Kibice Lazio zabronili kobietom wstępu na trybuny. "Stadion to nie miejsce na romantyczny wieczór w Rzymie"

Najbardziej zagorzali kibice Lazio znów wywołali skandal. Fani rzymskiego klubu, znani z antysemickich i rasistowskich zachowań, tym razem chcą zabronić kobietom wstępu na trybunę północną - czyli tam gdzie siedzą kibole włoskiego klubu.

"Curva Nord to święte miejsce, które ma swoje zasady i należy ich przestrzegać" - czytamy w ulotce, którą fani Lazio rozdawali przed pierwszym domowym meczem z Napoli. "Nie zezwalamy kobietom wchodzić na naszą trybunę i zachęcamy je do siadania w innych sektorach. Stadion to nie miejsce na romantyczny wieczór w Rzymie" - napisali ultrasi Biancocelesti.

Do sprawy odniósł się rzecznik klubu, Arturo Diaconale, który przyznał, że to nie jest stanowisko Lazio i klub będzie walczył z dyskryminacją na stadionie.

Kibice Lazio znani są z rasistowskich i antysemickich zachowań. Warto wspomnieć, że w ubiegłym sezonie włoska federacja ukarała klub za to, że na trybunach pojawił się transparent przedstawiający ofiarę Holocaustu Anne Frank, ubraną w barwy AS Romy - czyli lokalnego rywala.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (7)
Kibice Lazio zabronili kobietom wstępu na trybuny. "Stadion to nie miejsce na romantyczny wieczór w Rzymie"
Zaloguj się
 • maruda.marudna

  Oceniono 1 raz 1

  Mają fajne, czarne koszulki. Ja bym widziała, żeby byli bardziej elegancko ubrani. Czyli ładne czarne koszule, do tego krawat, tylko w jaki kolorze? Może taki miodowy kolor? Spodnie w kantkę - kolor także czarny, buty - oczywiście niskie, ciężkie glany. Coś jeszcze?

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy 1

  Chyba ze Xenny z Connanem.

 • atyn

  Oceniono 6 razy 0

  Czekamy na dalszy rozwój faszyzmu. Z założonymi rękoma i przy przyzwoleniu władzy, tak we Włoszech jaki w Polsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX