Dziś marsz przeciwko policyjnej przemocy. "Niech policja chroni obywateli, a nie robi z nich bandytów"

Warszawski Strajk Kobiet organizuje marsz przeciwko policyjnej przemocy. Manifestacja ruszy dziś po południu sprzed Komendy Stołecznej Policji.

Marsz to pokłosie wydarzeń z końca lipca, kiedy to podczas manifestacji w obronie niezależności Sądu Najwyższego przed parlamentem i Pałacem Prezydenckim, doszło do zatrzymań demonstrantów oraz użycia gazu pieprzowego przez policję. Tylko 20 lipca zatrzymano cztery osoby.

"Chcemy, by policja chroniła obywateli przed bandytami, a nie robiła z broniących swoich praw obywateli bandytów na potrzeby rządowej propagandy" - czytamy na stronie Warszawskiego Strajku Kobiet.

Demonstracja zacznie się dziś (w czwartek) o 18 przed Komendą Stołeczną Policji, ul. Nowolipie 2, a zakończy przed siedzibą MSWiA.

Czytaj też: "Dlaczego policja wtargnęła do domu babci Dawida Winiarskiego?" Scheuring-Wielgus interweniuje u ministra >>>

Zwierzchnik policji, min. Joachim Brudziński, cały czas utrzymuje, że działania funkcjonariuszy były reakcją na agresję uczestników manifestacji.

W miniony wtorek policja zatrzymała 27-letniego Michała M., który miał atakować funkcjonariuszy, podczas manifestacji 26 lipca. Przepychanki z udziałem Michała M. wielokrotnie pokazywała telewizja publiczna, dla zobrazowania tezy o agresywnym zachowaniu uczestników demonstracji przed Pałacem Prezydenckim.

Czytaj też: Współpracownik prezydenta o "nadmuchiwaniu" interwencji policji pod Pałacem Prezydenckim >>>

Mężczyźnie postawiono zarzuty: użycia wobec dwóch funkcjonariuszy przemocy w postaci popychania i odpychania w celu zmuszenia ich do zaniechania czynności służbowej związanej z zabezpieczaniem zgromadzenia publicznego odbywającego się przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie, a także znieważenia ich słowami obelżywymi. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Czytaj też: "My to już znamy". Obrońców Puszczy Białowieskiej brutalność wobec demonstrantów nie zaskakuje >>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Strajk Kobiet. Marsz przeciwko policyjnej przemocy
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 10 razy 2

  Marsz nacpanych.

 • antypalikot2

  Oceniono 10 razy 2

  Jako obywatel jestem zbulwersowany tym, że Policja tak się cacka z tą lewacką hołotą. Za bazgranie po murach i chodnikach z miejsca powinien być areszt. Jak się nie mylę Kodeks Wykroczeń przewiduje taką karę. Nie powinno być tak, że jakaś marginalna grupka może sobie hasać i robić co chce. Trzeba im pokazać, że z Państwem nie ma żartów.

 • rastablaster

  Oceniono 1 raz 1

  HASBARZE FM marzy się wariant ukraiński. Niedoczekanie wasze :).

 • czlonek_kod

  Oceniono 1 raz 1

  Ja tesz tam pendem mam gas do łes i tarczem kturom sropiłem se s pokryfki ot tuszego garka jezdem fienc usprojony

 • tomaselli

  Oceniono 2 razy 0

  Ciekawe co dzisiaj sie wydarzy?. Nie zapomnijcie zabrac gazu lzawiacego i zaopatrzyc sie w antidotum , jak to mialo miejsce podczas ostatniej pokojowej...prowokacji !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX