Andrzej Rozenek, nowy kandydat SLD na prezydenta stolicy: Bardzo bym się cieszył, gdybym był trzeci

- Jestem optymistą. Bardzo bym się cieszył, gdybym był trzeci, ale uważam, że druga tura jest w zasięgu ręki - tak skomentował swój start wyborach Andrzej Rozenek, kandydat SLD na prezydenta Warszawy.

Andrzej Rozenek to ósmy kandydat w wyborach na prezydenta Warszawy. Na tej funkcji zastąpił Andrzeja Celińskiego. Polityk stracił rekomendację partii po mocnych, niecenzuralnych słowach, którymi nazwał swojego kontrkandydata, Jana Śpiewaka.

Rozenek: Dostałem wtedy baty

Rozenek już startował (w 2014 roku) na urząd prezydenta m.st. Warszawy, zdobywając w I turze głosowania niewiele ponad 2 proc. głosów.  

- Dostałem wtedy baty, trzeba się przyznać. Na usprawiedliwienie powiem tylko tyle, że startowałem bez poparcia żadnej partii i miałem tak śmieszne pieniądze na kampanię wyborczą, że nie będę nawet o tym wspominał - skomentował na antenie Radia TOK FM. 

- Teraz oczekiwania wobec pana są umiarkowane. Włodzimierz Czarzasty mówi, że będzie pan trzeci - wtórowała prowadząca Karolina Lewicka. 

- Bardzo bym się cieszył, gdybym był trzeci. Jednak jestem większym optymistą. Uważam, że druga tura jest w zasięgu ręki - ocenił kandydat SLD

"Lewica ma pewne kanony"

Kandydat SLD na prezydenta Warszawy wytłumaczył, dlaczego zastąpił Andrzeja Celińskiego. 

- To była kryzysowa sytuacja. Nastąpił bezprecedensowy atak Jana Śpiewaka na Andrzeja Celińskiego. Na osobę, która jest naszym bohaterem. Bohaterem naszej historii. Jest człowiekiem, który wywalczył nam wolność i zasługuje na szacunek - powiedział gość Radia TOK FM.  

- Do końca byliśmy zdeterminowani, żeby stać przy Andrzeju Celińskim. Jednak brutalizacja języka debaty publicznej, nie wchodzi w grę. Lewica ma pewne kanony. Potępiamy, jeżeli ktoś rzuca w nas tego typu słowami, nie wypada nam przechodzić obok tego spokojnie - dodał.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj! Z audycji dowiesz się o:

 • Dlaczego Jan Śpiewak nie zasługuje na poparcie lewicy?
 • Czy Andrzej Rozenek poprze w drugiej turze Rafała Trzaskowskiego?
 • Jaką obietnicę kandydat SLD składa obietnicę wyborcom PiS-u?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Andrzej Rozenek, nowy kandydat SLD na prezydenta stolicy: Bardzo bym się cieszył, gdybym był trzeci
Zaloguj się
 • czytelnik52

  Oceniono 1 raz 1

  Ten kraj zasługuje na takich Rozenków, Millerów, Celińskich oraz Piekarskich. Aby się dostać do koryta , a później jakoś to będzie.

 • matts06

  Oceniono 2 razy -2

  Lewica? Proszę zacytować tego Pana i jego poglądy sprzed paru lat, gdy gadał jak Koriwn :) U nas to wszystko jest postawione na głowie, za lewicę uważa się facet być może nawet skrajnie prawicowy jeśli idzie o gospodarkę :)

 • oko2009

  Oceniono 6 razy -2

  Z pewnością będę głosowała na Pana Andrzeja Rozenka. To szansa dla Warszawy. Przy głupkowatym kandydacie PiS-u i kontrowersyjnym Trzaskowskim ma on duże szanse.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX