Nie będzie procesu za "k...wę". Sprawa przeciw Jerzemu Owsiakowi została umorzona

Umorzeniem skończyła się sprawa Jerzego Owsiaka, oskarżonego o publiczne użycie przekleństw. Wrocławski sąd kosztami postępowania obciążył Skarb Państwa.

Lider WOŚP przyjechał do sądu razem z żoną i rzecznikiem WOŚP, Krzysztofem Dobiesem.

Chodzi o zdarzenie z listopada 2017 roku, kiedy to Owsiak podczas spotkania autorskiego wokół jego książki "Obgadywanie świata", w swojej wypowiedzi użył wulgaryzmów – a dokładnie słowa "k**wa".

Donos na szefa WOŚP złożyła anonimowa osoba, którą obraziły jego słowa. Takie zachowanie miałoby podpadać pod art. 141 Kodeksu Wykroczeń, wedle którego: "Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1 500 złotych albo karze nagany".

Spotkanie autorskie Owsiaka odbyło się we wrocławskim Empiku. Opowiadał on jedną z historii ze swojego życia, w której padło przytoczone przekleństwo. Jak mówi sam Owsiak, zawsze uprzedza na swoich spotkaniach, że zdarza mu się używać przekleństw.

Donos złożyła anonimowo w czerwcu tego roku osoba, która oglądała spotkanie z Owsiakiem w internecie. Zawiadomiła ona komendę policji we Wrocławiu.

Jerzy Owsiak wypowiedział się o całym zdarzeniu na Facebooku. - Rozumiem, że podobnych donosów w różnych sprawach niemal każdy posterunek policji ma pełne szuflady. Ale ten uruchamia natychmiastowe działanie policji, która puszcza w ruch całą prawną procedurę na końcu pojawia się wezwanie, obrendowane wszelkimi formalnymi stemplami i numerami, które każe mi się pojawić we wrocławskim sądzie, aby wyjaśnić i ewentualnie odpowiedzieć za ten czyn - napisał na Facebooku.

"Owsiak zmienił polską rzeczywistość na plus. Ale nie podobają mi się jego ataki na polityków, hierarchów kościelnych"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (14)
Jerzy Owsiak przed sądem. Sprawa za przekleństwo umorzona
Zaloguj się
 • Jacek Arkuszewski

  Oceniono 3 razy 1

  Mam dobrą radę dla Pana, panie Jurku. Następnym razem, gdy będzie pan musiał, albo chciał użyć popularnego w dzisiejszej Polsce przerywnika niech Pan użyje słowa "kulson". To słowo jest zatwierdzone w gremiach językowych dzisiejszych władz, a oznacza dokładnie to samo.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 9 razy 1

  Chyba ze uznali iz to zalosny starzejacy sie daun i litosciwie darowano mu przewiny.

 • getz54

  Oceniono 7 razy 1

  Ziobro wystraszył się obrońców pana Owsiaka. On jeszcze ma czerwone uszy ze wstydu po pozwie w sprawie ekstradycji pana Mazura. Jego wniosek pokazują studentom prawa na Harvardzie, jak wioskowy szaman z Polskiki czy jakoś tak traktuje wymiar sprawiedliwości USA i
  inteligencję urzędników departamentu sprawiedliwości tego kraju. Ale po kolei. Umorzenie sprawy z ulgą przyjął tylko ,,anonimowy,, donosiciel. Sąd nie będzie go ścigał za fałszywy donos, bo musieliby wcześniej oskarzyc o to wszystkich umiejących pisac i czytac na posterunku policji, gdzie wniosek został zgłoszony. To zdezorganizowałoby pracę komisariatu, a to ten sam podejrzewam, komisariat kolejowy policji na dworcu PKP Warszawa Praga, który do dzisiaj prowadzi sprawę podłozenia bomb w kilku miejscach w Warszawie za czasów kampanii prezydenckiej Lecha K. Tego samego, który pózniej juz jako prezydent, zaprosił na pokład samolotu 95 osób i nakazał lądowac pilotom na łące , co doprowadziło do ich śmierci, bo lądowali do góry kołami, czego zazwyczaj się nie praktykuje.Jak umrze ostatni powstaniec warszawski, to jego bohaterski czyn będą świetowac Polacy kazdego 10 kwietnia. W Opolu będą śpiewac piosenki o dzielnym Lechu co się brzozom nie kłaniał. Panie Jurku, dzięki panu świat kolejny raz złapał się za głowę z przerazenia czytając newsa z Czubkolandii nad Wisłą o pana procesie. Pan Marek Kotański tarza się ze śmiechu patrząc na to co wyprawia dobrazmiana.

 • marswitek

  Oceniono 5 razy -1

  Hej wy, ilu pedofiluw koscielnia zatuszowala, ilu komunistyczny prorok stasio P i jemu podobni a ilu W. Orkiestra? Ilu ludziom pomagaja na biezaco w doczesnosci w porownaniu z Orkiestra?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX