Marek Sawicki: PiS zawłaszczył, tak jak Gomułka całe państwo. Teraz zacznie wychowywać społeczeństwo

- Gierek i Gomułka mieli za sobą Moskwę, natomiast PiS dzisiaj raczej po pomoc do Moskwy nie pojedzie - komentował na antenie TOK FM były minister rolnictwa Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Od kilku dni głośno jest o słowach Marszałka Senatu, który powiedział, że zapory ustawione są przed Sejmem, aby "nie dostały się tam świry". Stanisław Karczewski zaznaczył też, że kiedy PiS było w opozycji, "nie trzeba było takich kordonów policji, bo nie atakowaliśmy i nasi zwolennicy nigdy nie chcieli się przedostać do parlamentu, nie robili tego w bagażnikach".

"Niespotykane od 1989 roku"

Były minister rolnictwa Marek Sawicki zapytany o barierki przed Sejmem przyznał na antenie Radia TOK FM, że nie spotkał się z tym od 1989 roku.

- To kuriozum, którego nie było od 1989 roku. I przypominam, że jeszcze trzy lata temu przez teren Sejmu można było spokojnie przejść z pl. Trzech Krzyży na ul. Myśliwiecką. I nikt nikogo nie zatrzymywał, nie kontrolował - powiedział polityk.

- Gdyby opozycja nie była totalną opozycją, to nie byłoby barier. A jak PiS był opozycją, płoty nie były potrzebne - cytowała słowa marszałka Karczewskiego prowadząca audycję Karolina Lewicka.

- To ciekawe, bo pamiętam, jak PiS wieszał łańcuchy na drzwiach Sejmu - odparł Sawicki. - Towarzysz Gomułka i towarzysz Gierek mówili, że trzeba wychować społeczeństwo do współczesnych czasów. Prawdopodobnie PiS pozmieniał już wszystkie instytucje, zawłaszczył całe państwo. Nie będzie miał co robić więc zabierze się za wychowywanie społeczeństwa. Tylko że, o ile Gierek i Gomułka mieli za sobą Moskwę, PiS dzisiaj raczej po pomoc do Moskwy nie pojedzie - kontynuował.

- Jeżeli rządowi nie podoba się naród, to niech może zmieni sobie suwerena - dodał.

"Marszałek Karczewski za chwilę znów będzie przygryzał własny język"

Dzisiaj z kolei Senat bez poprawek uchwalił  zmiany w kodeksie wyborczym, przygotowane przez Prawo i Sprawiedliwość. Oznacza to, że w przyszłych wyborach do Parlamentu Europejskiego z każdego okręgu wybieranych będzie po trzech eurodeputowanych. 

- Mam wrażenie, że Marszałek Karczewski za chwilę znów będzie przygryzał własny język i ta ustawa, jak większość ustaw uchwalanych przez PiS, będzie nowelizowana przed wyborami - ocenił były minister rolnictwa. 

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja przyszłego roku.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

 • Dlaczego zdaniem Marka Sawickiego rolnicy zaczynają przeglądać na oczy;
 • Dlaczego Marszałek Senatu nie powinien cieszyć się z wyniku głosowania;
 • Według ekspertów na nowelizacji kodeksu wyborczego skorzystają tylko duże partie polityczne. Co to oznacza dla ludowców?

Niespokojna noc przed Pałacem Prezydenckim. Policjanci użyli gazu wobec obrońców Sądu Najwyższego

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (111)
Marek Sawicki: PiS zawłaszczył, tak jak Gomułka całe państwo. Teraz zacznie wychowywać społeczeństwo
Zaloguj się
 • walkirrr

  Oceniono 35 razy 9

  karzeł ze zgnitymi pieńkami w cuchnącej gębie to moze co najwyżej wychować swojego kota, chociaz i to jest mało prawdopodobne

 • lesnywladek1

  Oceniono 17 razy 5

  Dlaczego PiS wygrało? Bo takie miernoty jak Sawicki, Kopacz,Komorowski i reszta tego barachła była beznadziejna i nie miala nic do zaoferowania niż straszenie PiSem.

 • tomaselli

  Oceniono 5 razy 3

  Niech sie pan nie martwi panie Sawicki, tym razem PSL nie odniesie sukcesu w Gdyni (wzrost 1000%)

 • mazbip

  Oceniono 9 razy 3

  Pan Sawicki, przedstawiciel partii, ktora byla koalicjantem PZPR stracil zupelnie poczucie rzeczywistosci. PiS zostal wybrany glosami wyborcow w wolnych i demokratycznych wyborach, a wiec zupelnie inaczej niz przedstawicile SLD byli wybierani za czasow PRL. Poza tym zarowno Gomulka jak i Gierek byli dobrymi politykami, potrafili pokierowac polska polityka tak, ze Polska mogla sie rozwijac dobrze w systemie, ktory istnial po IIWS w Europie Wsch. Jezeli pan Sawicki chce zeby wyborcy na niego glosowali, to niech przedstawi program polityczny, ktory bedzie dla nich atrakcyjny. Wieszanie psow na PiS nic tutaj nie zmieni. A w takim przypadku, gdy wam ludzie w Polsce nie odpowiadaja to mozecie wyjechac za granice, inaczej niz za PRL.

 • korart

  Oceniono 7 razy 3

  Panie Sawicki, a utajniona przez Pana lista koncernów spożywczych dodających rakotwórczą sól drogową do swoich produktów???

 • Tomasz Wrzosek

  Oceniono 7 razy 3

  Pan Sawicki, jak dobrze pamietamy, dał się "nagrać " jak robi interesy, dzieląc to, co nie jego.
  Teraz chce osądzać innych? Kto bez winy, niech kamieniem...

 • guru133

  Oceniono 19 razy 3

  Niestety, Polska pod rządami PiSlamu co raz bardziej grzęźnie w prymitywnym PRL-u. I nie pomoże tu odwoływanie się do chrześcijańskich wartości, bo są one mitem o czym świadczy pazerność szermujących nimi politykierów niemalże równa pazerności tych, którzy są tych "wartości" strażnikami. Znakiem firmowym PiSlamskiej sekty stała się obłuda.

 • iksis

  Oceniono 11 razy 3

  PSL na diecie? Hahaha!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX