Gronkiewicz- Waltz o Jakim: Powinien zostać radnym, nie prezydentem Warszawy

- Patryk Jaki nie czuje Warszawy i dba tylko o swoją karierę. Najpierw powinien starać się o pozycję radnego - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, która od dwunastu lat zarządza stolicą.

Hanna Gronkiewicz-Waltz w rozmowie z Natalią Bet z Radia TOK FM ostro skomentowała kandydaturę Patryka Jakiego na prezydenta Warszawy

Radny - tak, prezydent - nie 

- Patryk Jaki cały czas mija się z prawdą. W mojej ocenie nie jest wiarygodnym kandydatem na prezydenta Warszawy, ponieważ dba tylko o swoją karierę - podkreśliła. 

Zdaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz poseł PiS nie czuje tego miasta. - Nie chodzi o to, czy ktoś się tu urodził, czy nie. Po prostu trzeba to miasto czuć i wiedzieć, co się tutaj dzieje. Generalnie rzecz biorąc, Patryk Jaki powinien pomieszkać trochę więcej w Warszawie i najpierw starać się o pozycję radnego miasta - dodaje.

Wybory samorządowe 2018

Do wyborów na prezydenta stolicy startuje dziesięcioro kandydatów. W pierwszej turze wyborów w Warszawie - 37 proc. głosów zdobyłby w Rafał Trzaskowski z PO - wynika z najnowszego sondażu Kantar Millward Brown dla "Faktów" TVN i TVN24. Jego największy konkurent Patryk Jaki ze Zjednoczonej Prawicy mógłby liczyć na 33 proc. głosów.

Trzeci w wyścigu o stołeczny ratusz jest kandydat SLD, Andrzej Rozenek, który zdobyłby 4 proc. głosów.

W potencjalnej drugiej turze Rafał Trzaskowski zdobyłby 56 proc. głosów, a Patryk Jaki - 37. Wybory samorządowe odbędą się 21 października, druga tura przypada na 4 listopada.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (13)
Hanna Gronkiewicz Waltz o Patryku Jakim
Zaloguj się
 • masofrev

  Oceniono 8 razy 6

  > Patryk Jaki nie czuje Warszawy [...] - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz

  Za to Hania świetnie czuje Warszawa... Zwłaszcza szóstym zmysłem wyczuwa, które kamienice można przygarnąć albo oddać "prawowitym spadkobiercom"!

  Czy to durne PO nie widzi, że takie teksty to dalszy ciąg kompromitacji i woda na młyn Jakiego???

 • rastablaster

  Oceniono 8 razy 6

  Autorytety TOK FM :). Dlatego naród was kocha. Dalej trzymajcie ze złodziejami, to nawet czterdziestu gejów i murzyn transwestyta wam nie pomogą.

 • tomaselli

  Oceniono 7 razy 5

  Szkoda , ze pani HGW nie zostala bufetowa, bo do tego chyba najlepiej sie nadaje. Co najwyzej potlukla by troche szkla, a tak skrzywdzila tysiace ludzi !

 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 2

  Wielki altorytet, wielki.

 • mrpens

  Oceniono 3 razy 1

  Gronkiewicz- Waltz powinnna siedzieć w pierdlu, a nie być prezydentem Warszawy

 • skraplak

  Oceniono 5 razy 1

  Tylko pan Patryk Jaki! Opole rozkwitło za jego czasów jak nigdy, wystarczy poczytać. Nie będzie nami rządził jakiś doktór Trzaskowski, co on potrafi oprócz bycia tym doktorem?? Pani mgr Przyłębska jest prezesem TK i proszę - radzi sobie tak, że żaden profesor by sobie nie poradził! A Jaki to jest ktoś! Dzięki niemu Warszawa będzie znana na cały świat!

 • ostjan

  0

  Pani prezydent się myli. Po co Warszawie taki beznadziejny radny?

 • Zdzisław Daniek

  0

  Dziwię się, że osoby, w tym Szef "zamoczony" w prywatyzację nie odpowiadają karnie za aferę reprywatyzacyjną. Korupcja goni korupcję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX