"Antybiotyki osłabiają organizm". Senator Adam Bielan komentuje stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego

Mimo kłopotów zdrowotnych Jarosław Kaczyński szykuje się do udziału w kampanii wyborczej. Jak deklarował w TOK FM Adam Bielan, "kondycja prezesa się polepsza".

- Zapytam, jako nieformalnego rzecznika zdrowotnego Jarosława Kaczyńskiego, jak zdrowie prezesa? - tak rozmowę z Adamem Bielanem w Poranku TOK FM zaczęła Dominika Wielowieyska.

- Kondycja prezesa się polepsza po wyjściu ze szpitala. Jest poddany kuracji antybiotykowej - odpowiedział wicemarszałek Senatu, choć podkreślił, że nie chce być rzecznikiem zdrowotnym Jarosława Kaczyńskiego. - Każdy, kto brał antybiotyki, wie, że to osłabia organizm, ale prezes czuje się coraz lepiej - dodał Bielan.

- A potem będzie operacja kolana? - dopytywała gospodyni Poranka Radia TOK FM. - Tu już odsyłam do lekarzy, nie jestem upoważniony, żeby udzielić takich informacji - stwierdził senator.

Dyskusja o stanie zdrowia prezesa PiS powróciła za sprawą zdjęć, jakie do sieci wrzucił Joachim Brudziński. Na fotografiach widać Jarosława Kaczyńskiego w górach.

Wśród komentarzy pojawiły się opinie, że zdjęcia mogą być fotomontażem. - Nie wiem, skąd takie wzmożenie wśród internautów opozycyjnych wobec nas. Myślę, że ewentualne kłopoty zdrowotne Jarosława Kaczyńskiego to ich ostatnia szansa - komentował Bielan.

Mimo kłopotów zdrowotnych Jarosław Kaczyński szykuje się do udziału w kampanii wyborczej. Jak zapowiedział Bielan, formalnie PiS zacznie walkę o głosy z początkiem roku szkolnego. To wtedy szef partii ma być w "pierwszym rzędzie" kampanijnym.

Rząd zignoruje orzeczenie TSUE?

Dominika Wielowieyska pytała senatora o zapowiedź ministra Jarosława Gowina w sprawie orzeczenia TSUE. Wicepremier i minister nauki w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy" powiedział, że jeśli trybunał podzieli wątpliwości grupy sędziów SN (czyli wyda wyrok nie po myśli PiS - red.), "to nasz rząd nie będzie miał innego wyjścia jak zignorować orzeczenie TSUE".

- Nie mam żadnego upoważnienia, żeby wypowiadać się w imieniu rządu. Nie wiem, czy w ramach Rady Ministrów powstała już jakaś strategia. Nie wiem, dlaczego rząd miałby zakładać, że przegra to postępowanie - odpowiedział Adam Bielan.

- Dlaczego wicepremier Gowin już dziś składa taką deklarację? Bardzo groźną deklarację, bo to tak jakbyśmy wyszli z UE - zapytała dziennikarka.

- To deklaracja czysto publicystyczna. Tym bardziej że premier Gowin nie odpowiada za negocjacje z UE. Rozumiem argumenty intelektualne premiera Gowina, tym bardziej że pani zacytowała tylko jedno zadanie - powiedział Bielan. - Premier Gowin martwi się, że ewentualne negatywne orzeczenie (dla władzy PiS - red.) może być paliwem dla różnego rodzaju eurosceptyków - przekonywał Adam Bielan.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu! Dominika Wielowieyska rozmawiała też z Adamem Bielanem:

 • o obsadzie wakatów w SN przez "żołnierzy Ziobry";
 • o życiorysach kandydatów do izby dyscyplinarnej SN.
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (282)
Senator Adam Bielan w TOK FM. Wywiad Dominiki Wielowieyskiej
Zaloguj się
 • kac

  Oceniono 48 razy 48

  Antybiotyki na kolano... tja... mnie się jakoś wydaje,
  że nie antybiotyki i pewnie też nie na kolano.

 • dzi1a

  Oceniono 67 razy 35

  Podobno nie jest w górach a na onkologii w Bydgoszczy .
  Media dają się oszukiwać przez "jojo" jak kiedyś matka bliżniaków preparowanymi na Nowogrodzkiej fałszywymi materialami o tym że "Leszek z żoną płyną transatlantykiem z Ameryki Południowej"
  żurnaliści poniuchajcie w tej Bydgoszczy

 • liftertoja

  Oceniono 39 razy 23

  Brezniew, Andropow i Czernienko tez sie czuli swietnie, przynajmniej wedle oficjalnych komunikatow.

 • jerzy30

  Oceniono 35 razy 21

  kolanem do przodu i do piachu - a fotki to beznadziejny fotomontaz

 • Jan Pikul

  Oceniono 19 razy 19

  Rydzyk mówił , że podejrzewa jojo o podmianę leków. Komu i po co nie powiedział . Brawo jojo.

 • polomarkus

  Oceniono 33 razy 19

  Tak czuje się lepiej i był na urlopie .To że nie był na urlopie to foto montaż jak nic i wszyscy to wiedzą .Zlasowany mózg musi odpocząć . Starzeć się wypalił. Powinni go odesłać na emeryturę .tym mózgiem już nic nie zwojuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX