzy , róbcie to zapisujcie fakty i zdarzenia , dokumentujcie wypowiedzi będzie jak znalazł.
  W Polsce nie udało się zrobić dekomunizacji i wiele komunistyczno –konformistycznego śc.ierwa właśnie dorwało się do władzy.
  Nie zróbmy tego błędu przy depisalizacji Polski za jakiś czas, znajmy i miejmy udokumentowane miejsca , czyny i osoby.
  Ja , tak jak napisałem w jednym komentarzy na tokfm , „Każdego ,kto czy to z przekonania czy tylko z konformizmu i wygody wspiera politykę reprezentowana przez PIS i jego przywódcę, uważam za szkodnika państwowego .
  Uważam ich działania nie tylko za sprzeczne z prawem ale za szkodzące wprost polskiej państwowości. Mam nadzieję że wszyscy oni odpowiedzą nie tylko moralnie ale karnie przed polskimi niezawisłymi sądami i trybunałami . Polska ma 1000 lat państwowości, poplątana historię, ale demokracja zawsze zwyciężała dlatego mam pewność że i obecna DYKTATURA UPADNIE, a sprawiedliwość dosięgnie wszelkich przedstawicieli i utrwalaczy pisowskiej "dobrej zmiany ".
  Uważam że PIS w celu utrzymania władzy nie cofnie się już przed niczym, jeśli będzie potrzebował polskiej krwi na polskich ulicach to … , to zrobi , prowokacja nie jest trudna i nawet takie patałachy organizacyjne jak oni sobie z tym poradzą.
  W krótkiej perspektywie czasowej (rok , dwa) tylko masowe protesty, powtórzę MASOWE , lub załamanie się gospodarki może odsunąć ta dyktaturę , kwestie wyborów mamy już za sobą struktury sądu są przejęte przez pis wiec mówienie o wolnych wyborach jest farsą.
  Jeżeli to nie wyjdzie to pozostaje perspektywa generacyjna 15-20 lat ale czy wtedy jeszcze będzie Polska? Czy jeszcze będzie Unia Europejska, czy znów jak już tyle razy w swej historii będziemy zmuszeni szukać swych „diamentów” w popiele swych dokonań i marzeń.
  Życzę nam wszystkim byśmy byli mądrzejsi niż zazwyczaj.
  27.07.2018
  Villk
  W nawiązaniu do

  villk308488492.wordpress.com/2017/07/20/zamach/

 • teraz8

  Oceniono 6 razy -2

  UWAGA!! alk5 jest oddelegowany ze służb, jest świetnie poinformowany, mniej więcej tak, jak Morawiecki junior...

 • oko2009

  Oceniono 10 razy -2

  Policja stając po stronie zorganizowanej grupy przestępczej wydaje komunikat o napierającym tłumie. Ciekawe, że w telewizji policyjnej (TVP) zawsze podawali, że była tylko garstka osób. A teraz nagle tłum ludzi. Nawet marszałek senatu Karczewski mówił kiedyś, że było tylko kilku czubków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX