Wspólnota mieszkaniowa usunęła z kamienicy ślady z Powstania Warszawskiego. "To była cenna pamiątka"

Kamienica Pracowników PKP, przy ul. Chmielnej 73 B

Kamienica Pracowników PKP, przy ul. Chmielnej 73 B (Fot. Wojciech Tadeusz Kacperski)

Wspólnota mieszkaniowa zatarła ślady z czasów Powstania Warszawskiego na kamienicy, która była jedyną pamiątką po najważniejszej reducie powstańczej - Centralnym Dworcu Pocztowym.
Wróć do artykułu
Zobacz także
 • Gen. Ścibor-Rylski zmarł w wieku 101 lat Ani Błaszczak, ani Duda nie pofatygowali się na pogrzeb gen. Ścibor-Rylskiego
 • Powstanie warszawskie Fronda szokuje: Powstanie Warszawskie było karą Boga za tolerowanie homoseksualizmu i aborcji
 • 06.08.2017. 11. edycja Rowerowej Masy Powstańczej zaczęła się przed budynkiem Muzeum Powstania Warszawskiego Masa Powstańcza uczci rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Rowerzyści pojadą śladami słynnego asa wywiadu
Komentarze (147)
Wspólnota mieszkaniowa usunęła z kamienicy ślady z Powstania Warszawskiego. "To była cenna pamiątka"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • hefajstos1

  Oceniono 12 razy 2

  Zakłamywaniem historii jest usuwanie pomników żołnierzy radzieckich, usuwanie mogił tych, którzy polegli w Polsce, zmiana nazw wielu ulic itp.

 • cep_0

  Oceniono 1 raz 1

  I tak zostałaby zakłamana.
  Polityka histo(e)ryczna jest skuteczna w przeinaczaniu prawdziwej historii.

 • rumpa

  Oceniono 11 razy 1

  chyba kogoś ostro popier...doliło. Akurat będę chomikować dziury na elewacji i robić mostki cieplne :))). W imię debilizmu pijusa o zszarganej opinii, który wymusił to powstanie, bo zdrowi psychicznie dowódcy uważali to za zbrodnię i głupotę. Nie, nie chcę żyć na cmentarzu. Przykro mi, że mieliście niedorobionych bezmyślnych dziadków którzy narazili swoje rodziny na piekło. Mój nie był idiotą i swoją rodzinę - całą - wywiózł, bo doskonale wiedział jak to się skończy. Ale nie był 17 letnim szczylem napakowanym testosteronem i urojeniami, tylko dojrzałym, ogarniętym mężczyzną lat 37.
  Niestety, co zawsze mu miałam za złe, naraził swoje życie i wrócił się tutaj wygłupiać.

 • 1teston

  Oceniono 9 razy 1

  ciekawe co jest teraz w Maciejowicach? lunapark? kosmodrom? 232 atomy po kosie?

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 17 razy 1

  Wczoraj na mojej bieliźnie patriotycznej / slipy / zauważyłem brązowy ślad w kształcie patriotycznym, będę tę bieliznę nosił do czasu do kiedy ślad będzie widoczny. Postaram się również oddawać mocz strumieniem nakreślającym kształt patriotyczny. Muszę dodać , że w moich zasobach posiadam już koszulkę patriotyczną, wprawdzie z zaciekami z piwa i wymiocin po ostatnim meczu patriotycznym, ale co mi tam, jak patriota to patriota. Do następnego przemarszu- pozdrawiam kolegów ze Sztafet Ochronnych.

 • paseo

  Oceniono 2 razy 0

  Pamietacie ?? "Tu pod ta gruszka sikal Kosciuszko,dopiero robi się skweres.A pod ta druga Kollataj Hugo zalatwial maly interes" Glupota autorow tego tekstu siega dna

 • anestezjolog1

  Oceniono 10 razy 0

  Kompletny idiotyzm z ta "ochrona" artefaktow po Drugim Powstaniu Warszawskim. Lepiej szanowni Warszawiacy zajmijcie sie porzadkiem, higiena miasta i dostepnoscia czystych toalet,

 • galapagosmanufacture

  Oceniono 6 razy 0

  Dupy nie myjcie, żeby zachować monument życia.

 • grey-sky

  Oceniono 12 razy 0

  Po co odbudowano Warszawę. Ruiny byłyby tak doskonałym świadectwem. A przy okazji byłoby mniej zwolenników powstania bo i efekty widoczne i może coś by zaświtało we łbach .

 • agnrodis

  Oceniono 20 razy 0

  Bez przesady, mozna zostawic fragment sciany ze sladami po kulach, zabezpieczyc go szyba, tak jak zrobil wlasciciel kamienicy w dawnej Alei Szucha, ale zostawianie calych budynkow, kyore wygladaja jak ruiny, jest nonsensem.

 • gruppe

  Oceniono 1 raz -1

  Dla współczesnych najważniejszy szalet pod nosem, nocny, buda z bułą do łapy i zgoda na picie na brzegu Wisły. Taki ma być świat i basta.
  Zjechał do Warszawy więc wymaga, wiadomo.

 • Bogdan Gawlik

  Oceniono 5 razy -1

  Niemądre komentarze świadczą o niskim poziomie intelektualnym tych, którzy myślą, że nie ma co zachować z Powstania Warszawskiego dla następnych pokoleń. Każdy ślad, przedmiot itp. należy chronić i wpisywać do ewidencji zabytków.
  Królowa Brytyjska mieszka w zamku i nikomu nie przyszło do głowy, aby go ocieplić styropianem... Modernizują tak, aby nie zniszczyć historii. Można? Można. ??

 • antares777

  Oceniono 3 razy -1

  Nareszcie!

 • klufin

  Oceniono 9 razy -1

  w centrum warszawy i tak jest wiele strych miejsc zasyfiałych

 • tolba

  Oceniono 5 razy -1

  Udało się zostawić ślady na Według, jakoś to kompletnie obcemu inwestorowi nie sprawiło problemu przy remoncie, ale wspólnota wolała uroczy pastelowy styropian. Brawo.

 • kotecka1

  Oceniono 6 razy -2

  Wszędzie, w każdym miejscu w którym zatrudni się idiotów i durni to jedynie czego po nich można się spodziewać będzie to, że nasraj nawet na stole. Można się również spodziewać, że ten co takich zatrudnia to taki sam yntelygent, mózgowiec, który pewnie pochodzi z tej samej półki (wsi?).

 • krisp_2007

  Oceniono 7 razy -3

  Czytam te wpisy i trochę się dziwię. Przyklejacie sobie na samochodach znaki Polski Walczącej i napis "Pamiętamy". Ślady kul na elewacji skłaniają do refleksji, a takich budynków jest coraz mniej. Przykład bulwarów Haussmanna nie ma się do tego nijak. Więc zdecydujcie się - pamiętacie czy wolicie "z żywymi naprzód iść". I piszę to jako osoba sceptycznie nastawiona do idei powstania, ale pełna szacunku dla powstańców i współczucia dla ludności cywilnej.

 • sztucznypolak

  Oceniono 19 razy -3

  Wszyscy mamy geby pelne frazesow o patriotyzmie.
  A rzeczywistosc ...

 • mazen17

  Oceniono 12 razy -8

  Dlatego tak mało z nich pozostało, więc powinny być szanowane.

 • tomtg123

  Oceniono 13 razy -11

  To tak, jak gdyby ktoś odziedziczył książki po przodkach i tymi książkami w piecu palił.

 • tomtg123

  Oceniono 22 razy -16

  Zdumiewające. Zepsuli coś, co jest cenne, chcąc uzyskać rzeczy, które są całkowicie bezwartościowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy