"Wiadomości" TVP nie mają ekspertów? Do skomentowania spadającej oglądalności wzięli teologa

"Wiadomości" TVP znalazły ciekawy sposób na wytłumaczenie spadającej oglądalności państwowej telewizji. Metody badawcze uznanej na świecie firmy Nielsen skrytykował... teolog.

Kolejne badania pokazują, że od czasu, gdy PiS przejął TVP, oglądalność telewizji publicznej spada. Pomiary od lat prowadzi firma Nielsen - dobiera reprezentatywną próbę badawczą tak, by odzwierciedlała społeczeństwo pod względem istotnych czynników, takich jak płeć, wiek, poziom wykształcenia, miejsce zamieszkania czy status ekonomiczny.

Jednak TVP kierowana przez Jacka Kurskiego nie chce przyjąć do wiadomości, że spadają jej słupki - winy szuka w badaczach, którzy sprawdzają oglądalność. Jak odnotował na Twitterze dziennnikarz Krzysztof Leski, który regularnie monitoruje państwowy serwis informacyjny, wczoraj "Wiadomości" TVP poświęciły jeden materiał na próbę zdyskredytowania wiarygodności Nielsena. W tym celu poprosiły o komentarz... teologa.

Jak pisze Leski, dr hab. Grzegorz Łęcicki uznał badania na próbie losowej za "zmienne" i "niewiarygodne".

Na stronie uczelni w której pracuje, Uniwersytecie im. kardynała Stefana Wyszyńskiego, można przeczytać, że jest teologiem specjalizującym się w mediach. Jego prace i artykuły dotyczą takich kwestii jak to, czy "Mistrz i Małgorzata" to profanacja i jak można wykorzystać media do katechizacji społeczeństwa.

Krzysztof Leski jest oburzony tym, że w roli eksperta od oglądalności wystąpił teolog. "Na taki antynaukowy kretynizm promowany w głównym wydaniu głównego programu 'informacyjnego' telewizji 'publicznej' powinna zareagować Polska Akademia Nauk" - napisał na Twitterze.

"Chcę podziękować Ogórek". Dyrektor Muzeum Polin komentuje antysemickie tweety pracowników TVP

Czy teolog mediów ma kompetencje, by wypowiadać się o metodach badania oglądalności?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (76)
Wiadomości TVP tłumaczą, dlaczego spada oglądalność TVP. O komentarz poprosili teologa
Zaloguj się
 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 34 razy 18

  A kto w TVP ma opiniować jak nie teolog?
  Jeszcze dużo rzeczy przed wyznawcami Trygława.
  Tańce księży na lodzie, The Voice of Poland dla chórów kościelnych, Kuchenne rewolucje siostry Magdaleny, dla najmłodszych nowy serial - Czterej duchowni i chrzest, a wieczorem tylko dla dorosłych nauki przedmałżeńskie księdza Mateusza.

 • kowalskyy49

  Oceniono 21 razy 13

  Oburzenie p. Leskiego jest śmieszne. Dla widowni TVP opinia teologa jest ważniejsza od wszystkich innych, więc widzowie TVP otrzymali to na czym im zależy.

 • sekanx

  Oceniono 19 razy 9

  To zrozumiałe, że teolog. Bo tylko cud może spowodować, by oglądalność nie spadała.

 • milorex10

  Oceniono 23 razy 9

  Sprawa z TVP jest prosta -- zdecydowanie za dużo kłamstw i prymitywnej propagandy. Obecną TVP można porównywać z Dziennikiem TV z lat 80- tych ubiegłego wieku, który był wtedy w rękach komunistów. PiS od komunistów niewiele się różni, gdyż PiS to są tacy pobożni komuniści właśnie. Pobożność PiS jest jednak trwale związana z kłamstwem. Pobożny "pisowiec" to jest "pobożny kłamca".

 • andrzej1.61

  Oceniono 19 razy 9

  Wiarygodne badania według tego czegoś co TVP nazwało ekspertem.
  Ilość katolików w Polsce 99,9%
  Ilość pedofilii w KK O%
  Wyłudzenie kasy od narodu 0%
  Zamordowane dzieci 0 szt
  Wyprana kasa mafii 0 Euro

 • jangur

  Oceniono 13 razy 7

  No i co z tego? Kogo obchodzi w ogóle telewizja publiczna? Dawno powinna była przestać istnieć. Jeszcze przed pisiorami nawet.

 • awm10

  Oceniono 10 razy 6

  I kto winny zerowej oglądalności?
  Diabeł!

 • dodobird

  Oceniono 10 razy 6

  Gebelsowska propaganda... oglądalność to przychody. Proponuje sprawdzić w KRS /to informacja jawna/ jak wyglądają sprawozdania finansowe TVP, ano tak, że od czasu przejęcia przez Propagandę to wygląda jak katastrofa. Straty, straty, straty, a do tego Kurski zaciągnął ogromne kredyty, żeby podtrzymywać truposza przy życiu. Becalujcie naiwne stado baranuff abonament na spłatę odsetek od fanaberii szaleńców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX