Przepychanki, próby blokowania, "śmierć wrogom ojczyzny". Warszawski marsz ONR rozwiązany

Władze Warszawy zdecydowały o rozwiązaniu marszu ONR. Poszło o symbole nawiązujące "do organizacji propagujących ustrój totalitarny". Wg min. Joachima Brudzińskiego, marsz rozwiązano z powodu "totalnie od czapy".

Narodowcy ruszyli z ronda Dmowskiego, gdzie o 17 uczczono rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak relacjonuje reporter TOK FM Tomasz Fenske, skandowano m.in. hasła "śmierć wrogom ojczyzny" i "raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę".

Na Nowym Świecie pochód próbowali zablokować Obywatele RP.

Władze Warszawy zdecydowały o rozwiązaniu zgromadzenia. Jak czytamy w komunikacie, powodem były flagi i koszulki "uczestników z symboliką nawiązującą do organizacji propagujących ustrój totalitarny".

"Warszawa za dużo przeszła w historii, żeby nie reagować na takie sytuacje. Zwłaszcza w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego" - napisano na profilu warszawskiego ratusza na Twitterze.

Co ciekawe, szef MSWiA uznał, że marsz został rozwiązany z powodu "totalnie od czapy". "Potwierdzam,że powodem rozwiązania Marszu była koszulka jednego z uczestników z sierpem i młotem. Takie uzasadnienie otrzymała policja od przedstawiciela ratusza" - napisał Joachim Brudziński na Twitterze.

W innym wpisie podziękował "wszystkim uczestnikom Marszu, że nie dali się sprowokować po niezrozumiałej decyzji #HGW. (...) Zadaniem policji jest zapewnienie bezpieczeństwa, a nie uniemożliwianie spokojnego oddania hołdu Powstańcom".

Czytaj też: "Godnie uczcijmy ten dzień". 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Marsz ONR rozwiązany
Zaloguj się
 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 14 razy 2

  Organizacja Nieuleczalnie Rypniętych
  Ich trzeba leczyć kołowrotem, jak w wiekach ciemnych.

 • rbik53

  Oceniono 3 razy 1

  .
  …..taaaa…. żule dorwały się do władzy....

 • Oceniono 3 razy 1

  Panie brudinski ( czy to ten od adidasow?) Polonusi tez jezdza do polski i widza jak wy delikatnie traktujecie ONR i im podobnych ,ktorzy w tej chwili sa wam przydatni.Spelniajac role pissjugend.Faszysci sa wam po drodze aby walczyli z "NIEPRAWDZIWYMIPOLAKAMI) jak nas okresla zwykly posel j.k.BYLEM w polsce swiadkiem burd sponsorowanych przez piss (tak to sa fakty) z okazji SWIETA NIEPODLEGLOSCI ZA CZASOW RZADOW premiera Tuska. Mam film chetnie go udostepnie gdzie widac tych bandytow nazywanych przez piss patriotami..a.wysocki ottawa

 • bzbz666

  0

  Na krótkim filmie z marszu ONR, zamieszczonym na stronie Gazet Wyborczej, jest wyraźnie nagrane (1min 36sek) jak facet z opaską NSZ na ramieniu mówi przez megafon do ONR-owców na ulicy: - "Policja jest naszym przyjacielem".

  Pokaż m swoich przyjaciół, a powiem co kim jesteś.

  ONR - to organizacja której rzecznik prasowy (Tomasz Kalinowski) ozdobił swoje konto na Facebooku obrazkiem hitlerowskiego zbrodniarza wojennego, esesmana z Belgii, Leona Degrelle. To organizacja która co roku w styczniu czci mordercę Eligiusza Niewiadomskiego, tego samego który zastrzelił prezydenta Rzeczypospolitej Gabriela Narutowicza, a także domaga się, żeby nazwiskiem Niewiadomskiego były nazywane polskie szkoły. ONR to organizacja, która wspólnie ze stadionowymi bandytami domaga się wypuszczenia z więzienia politycznego terrorysty Janusza Walusia, który próbował wywołać wojnę domową w RPA mordując murzyńskich działaczy. To organizacja, której członkowie witają się hitlerowskim pozdrowieniem (wystarczy wpisać do wyszukiwarki: "ONR" i "heil", żeby zobaczyć dziesiątki takich zdjęć).

  Krótko mówiąc - w Warszawie, w rocznicę wybuchu Powstania mieliśmy do czynienia z rekonstrukcją historyczną, pokazującą kolaborację granatowej policji z faszystami.

 • coda1980

  0

  Jeśli marsz został faktycznie rozwiazany z powodu koszulki z sierpem i młotem a nie z powodu haseł i innych koszulek, to aberracja. Co jak co, ale propagowanie idei komunistycznych na pewno nie było celem tych manifestantów!

 • endrju1521

  Oceniono 6 razy 0

  Ja, już w listopadzie 2015 roku, po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych,

  pisałem na Forum, że faszystowskie szumowiny rozpoczęły praejmowanie

  władzy w państwie, ale głupiego nikt nie słuchał...

  Jestem emerytem, i nam to szambo "gdzieś".

 • tegepe

  Oceniono 14 razy 0

  „Totalnie od czapy”? A cóż to za język, którym posługuje się naczelny stójkowy IV RP?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX