"Związki homoseksualne są szyderstwem z Boga". Abp Jędraszewski wzywa do walki o godność

- Związki homoseksualne, którym chce się nadać wartość małżeństwa, nie mają nic wspólnego z Bożym zamysłem - powiedział metropolita krakowski podczas corocznej mszy w Ludźmierzu.

- Nie pozwólcie, by szydzono z godności człowieka! Brońcie jej! Brońcie tej godności, brońcie ludzkiego życia swoją miłością do Boga, do siebie nawzajem i do owoców waszej miłości małżeńskiej, jakimi są wasze dzieci - takie słowa Abp Marek Jędraszewski skierował do uczestników mszy z okazji Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ludźmierzu, a później także w Krakowie.

"To wbrew boskiemu zamysłowi"

Szydzeniem z godności człowieka katolicki duchowny określił związki homoseksualne.

 - Związki homoseksualne, którym chce się nadać wartość małżeństwa, nie mają nic wspólnego z Bożym zamysłem wobec człowieka i są szyderstwem z Boga i Jego najwspanialszego dzieła, jakim jest człowiek - powiedział metropolita krakowski. Wypowiedź duchownego opublikowała Katolicka Agencja Informacyjna.

Marek Jędraszewski to polski duchowny rzymskokatolicki, profesor nauk teologicznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2017 roku jest arcybiskupem metropolitą krakowskim. Abp Jędraszewski znany jest ze swoich ostrych wypowiedzi na temat ruchu LGBT. Homoseksualizm określa jako ułomność.

 Abp Marek Jędraszewski: w imię Maryi

Dokładnie rok temu, w tym samym miejscu, podczas corocznej uroczystej mszy w Ludźmierzu, duchowny mocnymi słowami skrytykował "ideologię gender i związki partnerskie, homoseksualne" nazywając je nową, szaleńczą doktryną, którą należy zwalczać "z różańcem w ręku. Na początku 2017 roku wypowiedział się też na temat aborcji, in vitro i „czarnych protestów”, które nazwał „przerażającą współczesną manifestacją cywilizacji śmierci”. 

- To nowa szaleńcza doktryna, która zalewa współczesny świat. Możemy ją zwyciężyć tylko w imię Maryi - wypowiedział się wtedy arcybiskup krakowski. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (462)
"Związki homoseksualne są szyderstwem z Boga". Abp Jędraszewski wzywa do walki o godność
Zaloguj się
 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 68 razy 48

  Bóg w trzech osobach, będący jednością, składający się z taty, synka, jakiegoś gołąbka (ale bez mamy) jest szyderstwem z rozumu.
  Na to nie wpadły by nawet najbardziej złośliwe istoty.

  Jak powiedział Richard Dawkins, żeby ośmieszyć religię, wystarczy cytować religijne poglądy słowo w słowo i to bez własnego komentarza.

 • getz54

  Oceniono 51 razy 39

  Transmisja pogrzebu Kory w tvn24, uroczystości pogrzebowe Tomasza Stańki powodują u pracowników kościoła katolickiego potworny strach. Swieckie uroczystości pogrzebowe, bez księdza, bez krzyza, bez dymu kadzideł i zawodzenia organisty.. Przepiękne misteria czynione w podziękowaniu zmarłemu za jego zycie Jednak mozna się obyc bez chciwego księdza, jego naiwnej mitologii. Ślub konkordatowy, albo związek partnerski, bez udziału kościoła katolickiego, pogrzeb świecki. Jeszcze tylko olac ciepłym moczem pierwszą komunię świętą, która jest zazwyczaj ostatnią. Coniedzielne łazenie do kościoła, bo co sąsiedzi powiedzą ?? Palcami będą wytykac, wstyd we wsi. Pozbyc się strachu przed zabobonami, przestac tuczyc wielebnych. Niech idą do normalnej pracy, zdrower, wypasione byki.

 • Ron Maksymilian

  Oceniono 24 razy 22

  A czym jest zachłanność; pycha, kłamstwo , obżarstwo, pijaństwo, lenistwo i pedofilia?

 • Bartek

  Oceniono 25 razy 21

  Szyderstwem z Boga jest właśnie arcybiskup Jędraszewski.

 • czytelnik52

  Oceniono 35 razy 21

  "Związki homoseksualne, którym chce się nadać wartość małżeństwa, nie mają nic wspólnego z Bożym zamysłem "
  Ten gościu zapomniał, że dotyczy to również jego życia ponad stan, gdy dokoła bieda... czego nie dostrzega. Czy Bożym zamysłem, było nadanie niejakiemu Głódziowi stopnia generała i pobieranie z tego tytułu przez niego - ponoć współpracownika - emerytury w wysokości ponad 12 tys.?
  Czy Bożym zamysłem było stworzenie Tadzia Rydzyka - "biznesmena" który dzieli owieczki na bogate i biedne?
  Kol. Jędraszewski, wstydu nie masz!!!

 • eski57

  Oceniono 30 razy 18

  „Zostaliśmy obdarzeni prze Boga wolną wolą – możliwościom samodzielnego podejmowania decyzji. Ani Bóg , ani przeznaczenie nie rządzi naszym życiem” - o TYM chyba abp wie !
  Przecież abp Jędraszewski nie zna żadnych „zamysłów Boga” ! Abp. przekracza swoje kompetencje – CO GO może obchodzić świeckie małżeństwo homoseksualistów ?! Nie ma jeszcze możliwości zawarcia takiego związku w Polsce , jak w wielu normalnych krajach uznających wspólne życie homo jako naturalne !

 • rbik53

  Oceniono 23 razy 15

  .
  dziwne..... bo z tego, że nic nie dzieje się bez woli bożej, można wyciągnąć inne wnioski....

 • nikt znany

  Oceniono 26 razy 14

  Skoro homoseksualizm to szyderstwo z boga, to kościół katolicki jest wyjątkowo szyderczym kabaretem ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX