Morawiecki twierdzi, że negocjował wejście Polski do Unii. Michał Olszewski: Czyżby negocjacyjne podziemie?

Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski skomentował wypowiedź premiera Morawieckiego o jego rzekomym udziale w negocjacjach przystąpienia Polski do UE. "Czyżby negocjacyjne podziemie?" - zakpił.

Podczas niedzielnego spotkania w Sandomierzu premier Mateusz Morawiecki (PiS) powiedział, że 20 lat temu negocjował przystąpienie Polski do Unii Europejskiej. Wywołał tym prawdziwą burzę wśród polityków i internautów. Były premier Leszek Miller (SLD), który podpisał Traktat Akcesyjny, odpowiedział na to krótko: "Nic Pan nie negocjował. Proszę choć poczekać do czasu, kiedy umrę."

Wypowiedź Morawieckiego skomentował także profesor z Uniwersytetu Warszawskiego Maciej Duszczyk, pisząc: "Ja na swojej drodze nigdy go nie spotkałem. Pracowałem w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej od 1999 do 2007."

W sprawie zabrał głos także wiceprezydent Warszawy, Michał Andrzej Olszewski: "Podobnie jak Maciej Duszczyk pracowałem wiele lat w UKIE (dla niewtajemniczonych - w urzędzie, który odpowiadał m.in. za wejście Polski do UE). Zacząłem pracę w 1997 roku. Pracowałem dokładnie do sierpnia 2004 roku, czyli dokładnie przez cały okres negocjacji i formalnego wejścia do UE. W życiu nie spotkałem się z nazwiskiem Mateusz Morawiecki" - opowiada i dodaje żartobliwie: "Czyżby negocjacyjne podziemie?"

"Co zrobił Morawiecki, a my o tym nie wiemy"

Szef rządu PiS doczekał się na Facebooku strony pod nazwą "Co zrobił Morawiecki, a my o tym nie wiemy". Od niedzieli na stronie nie kończą się żarty z opowieści polityka o jego "dokonaniach". Wiele z nich ma formę memów - Morawiecki jako Kopernik, biblijny Adam i wiele innych historycznych i mitologicznych postaci.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (9)
Morawiecki negocjował wejście Polski do Unii? Michał Olszewski: Czyżby negocjacyjne podziemie?
Zaloguj się
 • aarek_ch

  Oceniono 10 razy 2

  Morawiecki negocjował wejście Polski do Unii, jak Lech Kaczyński był ojcem Solidarności...

 • bog32plan44

  Oceniono 3 razy 1

  Słuchałem bardzo emocjonalnego wystąpienia PANA PREMIERA na wiecu partyjnym partii rządzącej w Sandomierzu.Ponieważ mam sporo lat i miałem okazję słuchać wielu wystąpień polityków i agitatorów partii partii rządzącej od czasów Bieruta po czasy Jaruzelskiego uważam,że Pan Premier MM co najmniej dorównuje klasą tamtym mówcom.Zaangażowanie emocjonalne,głębia intelektualna i logiczna siła argumentów pana premiera były wprost porażające.Mam nadzieję,że pan Prezes,oby panował nam jak najdłużej,doceni wybitne talenty Pana MM i w odpowiednim czasie "rzuci" go na właściwy odcinek działania.

 • endrju1521

  Oceniono 3 razy 1

  Skoro negocjował, niech się pochwali co i z kim,

  i pokarze "kwity" !

 • kuba161048

  Oceniono 11 razy 1

  Ponoć są dokumenty w IPN , że MM negocjował w Jałcie i Poczdamie .

 • rbik53

  Oceniono 11 razy 1

  .
  …. Morawiecki sam, w pojedynkę wykopał kanał Wołga-Don łyżeczką do herbaty.... po czym go zasypał....

 • stef0909

  Oceniono 8 razy 0

  MM to konfabulant i jego negocjacje są tak samo prawdziwe jak to że matka Jarosława kulawego walczyła w powstaniu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • gblo

  Oceniono 10 razy 0

  Czyżby Polską rządzili mitomani i schizofrenicy ??? Ten człowiek już tyle idiotyzmów naopowiadał, że jego wiarygodność jest taka sama jak rating Wenezueli

 • kuba161048

  Oceniono 9 razy -1

  MM leci w kulki.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 7 razy -5

  Probuje nadrobic mina oficjalny wniosek ktory wplynal do MF o reparacje w wysokosci 330 mld.
  Miedzynarodowa organizacji zydowskich zlodzieji sonduje wstepnie ile da sie wyciagnac z gojow.
  Poprzednicy chcieli spylic lasy i po cichu placic pod stolem haracz, zobaczymy jak sie zachowa obecny rzad ktorego premier w izraelu uznawany jest za zydka. Panie Moirawiecki nie ball sie Pan ubublicznic listu zydkow z get backu to niech sie Pan nie boi i opublikuje ten list intencyjny swiatowego zydostwa. Oczywiscie przejdzie przez kraj fala antysemityzmu, ale do odwaznych swiat nnalezy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX