Papież zaapelował o pomoc Syryjczykom. "Z ukochanej Syrii docierają niepokojące wiadomości"

- Społeczność międzynarodowa nie może pozwolić na cierpienie tych ludzi - podkreślał papież Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański na placu Św. Piotra.

Papież Franciszek apeluje o pomoc dla mieszkańców syryjskiej prowincji Idlib zagrożonej katastrofą humanitarną. Syryjskie siły rządowe - wspierane przez Rosję - prowadzą tam walkę z grupami rebeliantów, uznawanymi przez władze w Damaszku za terrorystów.

- Społeczność międzynarodowa nie może pozwolić na cierpienie tych ludzi - podkreślał papież podczas modlitwy Anioł Pański na placu Św. Piotra. 

- Docierają do nas niepokojące wiadomości o ryzyku możliwej katastrofy humanitarnej w ukochanej Syrii. Ponawiam mój szczery apel do społeczności międzynarodowej, aby korzystać z instrumentów dyplomacji, dialogu i negocjacji i chronić życie ludności cywilnej - dodał. 

Według ONZ walki prowadzone w prowincji Idlib mogą dotknąć miliony cywilów. Specjalny wysłannik tej organizacji w Syrii domaga się utworzenia korytarza humanitarnego, umożliwiającego ewakuację z zagrożonego terenu trzech mln osób.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Papież zaapelował o pomoc Syryjczykom. "Z ukochanej Syrii docierają niepokojące wiadomości"
Zaloguj się
 • 1627cd1410

  Oceniono 4 razy -2

  wyślij tam swoich pedofili.. niech odpokutują... choć nie wiem.. tam sporo porzuconych dzieci.

 • endrju1521

  Oceniono 5 razy -3

  A nawracani przez Was Indianie, nie cierpieli ? ?? ? ? ?

  Nawracaliście mieczem, a nie słowem bożym ! ! ! ! !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX