Karol Karski (PiS) w Wyborach TOKu: Policja zachowała się profesjonalnie, adekwatnie do sytuacji

W ostatnich "Wyborach TOKu" goście Dominiki Wielowieyskiej rozmawiali na temat policjantów, którzy użyli gazu wobec obrońców Sądu Najwyższego.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości przekonują, że policja robiła to, co do niej należało. Politycy opozycja, że nadużyła swoich uprawnień. A chodzi o użycie gazu łzawiącego wobec demonstrujących przed Pałacem Prezydenckim, którzy pojawili się tam w związku z kolejną nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym. O tym co wydarzyło się na Krakowskim Przedmieściu rozmawiali goście Wyborów w TOKu.

"Komuś puściły nerwy" 

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Partii Razem przekonywała, że nie było powodu do użycia gazu. - Było tam sporo rodzin, osób starszych. W taki tłum wysyłanie gazu jest bardzo nieodpowiedzialne. Ewidentnie w czwartek komuś po stronie policji puściły nerwy. I należy znaleźć tą osobę i wyciągnąć wobec niej konsekwencje. Ale przede wszystkim pochylić się nad tym, jak w jaki sposób policja jest przygotowywana do takich sytuacji - oceniła. 

- To efekt zmian, które po przejęciu władzy przez PiS, nastąpiły w policji - tłumaczył z kolei polityk PO Andrzej Halicki

- Na ulice wychodzą kompletnie niewyszkoleni policjanci. Młodzi, trochę zresztą przerażeni tą sytuacją, motywowani przez swoich przełożonych politycznie - powiedział Halicki.  

"Policja nie reagowała agresywnie"

Działań policji bronił jednak europoseł PiS Karol Karski. 

- Mamy tutaj do czynienia tutaj z ludźmi, którzy w sposób bardzo agresywny zachowywali się przed policją. Nie chcieli się wylegitymować. Symulowali naciąganie na policję. Policja nie reagowała agresywnie - powiedział Karol Karski, jednocześnie twierdząc, że jako pierwsi gazu użyli demonstranci.

- Wróciłem akurat ze Stanów Zjednoczonych, widziałem, jak wygląda ochrona Kongresu, Białego Domu, budynków rządowych, standardy są bardzo podobne. Trudno momentami także wyobrazić, żeby pewne zachowania tam trwały dłużej niż 15 sekund, a tutaj trwają o wiele dłużej - dodał poseł.  

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj! Z audycji dowiesz się o:

 • inwigilacji uczestników protestów przed Sejmem;
 • dlaczego poseł Halicki nazwał Ludwika Dorna "trzecim bliźniakiem";

Protesty pod Pałacem Prezydenckim w dniu podpisania przez Andrzeja Dudę nowelizacji prawa o sądach

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (13)
Karol Karski (PiS) w Wyborach TOKu: Policja zachowała się profesjonalnie, adekwatnie do sytuacji
Zaloguj się
 • swobodan1

  Oceniono 4 razy 2

  Podczas wyścigu Tur de France gdy protestujący rolnicy zablokowali drogę aby
  uniemożliwić przejazd kolarzy policja Francuska bardzo szybko użyła gazu łzawiącego
  na protestujących rolników aby ich "rozpędzić". Chciałem zaznaczyć,że transmisja z wyścigu
  Tur de France na żywo była transmitowana prawie na cały świat i policja francuska nie
  przejmowała się rozpędzaniem protestujących rolników przy użyciu gazu łzawiącego
  a przy okazji również kolarze ucierpieli - to jest taka francuska demokracja !

 • endrju1521

  Oceniono 3 razy 1

  To nie jest policja !

  To są macierewiczowskie die Sturmabteilungen der PiS ! ! ! ! ! !

 • tegepe

  Oceniono 5 razy 1

  A co innego o policji miał powiedzieć pijaczek od melexa Karski?

 • marswitek

  Oceniono 5 razy 1

  Policja profesionalna tylko melex jak zawsze pijany.

 • tlen69

  Oceniono 9 razy 1

  Prokurator generalny Zbigniew Ziobro ma wszcząć niezwłocznie postępowanie - dochodzenie w sprawie PROWOKACJI stacji TVP, która poprzez wielokrotne pokazywanie kłamliwie interpretowanych wydarzeń z 27 lipca pod PAD chce oszukać społeczeństwo i zdobyć ICH poparcie .i wszystko jasne, dlaczego TVPiS wielokrotnie pokazywała "agresywne osoby 27 lipca 2018 r. na proteście przeciw ZŁAMANIU konstytucji...
  wpisz pikio.pl/tvp-prowokacja-policja-protest/
  Brzydzą mnie PROWOKATORZY, a także politycy, i media z PiS, tak w 2007 r., jak i po 2015 r. Z historii pamiętam prowokację na radiostację w Gliwicach , która była pretekstem napaści na Polskę 1 września 1939 r. Precz z prowokatorami TVPiS i ich politykami.
  Politycy PiS niszczą ojczyznę i naszą godność, praworządność i demokrację poprzez nieprofesjonalne, szybkie, niechlujne plugawe, bublowate, tandetne, spaprane, pogmatwane, sfuszerowane ustawy.
  Politycy PIS świadomie niszczą prawo - dokonują "zbrodni" na KONSTYTUCJI i społeczeństwie, które chce i broni obowiązującej konstytucji RP.
  PiS podzielił społeczeństwo po to, by teraz oskarżać o agresję społeczeństwo ?! Odwracanie "kota ogonem", służyć ma PiS i TVP dla demagogii i prania mózgów? Poza nieprzyzwoitością , przestępstwem jest to chuligańskie zarzewie władzy, które prowokacjami i agresją słowną prezesa chcąc wywołać dezorientację, lęki, agresję i strach u obywateli.

 • swobodan1

  Oceniono 4 razy 0

  Czy to prawda,że Dominika Wielowieyska marzy o dużej pale ?

 • getz54

  Oceniono 10 razy 0

  Policja zachowała się profesjonalnie, ...przeciez tego Kaczyński i PiS od nich oczekują. Tak samo profesjonalnie zachowywało się SS na rampie kolejowej w Treblince. Tego oczekiwał po nich Adolf Hitler i III Rzesza. Karski jak zwykle nieprzytomny po ,,meleksie,,

 • tlen69

  Oceniono 3 razy -1

  Warto zbadać fakty i znaleźć osobę . TVP odżegnuje się od prowokacji. Skopiiuj ten link : wiadomosci.wp.pl/agresywny-protestujacy-mial-byc-czlowiekiem-tvp-jest-reakcja-telewizji-polskiej-6278694855452289a Zatem czekamy na dochodzenie prokuratorskie i znalezienie mężczyzny w białej koszulce lub porównanie cech antropologicznych ?

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 3 razy -1

  Zamiast komentarza przytoczę fragment rozmowy między znajomymi:
  Znajoma: "Mam kilku pacjentów, którzy pracują w Policji i wydawali mi się normalnymi młodymi mężczyznami a nie bandytami....."
  Znajomy: "W SS i Gestapo też można było spotkać miłych , sympatycznych, dobrze wychowanych młodzieńców, którzy potrafili żywcem odrzeć ze skóry żydowskie dziecko...."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX